Reklama

Reklama

Kevin Chan je policista, který chce společně se svými kolegy dostat před soud mafiána Toma Ku, který obchoduje s drogami. Během policejní akce s názve Hon na kance se Kevinovi podaří Kua a jeho kumpány chytit s kufrem plným peněz, ale nemá žádné důkazy na to, že skutečně obchodují s drogami. Svědčit by proti Kuovi mohla Salina, jeho milenka a spolupracovnice. Kevin a jeho nadřízení se snaží Salinu jako hlavní svědkyni donutit, aby vypovídala před soudem. Aby ji ochránili před drogovým gangem, zařídí jí policejní ochranu. Salina ale uteče a potom ji zajmou Kuovi mafiáni. Kevin proti Kuovi vypovídá před soudem, ale jeho výpověď nevede k odsouzení Kua, a ten je z vazby propuštěn. Kevin se snaží najít Salinu, aby ji ochránil a zároveň donutil vypovídat. Seržant Mao, který je podplacený Kuovými mafiány, na Kevina vymyslí léčku. Řekne Kuovi, kde Salinu vězní. Mafiáni potřebují, aby Salina zmizela nebo zemřela a chtějí to nastražit tak, aby Salinu zastřelil Kevin. Když Kevin dorazí do vily k Haulunu, kde má být Salina, popere se s mafiány a Salina během bitky uteče. Mafiáni Kevinovi vezmou služební zbraň a zastřelí s ní seržanta Maa. Když se po přestřelce Kevin vrátí do práce, jeho nadřízení ho obviní z vraždy Maa jen kvůli tomu, že byl zastřelen Kevinovou služební zbraní. (TV Prima)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (203)

PetrPan 

všetky recenzie používateľa

Šílenec z Hong Kongu rozjíždí jednu ze svých skvělých akčních jízd. Všechny původní "policejní příběhy" mají pro mě nádech nostalgie, ale akce ani po letech neztratila nic ze svého půvabu, choreograficky šílené bitky s naprostým "mlátičkovým" peklem na závěr. I přes jednoduchoučký příběh a pitvorný asijský humor patří Police story k filmům, ke kterým se rád jednou za čas vracím. ()

viperblade 

všetky recenzie používateľa

Tohle je jeden z důvodů, proč se dopředu nedívám na hodnocení a komentáře na ČSFD. Totiž, podle toho, co se zde píše, jsem čekal opravdu nejlepšího Chana, ale bohužel. Je to nadprůměrná chanovka, to jo, ale myslím, že nejlepší není. Chan možná umí točit skvělé bojové scény, ale nedokázal je poslepovat tak, aby divák nemusel zívat. Škoda. Takže za mě rozpačité 4 hvězdy a poučení, že ne vše, co se zde píše, musí být nutně pravda. ()

