O myšiach a ľuďoch

• Česko O myších a lidech (viac)
TV spot

Pítrs85

Se Steinbeckovou knižní předlohou jsem ještě tu čest neměl, ale pokud je alespoň zpoloviny tak dojemná a tak nějak ošklivě krásná, myslím, že mě nemine. Sinisův film (kromě hlavní role si střihl i práci režiséra a producenta) je totiž plný... nejtrefnějším výrazem bude- lidskosti. Film z dob, kdy si lidé ještě dokázali pomáhat nezištně (pořád jsem čekal, kdo se z těch všech chlapů projeví jako bastard a ono ne). A hlavně film s úžasným hereckým výkonem Johna Malkoviche. "Měl jsem ho střelit sám." Krásně smutné. ()

ARI50

Přemýšlel jsem i ho vyšším hodnoceni film mě dobře navnadil ale ono to ztrácelo svojí krásu což je škoda protože je to celkem dobře povedený snímek. ()

Coleator

Jedna z nejlepších adaptací, kterou jsem kdy viděl... Malkovich je v tomto filmu excelentní... Kniha je výborná, film se jí velmi drží, což je jenom dobře. Škoda, že Gary Sinise od té doby nic nerežíroval - určitě bych se rád podíval... ()

PROROK14

Pekný príbeh so skvelým výkonom Johna Malkovicha a s výbornou réžiou Garyho Sinisa. Zaujal ma príbeh dvoch kamarátov, z ktorých jeden je normálny a druhý tak trocha zaostalý ale zato dobrý človek, ktorý by nikdy nikomu neublížil. Ale osud je nevyspytateľný. ()

rawen

Skvělé herecké výkony, předloha z tohoto snímku přímo dýchá a naprosto věrně ožívá - velké překvapení, moc jsem od toho nečekal a byl jsem hluboce vtažen, bravo! 8.5/10 ()

BoPo

Po tomto filme je už myslím zbytočné, aby sa Steinbeckova kniha niekedy znova zfilmovala. Nie je dôvod. Ono sa z toho už naozaj viac vytrieskať nedá. ()

Dale

Veľmi pekný film s výborným Malkovichom, ale niečo tomu chýbalo, aby som mohol dať plný počet. Možno väčšie citové zaangažovanie diváka, lebo to akosi len tak prebehlo a nezanechalo to vo mne nič, čo by sa pri takýchto silných drámach nemalo stať. ()

JohnCZ

Hodně doslovné a ve výsledku hodně povedené zpracování Steinbeckova románu. Skvělá režie Garyho Sinise a prvotřídní herecký výkon Johna Malkoviche. Kdyby bylo tolik takhle parádně převedených knih do filmové podoby, studentům by to u maturit notně ušetřilo práci. ()

corpsy

Snímok má presne ten pravý look a atmosféru 90tkových drám s oscarovými ambíciami. Postráda však náboj, ktorým niektoré z nich ovplývali. ()

Marek1991

Sny, ktoré sa rozplynuli, pomoc, ktorá sa nekonala, tvrdá realita života, tak o tomto je tento film. Robí ma smutným, no v ničom inom ma nedostáva, je to obyčajné, chladné prebudenie sa a neuskutočnenie zmeny proste len film s príbehom s dlhými scénami. Ani kniha ma nedostala, no ten príbeh je pamätný, je to proste niečo o úteku v živote, o túžbe oslobodiť sa, no je to príliš obyčajné, aj keď ten záver je prekvapujúci, no neviem, mojej duši to až tak nesadlo, to bude asi celé, ten podstatný dôvod u mňa idealistu, ktorý má takýchto situácií zo života už dosť. ()

Cubinho

Velmi silný příběh dvojice potulných, dalo by se říci - námezdních pracovníků. Malkovichovo herectví vás dojme (v dobrém slova smyslu) nejspíš stejně jako samotný příběh, který má dojemných chvilek mnoho (Candy vs. pes, Lenny vs. celý život, George vs. Lenny...). 9/10 ()

F.man

Popravdě, ta čtvrtá je jen za Malkoviche. Možná jsem bezcitný či co, ale O myších a lidech mě vůbec nedostalo "dovnitř", do snímku. Těch 115 minut bylo sice skvěle odrežírovaných, bravůrně zahraných a bez větších chyb, ale přesto plochých a nic-neříkajících. The rabbits we're gonna get and I, I get to tend 'em. ()

PauloZ

Velice pěkný příběh o tom, jak jeden magor, může ovlivnit život normálniho člověka a čeho všeho je schopen se dopustit, i když ne úmyslně. John Malkovich v jeho životní roli, radost pohledět. Navíc mám filmy s touto tématikou rád, takže jedině plus. ()