Game Story

• Česko Bitová generace (pracovný názov)

Příběhy vzniku nejzásadnějších českých počítačových her posledních čtyř desetiletí, které formovaly generace fanoušků a dokázaly se prosadit ve světě. Unikátní pohled na zrození nejúspěšnějších domácích herních vizionářů, jejichž kariéra začínala často v „garážích" a mnohé z nich dovedla až k milionovému byznysu. V jednotlivých dílech nechá seriál nahlédnout do zákulisí tuzemské herní scény, fascinujícího tvůrčího odvětví, které generuje větší příjmy, než filmový a hudební průmysl dohromady. Game Story připomene legendární herní tituly, z nichž se staly fenomény daného žánru. (iVysílání)

Recenzie používateľa meda2016 k tomuto seriálu (2)

Game Story (2024)

Koho to mělo oslovit? Gamery let 2014-2024 těžko, pro pamětníky řídké, sami si pamatují víc. Problémem je spousta balastu, který je jednou z hlavních složek. Kdo z tvůrců nacházel dobové hlášky a obrazy, je zřejmě sebeuspokojen. Slyšel jsem rozhovor tvůrců v Quest stanice Wave. Jejich záměr oslovit i ty, kteří o hrách vědí málo, musel vyjít nazmar. ... Na druhou stranu bych pochopil obavu, že je za kontroverzní fakta v herním průmyslu bude potrefený žalovat. ... Sám jsem sledoval počítačové časopisy i dění scény. Kdo by nám mohl říct v dokumentu víc, jsou profese jako psycholog, fotograf, malíř, animátor, scénárista seriálů nebo hudební skladatel. Co v hrách nacházejí a co v nich nefunguje. ... Průvodní slovo příjemné, jeho obsah často nedostatečný. Kolem a kolem - je to (vzhledem ke spoustě zdrojů o současném dění) zapomenutelný dokument. ()

Holki (2024) (E10)

Proč to bylo málo o ženách...... Protože zaměření je podobné 13. komnatě majitelů studií? Má to poslední díl napravit? Ženy mají prostě jinak zaměřenou psychiku, přistupují k fenoménu her a jejich tvorby jinak. ... Představte si počítačového nerda - má vůbec čas na vztah se ženou? To "nerdka" jistě má. ()