Těla

• Veľká Británia Bodies

Čtyři detektivové. Čtyři časové linie. Jedna oběť. Aby zachránili budoucnost, musí nejdřív vyřešit vraždu, která změnila tok dějin. (Netflix)

brasek

Prvých šesť častí môžeme ohodnotiť ako skvelý filmový zážitok, za predpokladu že si odmyslíme ohavnú gay propagandu. Posledné dve epizódy sú taká malá fraška :(  /nelogické, pre kladných hrdinov platí iné ako pre záporných/. Prvých šesť dielov je plných systematického napätia, strih a kamera pôsobivé, vždy je divák ponechaný v napätí. ()

fikee

Tvůrci Bodies neměli tak velké ambice jako tvůrci Dark a tak si místo tygra osedlali divokou kočku. Což je na jednu stranu dobře, protože se jim finále nerozpadlo pod rukama, na druhou stranu epičnost jízdy tomu odpovídá. Ale bacha,  i tahle číča umí zatnout drápky. ()

babuška

řízení času a hodně zvratů, to je plus tohodle séroše, vo multikulti jebem ti dušu, se zmiňovat nebudu, ale bohužel to tentokrát nevyšlo, moc natahované a to sakra vadí, šest dílů by bylo ažaž, herecký výkony slušný,  hudba tak napůl, výprava to samý, skouknout se to dá, ale za mně asi jen jednou a dost, 3/50% ()

Thalin

První díly mě opravdu chytly, hlavně svou myšlenkou podobnou Dark. Ale jak se začnou časové linky víc střídat a prolínat, přestávalo mě to bavit. Tradičně je tam plno Netflixovské vaty v podobě řešení náboženství, ras a orientace. Ale i vaty obecně. Po chvíli jsem ztratila přehled a přišlo mi to jen jako nesmyslný slepenec, který sice navaluje dramata, informace a spoustu nových otázek, ale rozuzlení pořád žádné. Navíc si myslím, že by bohatě stačily dvě, maximálně tři časové linky. Čtyři byly zbytečně moc. Dění z roku 1890 a z budoucnosti, mě vůbec nebavilo. Jen to protahovaly. ()

Motherlovebone odpad!

Hodnotit serial po dile a pul, to udela jenom opravdovy dezolat! Takze: Sice jeste nemam uplne stopro indicie, ale nechci se dockat momentu, kdy se z detektiva z 19. stoleti stane stastna homoklada, cimz si liberalni a komplete proti covidu proockovany netflix splni duhove okenko. Sem halt takovej starej a konzervativni a tenhle nucenej vyskyt homo a trans a jinejch sexualu me sere. A pak teda velmi nepekna pani skretice z budoucnosti.  Ano, to mi stacilo, abych dal odpad ()

Mesmeric

Výborné a skvělé. Geyromance sice byla úplně k ničemu snad vyjma zaškrtnutí povinného checkboxu pro LGBTMPSVZ+-/* komunitu, ale jinak tomu nebylo co vytknout. Všechny 4 dějové linie byly poutavé a krásně na sebe navazovaly. Obával jsem se, že poslední 2 díly už budou úplně zbytečná výplň, ale tvůrci mě mile překvapili.  Musím před algoritmem Netflixu smeknout, když přesně odhadl, že toto by se mi mohlo líbit. ()

hanca.uh

Nejdřív mě seriál zaujal a začala jsem se dívat.....s přelínáním roků a století jsem problém neměla, to mě všeobecně na filmech a knihách baví, ale - tož kurňa tolik témat jakoby mimo bylo až moc. Té ošklivé mrňavé policistce z budoucnosti jsem nevěřila ani slovo, Hasanka taky nebyla zrovna přesvědčivá, policista gay tak na půl a dokonce i S. Graham, kterého mám jinak jako herce docela ráda, mě tu nebavil. Jediný, kdo mi tam byl jaksi sympatický byl nedobrý pěkný polda Whiteman:-)). Jak se díly klopily a celkově děj spěl k závěru, tak to bylo čím dál víc "pohádkovější". Asi to moje hodnocení bude ovlivněné i tím, že sci-fi prostě neholduji, tudíž jsem v tom nenašla to patřičné zalíbení. Takže za 2. ()

