Jednotka všedního nasazení

• USA The Union (viac)

Stavař (Mark Wahlberg) se nechá zlanařit dávnou láskou ze střední (Halle Berry) a vyrazí na tajnou misi. Ocitne se tak ale ve smrtelně nebezpečném světě špiónů. (Netflix)

Spiker01

Klasický film Netflixu jako z běžícího pásu, ale já furt chci věřit, že dřív by tyhle filmy do 100 mil normálně běžely v kinech a pravděpodobně by vydělaly až na VoD a v televizi, kde by si to pouštěli nenároční uživatelé. Netflix však dobře ví, že když do filmu obsadí dekády známé herce jako Marky Mark, jež už dávno nemusí být hvězdy, které natáhnou diváky do kin, stejně si to pustíte a to je i můj případ. Nakonec mi to i tak přišlo o nějakých dvacet minut než by muselo (tyhle žánrovky by prostě měly mít max 90 minut), jinak jsem si to celkem užil. Klasická jednohubka s fajn hlavní dvojkou a ucházející akcí..a samozřejmě recyklovaným (ne)příběhem. ()

verbal

Empirie z téměř devadesáti procent jednoznačně prokazuje, že má Bolševize docela hezkého funerálního koníčka, a sice mávat enormními balíky prachů před rozličnými profláklými držkami s dříve pečlivě a uvážlivě budovanými kariérami, které když nakonec lapne, explicitně je před kamerami vymrdá do prdele v nějaké ultradementní slátanině, po které už se mohou jít akorát tak zahrabat. Toto sice taky není kdoví jaké veledílo, nicméně oligofrenních žumpových kvalit Menstuačních upozornění či Šedobuzen to rozhodně nedosahuje, tudíž se nejedná o obvyklou pičovinu do pekla volající, nýbrž o pičovinku prostou (ovšem stále vcelku prostoduchou), poměrně svižnou, místy zábavnou, slušně akční a sem tam i s nějakými těmi tumory, která způsobuje pouze benigní nádory na vkusu. Pičovinku, v níž rozpadající se téměř šedesátiletá bába Bobulová z posledních bezmimických sil obličejových implantátů, botoxových nástřelů, tuny mejkapu a účesu zvaného „Facka“, raději jí zakrývajícího půlku xichtu, aby neplašila ptáky, pokouší parodovat čtyřicítku, a pomalu chátrající, panděro usilovně zatahující MárkyMárk úchylného gerontofila, co po ní přes všechnu tu žluklost a zatuchlost děsně jede. ()

Enšpígl

Ach jo, Netflix ty filmy jede jak pásovou výrobu, relativně slušný řemeslo v podobě akčních scén, vizuálna- interiéry jsou tady asi to nejlepší vůbec, ale celý je to vlastně úplně o hovnu, jako většina produkce Netflixu. ()

Malarkey

Další z řady Netflix akčňáků, kde nabereme dobré herce a pak natočíme rutinní hovadinu o ničem. Jenže vzhledem k hercům se na to lidi podívají – protože je to prakticky nic nestojí – sledovanost tomu udělají a Netflix tak dál bude tyhle hovadiny točit a dobrým hercům tak postupně přidávat do portfolia kousky, na které si už nikdy nikdo nevzpomene. ()

T2

V tom Netflixe sa asi zbláznili takúto naivnú umelú a hlavne nezábavnú kecku, no otras. Čistá amatérská výplachovka, škoda takých hercov ako Mark Wahlberg a Halle Berry, ktorý tu nemajú čo hrať. /15%/ ()

Xmilden

VOD služby vyplivly v nedávné době 3 projekty. Všechny jsem nakoukal a musím suše oznámit, že Jednotka všedního nasazení je nejnudnější a rozhodně nejslabší. Přitom začátek jako z partesu. Padesátiletý Wahlberg se ráno probudí vedle své učitelky ze základky, kterou nedávno sbalil a u snídaně se potká s jejím dospělým synem. Bohužel pak už nastupuje pouze těžká nuda. Samozřejmě by bylo nejlepší tyhle záležitosti vůbec netočit. Ale kdo z nás to Netflixu zakáže? PS: Už je to docela dlouhá doba, kdy Wahlberg hrál v něčem povedeném. 40% ()

