Bohatému majiteli obchodních center vyhrožuje neznámý vyděrač bombovým útokem. Cena za bezpečí je vysoká, 10 milionů dolarů. Policie se pouští do vyšetřování, ale obejde se bez svého nejlepšího člena, který se právě chystá odletět s přítelkyní na dovolenou? Nejspíš ne, a proto ho vyláká přímo z letadla, aby mohl celou akci vést. Přes překupníky dynamitu se dostane až k vyděračům. Ti jsou ale ještě nebezpečnější, než si dovedl představit, a neváhají unést jeho přítelkyni. V tu chvíli se pro něj tento případ stává osobní záležitostí. (oficiálny text distribútora)

Djkoma

Viditelně svázanější než jednička stejně jako menší odvaha tvůrců riskovat Chanovo zdraví( nebo to je jen můj pocit, že to finále je oproti jedničce prostě slabé?). Jsem rád, že se také snížil počet Chanových grimas,které měly být vtipné, ale na mě často působily trapně. Ve dvojce jsem však opět nenašel dostatek zajímavých prvků, který by mě uspokojil a zase musím dát relativně nízké (oproti ostatním) 3*. Přesto pokud jste věrným fanouškem Chana a stačí vám jen pocit "ten kluk se mohl při tomhle skoku zabít" ke spokojenosti, určitě budete dávat 4-5* a budete křičet spokojeností. Já ne... Ovšem závěrečné titulky jsou opět vynikající a popravdě, někdy bych si prohlédl všechny ty zkažené záběry v nějakém dokumentu, to by bylo jasné maximální hodnocení... ()

tommy187

Jackie už tradične vo svojej úlohe výborný ... V podstate sa jeho filmy veľmi ťažko hodnotia, lebo hoci nie sú umelecky najzdatnejšie sú výborné "oddychovky", a mám ich osobne veľmi rád. V tomto filme sa dal Chan na scenár a réžiu, zároveň si zahral hlavnú úlohu ... To mu trochu vyčítam, ale svojím spôsobom to zvládol nadpriemerne. 70% *** ()

choze

Slušné pokračování. Podobně jako Rocky začíná sestřihem předchozího dílu, což je fajn, stejně jako následné zjištění, že Kevin byl za bordel, který minule nadělal při nahánění Kua, degradován k dopravákům. Ku se ale vrací z vězení a obtěžuje Kevina i jeho přítelkyni a Kevin musí řešit nový případ vyděračských bombových útoků... V HK filmech sice o exploze nikdy nebyla nouze, ale oproti Hollywoodu nebyly tak efektně natočené. Naštěstí se tu najde i dost tradičně dobrých bitek a žlutého, groteskově-pubertálního humoru. Jak vidno ze závěrečných titulků, Jackie při natáčení opět schytal svoje. ()

Sdoom

No jestli jsem dal jedničce prozatím 4 hvězdičky, tak dvojce dát stejně nemohu. Akce a nápaditost scének zůstaly na stejné, velmi vysoké úrovni, scénář a dialogy zůstaly na průměrné úrovni, jen vtipu a zábavy ubylo, což je škoda. Ale samozřejmě na Jackieho a jeho salta, kopy a úskoky se kouká stále skvěle. ()

pakobylka

Jackie Chan opět namíchal ten správný koktejl plný humoru i adrenalinu s perfektně zvládnutou choreografií akčních scén. Druhý díl má propracovanější scénář a přibylo v něm dramatických situací, v nichž komediálnost tiše a nenápadně ustupuje do pozadí. Jakoby někde za rohem postávala - a občas jen velice nesměle vykoukla - „New Police Story“, která vznikla až o mnoho let později a jejíž drsná a mrazivá atmosféra mi před časem doslova vyrazila dech. ()

• Cameo - Biao Yuen - velitel hasičů při zásahu v obchodním centru. (dawe82)
  • Pri produkcii filmu hodili na herca Jackieho Chana stoličku a nešťastný zásah mu spôsobil silné krvácanie z uší. (Raccoon.city)
  • Ústřední filmovou melodii s názvem „Hero Story“ nazpíval Jackie Chan. V japonském sestřihu filmu zazní v úvodu a v závěru. (Rominator)