Daj si pohov, kamoš!

• Česko Dej si pohov, kámoši (viac)

Max Goldman a John Gustafson jsou staří sousedé. Žijí v minnesotském městečku Wabasha, oba jsou vášniví rybáři a kdysi dávno byli kamarádi. Jenže pak se pohádali, pochopitelně o ženu a od té doby jsou nepřáteli, kteří si den co den navzájem znepříjemňují život drobnými schválnostmi, což je, zdá se, v jejich osamělých životech jedinou jejich radostí. To se ovšem změní v okamžiku, kdy se do jejich sousedství nastěhuje svérázná vdova, profesorka anglické literatury Ariel Truaxová. Oběma se totiž líbí a tak po ní neustále pokukují, což energické ženě pochopitelně neunikne. S oběma se seznámí a dokonce to vypadá, že by jeden či druhý mohli mít šanci ji získat. A tak se mezi nimi znovu rozpoutá nelítostný boj o ženu. A do toho všeho se ještě objeví děti obou starců. Johnova dcera Melanie, jejíž manželství s nevěrným Mikem se rozpadá a Maxův syn Jacob, který kandiduje na starostu. Ariel stráví příjemný večer a poté i noc s nesmělým Johnem, což ovšem značně vyostří vztah se žárlícím Maxem. John se soka nejdřív pokusí usmířit tím, že mu vrátí jeho milovaný a nedávno ztracený rybářský prut, když ho to neusmíří, rozhodne se sklíčený muž přenechat ženu příteli. Úmyslně se s ní pohádá tak, aby si šla pro útěchu k sousedovi. To však zdaleka není konec vyprávění. (oficiálny text distribútora)

Ghedina

Když si člověk odpustí ten klasický hepáč na konci,tak to nemá chybu.Ovšem když ti dva "magoři" po sobě štěkají celý film,tak to ani jinak nemohlo dopadnout.Po každém fórku jsem netrpělivě čekal,čím mu to ten druhý oplatí a vždy jsem se ukrutně smál.Nadchlo mě i prostředí,ve kterém se film odehrává a okamžitě po skončení jsem začal guglit Wabashu.A tu největší pecku jsem si nechal na závěr.Burgess Meredith.Ten dědek mě absolutně dostal :) ()

andydufrsn

Moje veleoblíbená velepohodovka o dvou velkých klucích a jejich velkém přátelství kořeněném velkou spoustou dobře mmíněných naschválů. ()

honza.g

Klasické herectví předvádí ostré špičkování mezi dvěma staříky, kteří si nevyříkali událost z mládí, o které oba cítili, že nebyla tak zlá, jak se v dané chvíli zdála, byť nešlo o ukradenou skleněnku. Ale pocit, že něco není v pořádku a že za to může ten druhý, zůstával po léta a bránil rozvinutí dávného přátelství nebo aspoň ve sblížení ve věku, kdy má člověku převažovat moudrosti a odpuštění. Ale konec dobrý (který se dal tušit). všechno dobré. ()

Elanornegra

Pomerne slušná komédia, ktorú som mal ako menší pomerne rád. Slušne hudobne motívy, aj pekná herečka a Gagy medzi hercami, len som sa skoro vôbec nesmial.... a to je problém... 60% ()

supg

Krásný jednoduchý film. Hlavně lidský film! O jednoduchyh radostech a starostech, kde humor přirozeně vyplývá ze situace a není umělé vytvořený. Dnes už asi takových jednoduše lidských filmu moc není. Když člověk vidí ty dva, jak si užívají stáří, tak by se jeden už i těšil na důchod. ()