Shakers

Pohodová a nenáročná zábava. Dobrý casting, sympaticky herci (Halle je furt kocka, Mark stále sympaťák a ta chémia tam je), fajn akcia, dobrá hudba, niekoľko vydarených vtipných momentov a šikovný strih, ktorý ma tempo. Príbeh klasika, ale bavil ma. To všetko som od The Union dostal. Chcelo by to lepší scenár, lepšieho režiséra, ale na jedno pozretie je to fajn, bavil som sa, zasmial som sa a keď vidím to hodnotenie, tak si jednu pridám. 75% - 4* ()

mzss1

[70%] Do háje, tohle je tak pohodová jednohubka, tak nenáročný a vcelku zábavný film, který si na nic nehraje a ono to má tak slabé hodnocení? Pod 50% na CSFD? Je to od netflixu tak to tu budeme hejtovat? Po akční stránce to byl takový netflix standart, takže se na akci dá hned zapomenout, ale točená byla dobře, přehledná kamera a bylo ji dostatek. Dějově je to ptákovina, ale celkový humor mi sedí. Žádné zapamatovatelné hlášky zde nejsou, ale je to celé takové odlehčené, odpočinkové a hlavně to nenudí. Bál jsem se, že v druhé polovině a ve finále budu už u toho usínat, ale nestalo se tak naštěstí. Mark Wahlberg zde hrál sympaťáka, trochu přihlouplého, ale v dobrém slova smysl. Halle Berry zde působila rozhodně a na svůj věk vypadá furt dobře. Film má asi 3 delší akční sekvence, nejvíc se mi líbila ta v cca 1/3 snímku, prostředek byl trochu náhlejší, děj je zde nevýrazný, ale ke konci tu máme docela solidní i když laciné automobilové honičky, takže za mě spokojenost. Opakovaně bych si to asi už nepouštěl, dá se na to víceméně časem zapomenout, ale na 1 vidění je to víc než slušné. ()

Arsenal83

Čoskoro dôchodkyňa pani Bobuľová nahodila účes à la Rihanna 2009 a hneď ju viditeľne omladilo minimálne o dva-tri mesiace. To sa potom hneď robia jamesbondovské výkony, ktoré sú tak uveriteľné, že drahej Halle chýbalo už len povestné martini, v jej prípade by však bolo poriadne pretrepané a vymiešané, keďže všetko toto sme už niekde videli. Akčňák, ktorý chce byť za každú cenu vtipný, a tak príbeh vôbec nedáva zmysel, no kto je fanúšikom nechemického spojenia Halle a katolícky nadávajúceho Wahlberga, zrejme sa pobaví. Inak už film neprekvapí, jedine tým, že Netflix urobil nejakú chybu vo svojom matrixe, pretože do roly záporáka postavil - černocha! Normálne, sánka dolu. ()

SeBig

Ten Netflix je občas jak drahej saban. Pěkný lokace, zaschlí známí herci, fajn hudba, ale scénář o ničem. Příběh byl nevýraznej, sem tam ale nějaká dobrá hláška a akce se mi taky líbila. Hlavně miluju londýn, tak mě to bavilo sledovat no. Jinak příběh o ničem. ()

Chrustyn

Další banální akčňák Netflixu, ve kterém se stávají super agenti s týpků co nosí flanelky, nebo dělají popeláře. U akčních scén je vidět snaha a pocit neustálého dění je simulován častými změnami lokalit ale nic z toho nezakryje fakt, že je to další rychlokvaška bez větší snahy, stvořena jen pro ty nejméně náročné konzumenty, kterým u filmu stačí, že je barevný a hýbe se. ()

