Český detektivní film, ve kterém jde o dvojnásobnou vraždu, krádež vítězného losu a pokus zaretušovat velké manko. Na snímek volně navazovaly další dva díly. Když dvojice mladíků ukradne los, vyhrávající dokonce auto, ještě netuší, že se zaplete do dvojnásobné vraždy. Detektivní zápletka i vypravěčský um sice sotva uspokojí, často převažuje nezáměrná naivita, avšak v dobovém kontextu má tento film značný význam - zcela se obešel bez ideologických podtextů. Mezi nejpřitažlivější herecké položky patří podvodnický číšník jako vždy výřečného Vladimíra Menšíka. V české kinematografii se vynořili dva uvážliví kriminalisté (Karel Höger, Josef Bek), kteří přešli ještě do několika dalších filmů. (oficiálny text distribútora)

frantisekly

V českej kinematografii ma zaujali dva filmové policajné výsluchy - výsluch podozrivého Vavrocha vedený mjr. Kalašom (Rudolf Hrušínský) v krimi Po stopách krve, no a výsluch Antoša kpt. Tůmom v tejto kriminálke 105% alibi. Kalašov výsluch bol drsnejší, Vavroch sa zrútil, čím sa paradoxne zistilo že je nevinný. Výsluch vedený Tůmom bol analytickejší a rozložil Antoša ako bicykel. Brilantný výkon majstra Hogera. Nesmiem zabudnúť na niektorých menej známych hercov - Evu Kubešovú, ako seržantku Hůrkovú(mať takého šéfa, ako bol Tůma, tak vyskočím z okna), alebo františka Vnoučka. Potešila ma aj filmová kópia, ktorá nebola jedna čierna machuľa podfarbená hlasmi. U niektorých Čechových filmov veru vidno iba čierno-čiernu tmu. ()

Monicina

Herci zahrali dobre, dvojici Hoger - Bek to ladilo a Menšík ako vždy excelentný. Dej bol trochu nezáživný a chýbalo tam napätie a páchateľov motív bol od dosť veci, preto dávam ***. ()

mike7777

Celá trilogie "alibi" je výborná, navíc je zábavné i porovnávat mezi sebou jednotlivé díly a jejich posun nejen co do kvality ale také co do uvolňujícího se prostředí ... ()

Petbrab

Super dvojice vyšetřovatelů v podání Höger a Bek. vynikající výkony Menšíka a Lackoviče. Čistě kriminální příběh bez propagandy. ()