smartynaf

Takový super námět, tak suprově zpracovaný, takoví bezva herci.... ovšem prostě se nedokážu přenést přes homosexuály, muslimy, černochy, kvóty sem, kvóty tam, prostě křečovitě vpáčené a našroubované na jakoukoli scénu. V Londýně už prakticky neexistuje bílý hetero muž. Copak je Londýn v Kongu?! Už tam, chybí jen vegan a odkaz na elektroauto. No Netflix utrpení 🙈 ()

flyer.nick

Dobře zvládnutý seriál. Na první pohled to působí celé hrozně zmateně, ale současně je to vše udělané tak, aby se v tom každý vyznal. I tak to ale není úplně pro jednoduššího diváka a vyžaduje to určitou pozornost a přemýšlení. Vizuálně taky moc povedené a všechny doby moc pěkně zpracované. Jen to celé mohlo být o pár dílů kratší, občas jsou tam nudné chvíle a seškrtat to na 6 dílů by určitě enbylo na škodu. ()

Milole

Skvelý seriál! Takto sa má naložiť s myšlienkou cestovania v čase. Z tohto seriálu by si mali mnohí tvorcovia, ktorí sa pohrávajú so sci-fi nápadom, že je možné putovať medzi časovými dimenziami, brat príklad. Seriál nie je zbytočne naťahovaný nezmyselnými prázdnymi scénami. Dej odsýpa pekne rýchlo a spracovanie je veľmi kvalitné. Fakt, klobúk dole... ()

BruceTichac odpad!

Na seriál jsem se těšil, o to bylo zklamání větší. Dal jsem pouze první dva díly. Ta černá arabská detektivka ze současnosti a extrémně nesympatická detektivka z budoucnosti mě seriál totálně znechutily. Už nikdy více….. ()

nudlis

Pěkné. Promyšlené, neztrácí to nit a člověk se v tom nijak extra nezamotává. Hodnocení by bylo vyšší, kdyby mě celou dobu nesralo poněkud násilný vložení dvou homoklád a jedný mimořádně odporný trpajzlice. Ale nedá se svítit, no. Doba je holt už taková, nebo co. ()

Sirak

Muslimská policistka. Homosexuálni policista. Židovský policista (majici bočni kšeftiky). Bilá kariéristka. Pokud hledáte bileho heterosexuálního může. Tak to je ta ustředni mrtvola celeho filmu.  Cele je to celkem dobre, ale proč tam narvali tohle? ()

snop

Tři a půl. Herecké výkony a scénář spíše na 3, celkové emocionálná vyznění spíše na 4. Klasická časovka, do poslední možné chvíle v rámci novikovovy konsistence. Člověk si oblíbí i hlavního záporáka, možná i víc než ty příliš barevné figurky okolo. ()

Salober

Nedokoukal jsem ani 1.díl, protože když vidím v krimi to hrozný klišé - noc, déšť, temné obrazy atd. tak se dál nedívám. Moje nejoblíbenější krimi Čínská čtvrť Romana Polanského se celá odehrává ve dne a v kalifornském slunci. A jak je to skvělý film, který po téměř padesáti letech od svého vzniku strčí Bodies hravě do kapsy! ()

achai

Tohle je fakt zajímavě natočený, scénáristicky neotřelý a ku podivu celkem dobře fungující kousek. Obzvláště ty historické dějové linky se mi líbí, přítomnost dobrá, budoucnost poslabší. Celkově bych dal 4 hvězdy, ale opět se Netflix činil indoktrinací diváků a musel tam opět nacpat buzeranty. Za to hvězda dolů. ()