Necrotongue

O snímku jsem si nedělal sebemenší iluze; skutečně jsem neočekával nic pro náročného diváka a bál jsem se, aby se tu našlo něco alespoň pro toho nenáročného. No, a ve výsledku to vlastně nebylo až tak špatné (i když nevím, jestli bych si za tu větu neměl sám nafackovat). Byl to film, u něhož jsem mohl (no, spíš musel) vypnout většinu mozkových funkcí, abych se mohl alespoň pokusit o sladění s myšlením jeho tvůrců. Příběh byl totiž poněkud jednoduchý a tedy předvídatelný, a já jsem tak už krátce po startu začal upadat do mírné deprese. O to víc mě překvapilo, že celá záležitost vzápětí jaksi zesvižněla, a přestože nedošlo ani později na nějaké ty mozkové stimuly, vlastně jsem se po celou dobu nenudil, a to se dneska počítá. Ale vážně; hovadina to byla převeliká, takže jí body naháněla jen neutuchající hbitost děje a na svůj věk sakra dobře vyhlížející Halle Berry (i když jsem jí toho šestnáctiletého Japonce tak úplně nevěřil). Faktem je, že ve mně ani ona ani Mark Wahlberg nikdy nevyvolávali silnou animozitu, jakou cítím k některým jiným hercům a herečkám, takže jsem to jako jednorázovou záležitost zvládl, nenudil jsem se, ale zase bych nešel tak daleko, abych snímek komukoliv doporučil. / Poučení: Nikdy jsem se nebál výšek, problém mám spíš s hloubkami. 3*- ()

Morholt

Instantní akčňárna o tom, jak dělňas z New Jersey ve světě špionáže obstojí, zachrání svět a navrch udělá dojem na svojí holku ze střední, která je toho času agentkou suprtajné organizace. Akce na zadek neposadí a nezasmál jsem se snad ani jednou, což je u akční komedie celkem problém. Navíc se tu místy prázdně kecalo a to zejména o tom, co bylo někdy před 25 lety. Je to řemselně slušně natočené, má to líbivou výpravu a Halle Berry to s Wahlbergem docela šlape, ale celkově je to další úplně zbytečný film. 40% ()

Lacike

Ďalšia nevtipná komédia s nulovou chémiou medzi hercami a imbecilnou zápletkou. Tentoraz to nezachráni ani akcia. Proste Netflix film. Ruky preč od toho. 2/10. ()

Dale

Neviem, či to mala byť paródia na bondovky alebo ich konkurencia, ale v oboch prípadoch to vyšlo zúfalo zle. Keď vidíte, ako z obyčajného manuálne pracujúceho chlapíka spravia za pár dní agenta, tak sa len pousmejete, no pri tom, čo nasleduje potom, si už len ťukáte na čelo. Fakt debilný scenár so všetkými otrepanými klišé, ktoré ste v takýchto filmoch mohli vidieť, kde jediné plus sú Wahlberg a Berry. ()

Wysch

Je to blbý a blbě napsaný. Kdyby to bylo vtipný, člověk to přejde. Jenže ono to není ani vtipný. A Halle uz to skoro v šedesáti prostě neutáhne. ()

FilmFan24

Netflix, Halle Berry, Mark Wahlberg a oproti originálního názvu “The Union” česky přiblble jako “Jednotka všedního nasazení” jsem teda byl zvědavý co to bude…Několikrát použitý námět plný logických kiksů zachraňuje chemie mezi Wahlbergem a Berry. Plusový bod navíc! Kdo jiný navodí písničkou tu správnou atmosféru New Jersey? No přece Bruce Springsteen! Soundtrack se povedl.  🎬🎞️🎥 ()

Srpnové VOD tipy

Srpnové VOD tipy

22.08.2024

Pomalu, ale jistě se nám přibližuje konec letních prázdnin, a pokud vás už cestování a trávení času venku na sluníčku omrzelo a chcete se v určitých chvílích stáhnout do pohodlí obývacích pokojů a… (viac)