Poté co přežila útok Godzilly na San Francisco Cate šokuje další skandální tajemství. Obklopená řadou hrozeb se vydává na dobrodružné pátrání po celém světě za pravdou o své rodině a tajuplné organizaci zvané Monarch. (Apple TV+)

Recenzie používateľa Shakers k tomuto seriálu (2)

Monarch: Odkaz monster (2023)

1. séria - 75%. S prižmúrenými očami dávam aj tu štvrtú, pretože ma to bavilo. Mám rád tento Monster verse a zrovna po filme Godzilla x Kong: Nové impérium som si hovoril, že mi tam chýbala spoločnosť Monarch, ktorá stála za všetkým od začiatku a vyskytovala sa takmer v každom filme. No a netrvalo dlho a dostali sme seriál Monarch. Ľúbilo sa mi, že sú tam dve dejové línie. Jedna sa odohráva v minulosti cca 50 roky (kde dostaneme sfilmované úvodné titulky s filmu Godzilla) a druhá sa odohráva po filme Godzilla a útoku na San Francisco. Chápem negatívne hodnotenia a priznám sa, že som nečakal žiadne príšery, maximálne v nejakých krátkych scénach (pretože by to pochopiteľne stalo balík), no nakoniec som dostal viac ako som čakal. Uvod a záver fajn, stred trošku drhne, inak príbeh v pohode, výskyt monštier vždy potešil, postavy v celku sympatické a casting na čele s dvomi Russellovcami vydarený. Prepojenie či už s Kongom alebo s Godzillou príjemné. Spokojnosť. Kludne by som si dal aj druhu sériu. ()

Série 1 (2023) (S01)