Reklama

Lacike 

všetky recenzie používateľa

Sériu Police Story som mal vždycky rad kvôli tomu, že oproti iným Jackieho filmom bola podaná vážnejšie. Je drsná nielen v akčných scénach ale aj príbeh ponúka temnejšie chvíle. Prvá diel mi ale ako celok ešte nepripadá tak perfektne vyladený ako ďaľsie diely. Obsahuje aj scény, ktoré zbytočne spomaľujú tempo alebo sa príliš do temnejšieho vyznenia príbehu nehodia. Možno to je problém hlavne 100 minútovej HK verzie, ktorá vyšla u nás len v TV s Nováckym dabingom. Výnimočne mám radšej kratšiu 88 minútovú USA verziu, ktorá u nás vyšla na VHS a DVD, napriek tomu, že obsahuje inú a horšiu hudbu. Medzi hlavné rozdiely patrí kratšia úvodná prestrelka v ktorej absentuje divná scéna s policajtom, ktorý je posratý od strachu. Absentuje tu Jackieho blbnutie s telefónmi po prehratom súde alebo Jackieho kritika komisára predtým ako ho unesie. Celkovo má film v kratšej verzii oveľa dynamickejšie tempo a tie pridané scény nie sú pre dej dôležité. Samozrejme Japonci majú ešte dlhšiu 105 minútovú verziu, ktorá má naviac ďalšie komediálne scény blbnutia policajtov na stanici, vďaka čomu film pôsobí už úplne ako tradičná komediálna Chanovka. Ale späť k HK verzii. Zápletka je síce len priemerná a otrepaná, tempo nevyvážené a niektoré scény nepatričné, ale hlavným kladom tohto filmu sú akčné scény s kaskadérskymi kúskami bez akýchkoľvek istení pomocnými lanami alebo iných trikov, ktoré patria k absolútnemu vrcholu v HK kinematografii. Inšpirovalo sa nimi aj mnoho amerických filmov od Tango and Cash, Rapid Fire až po Bad Boys 2. A aj samotný Jackie ich viackrát recykloval v ďalších svojich filmoch, (hlavne v sérii Rush Hour) ale už v slabšom prevedení a neraz už s istením bezpečnostnými lanami. Pamätný je už úvod so zdemolovaním malej osady. Behom filmu sa dočkáme viacerých špickových bitiek s parádnou drsnou a dynamickou choreografiou a častými bolestivými pádmi, ale hlavným bonbónikom je finále v obchodnom dome, v ktorom sa pri bitkách rozbije toľko skla, že tento film dostal u mnohých zranených kaskadérov prezývku Glass Story. Nielen ten slávny Jackieho skok, pri ktorom si spálil ruky, stojí za to. Prakticky každá jedna scéna vyráža dych a neraz si neveriacky poviete, jak to ten človek mohol prežiť bez zranenia. Jednoducho tak, že k zraneniam proste dochádzalo. Škoda, že dokonalým kaskadérskym kúskom nedokážu sekundovať aj zvyšné aspekty filmu. Ale aj napriek tomu to je film, ktorý si každý fanúšik HK akčniakov rozhodne užije. HK verzia je u mňa za 8/10 a USA za 9/10. ()

Cedr 

všetky recenzie používateľa

Naprosto dokonalé kaskadérské kousky a bojová choreografie, které ani po 30 letech neztratily ani chlup ze své úžasnosti. Jackie Chan navíc umí skvěle prodat i laciný humor, který by v podání kohokoliv jiného působil nadmíru trapně. Chtělo to jen trochu doladit pacing,ale výtka je to minimální neboť jakmile dojde na akci, tak od filmu nejde odtrhnout zrak. 9/10 ()

Martin741 

všetky recenzie používateľa

Po prvykrat sa Chan dotkol nesmrtelnosti - javiem, silne slova, a hoci s cinskou kinematografiou mam svoje skusenosti, a tie nie su pozitivne /hlavne s Bruce Leem/. No ale tuna sa objavuje jedina postava, ktoru osobne mozem, a to jackie Chan. Ako pribeh v Hong Kongu v roku 1985 je vystizny, subojov kopa, pan Chan je vyborny komik, akcia na urovni, rezia tiez : spokojnost. 100 % ()

Galéria (77)

Zaujímavosti (23)

  • V rokoch 1994 až 2004 používala hongkongská televízna séria Police Report hlavnú pieseň z filmu naspievanú Jackie Chanom. Televízna reklama na prácu v hongkongskej polícii si taktiež adaptovala túto pieseň ako hlavný motív. (Peter-1307)
  • Film existuje ve více verzích sestřihu: hongkongské - 101 minut, japonské - 106 minut, britské - 99 minut, americké - 90 minut a španělské - 88 minut. (Rominator)
  • Film obsahuje veľa akčných scén, ktoré inšpirovali i iných tvorcov. Napríklad úvodná scéna zastavenia autobusu, ktorú citoval Sylvester Stallone vo filme Tango a Cash. Zopár choreografických zázrakov zo záverečného boja v obchodnom centre je podobne použitých vo filme zosnulého Brandona Leeho Rapid Fire. (Puol)

Súvisiace novinky

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

28.05.2019

Letní filmová škola Uherské Hradiště, která se letos koná v termínu 26. července až 4. srpna, přivítá dva významné představitele česko-slovenské kinematografie – režiséra Hynka Bočana a herce Milana… (viac)

Reklama

Reklama