Sebevražedný oddíl: Anime

• Japonsko Suicide Squad Isekai (viac)
Japonsko, 2024, 4 h (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Robert Kanigher (komiks), Ross Andru (komiks), Bill Finger (komiks) (viac)

Kamera:

Jang Xiaomu

Anna Nagase, Júičiró Umehara, Reigo Jamaguči, Takehito Kojasu, Džun Fukujama, Subaru Kimura, Taku Jaširo, Kudžira, Čika Anzai, Reina Ueda, Mamiko Noto (viac)

Amanda Wallerová, šéfka A.R.G.U.S., vyšle Sebevražedný oddíl na misi do jiného světa - "ISEKAI"! (Max)

Recenzie používateľa Olicsfdias k tomuto seriálu (5)

Sebevražedný oddíl: Anime (2024)

Bokovka, kterou DC určitě nechtělo rozbít svět anime ani prorazit se svými seriáli na tomto typickém animačním poli. Je to zkrátka další příběh z prostředí Sebevražedného oddílu neboli antihrdinů universa DC (DCEU), kteří jsou Amandou Wallerovou využíváni  k “záchraně” světa a jiným nebezpečným misím. Tentokrát se portálem vydávají do jiného světa. Japonsky se této návštěvě říká ikesai. Tým složený s posádky: Harley Quinn, Deadshot, King Shark, Peacemaker a Clayface se dostanou do fantasy světa, kde probíhá válka mezi královstvím a jeho nepřáteli. Tahle banda s pustí do rozhřešení svých, ale i ikesai, osudů a to ještě neví, že nejsou první tým vyslaný ,do tohoto prostředí, Wallerovou. Nejedná se o nijak komplexní scénáristickou ani animační záležitost. Prostě typický sesbírání různých hrdinů (antihrdinů), kteří se spolu musejí sehrát a dokázat, že mají nato, aby zachránili nejen sebe. Parafrázuje se tady obvyklí scénář, který zde jde nejlépe přirovnat k DC celovečerákům Sebevražedný oddíl (2016, 2021, chcete-li 1 a 2 Suicide Squad). Žezlo si tak krade “lehčí” zápletka v podobě akčního masakru: jde se řezat - akce - problém - jde se mlátit - akce - problém... Plus řešíme problémy mezi intelekty postav a královstím, které nejsou nijak silně nakořeněné hlubokými dialogy. Jak už bylo zmíněno DC si udělalo anime, ale ne nijak velké, do kterého by teklo spousta dolarů. Je to odlehčenější anime animace s přídavkem 3D záběrů a objektů. Animace dokáže být cool, ale taky dokáže být nudná a stereotypní bez přidené hodnoty či s velkými nevyplněnými prostory, popředím a pozádím. Problém, který provází spoustu low badget animáků či animovaných seriálů. Plus, se k tomu ještě přídá animace do třetího rozměru, která je... no, řekněme odpudivá. Spousty statickým scén, které sice doprovází i legendární špičková anime a dává to smysl, protože kreslit se se stejnou scénou jen o detail změněnou je zkrátka nonsense. Na úkor toho se však těmito statickými obrazy šetří a necpou se do každého místa jako u Ikesai Sebevraždného oddílu. Můžeme dál mluvit i o slabším záporácích, armádách, které nic nezmůžou či vizuál “final bosse”, ale všechno tohle je prostě a jen výplňový anime seriál, který nedostal tolik rozpočtu a tímpádem ani tolik práce a vypiplávání se se scénami. Je to akční anime ze světa padouchů DC. Věc, po které fanoušek sáhne, i třeba já, a užijou si akcí nasáklý seriál s přízemnějšími podtóny a nižší audiovizuální hodnotou či průměrným scénářem. Moje hodnocení: - 3 hvězdy - - 6/10 - ()

Epizoda 1 (2024) (E01)

Takový normální začátek, který sice má svoje gró a to v podobě závěrečné bitky s představením ústředních zlounů, ale je to tak jedíné co se zajímavého stane. ()

Epizoda 5 (2024) (E05)

3 a 1/2* ()

Epizoda 9 (2024) (E09)

Unavují mě statické závěry. Proměna královny na krále podsvětí a jeho vizuál... ani nebudu komentovat. Zachraňoval mě jen souboj King Sharka a Killmongera, Enchantres a tríčky s jejími schopnosti a fight s drakem. Jinak slabota. Hlavně po vizuálu, který začne mrzet a unavovat svoji přerostlou "lehkostí". ()

Epizoda 10 (2024) (E10)

"Konečná" scéna s vystřelením hlavy ukazuje, že tohle umí být sexy a cool! Ale tedy ty finální záběry to lehce posouvají dolů. ()