Gróf Monte Christo

• Česko Hrabě Monte Christo (viac)

Marseille, 1815. Edmond Dantes, mladý lodný dôstojník, prežíva najšťastnejšie obdobie svojho života. Má sa stať kapitánom a konečne sa oženiť s láskou svojho života, krásnou Mercedes. Jeho úspech však vzbudzuje žiarlivosť mnohých. Edmond sa stane obeťou zákerného plánu. Zo dňa na deň je bez súdu uväznený v žalári pevnosti If bez nádeje na prepustenie. Jediný, s kým sa Edmond môže rozprávať, je abbé Faria, väzeň vo vedľajšej kobke. Abbé sa stane Edmondovým priateľom a mentorom. Pred svojou smrťou mu abbé zverí tajomstvo strateného pokladu. Po štrnástich dlhých rokoch utrpenia, zúfalstva a beznádeje sa Edmondovi podarí utiecť a nájsť poklad ukrytý na ostrove Monte Christo. Jediné, čo Edmond Dantes chce, je zúčtovanie so všetkými, ktorí ho zradili. Teraz, vyzbrojený obrovským bohatstvom, sa bez milosti vydáva na cestu pomsty... (Magic Box)

alpaka

Kdyby to nebyl Hrabě Monte Christo, nikdo na to asi do kina nepůjde, přestože je to skvělý film. Jenže on to je Hrabě Monte Christo a tak na to lidi jdou ikdyž příběh znají, ovšem jako příběh o Hraběti Monte Christo to není skvělý film. Na tom filmu je dobře snad úplně všechno. Naprosto skvělý casting. Postavy dokonale sedí a herci hrají jako o závod, chemie hlavních postav funguje na výbornou. Kamera. Nádherné obrazy, které perfektně zachycují další obor, který se povedl: výprava. Výborně vybrané lokace, které filmu dávají atmosféru spolu s úžasnou hudbou. Ten soundtrack si určitě zkusím najít, písnička Haydée je kouzelná. Dále jsou perfektní i kostýmy. Jediné co mi prostě nesedělo byly dost drastické zásahy do příběhu. Někde se tvůrci doslovně drží předlohy, aby jinde zcela změnili nějakou postavu (včetně pohlaví) a nahradili jí dokonce postav víc. Když dlouhá léta znáte pohádku o Sněhurce a sedmi trpaslících, tak prostě nesete špatně, když vám filmová adaptace nabídne trpaslíky jen tři a Sněhurka se otráví kávou místo jablkem. Pokud znáte původní příběh jen zlehka, připočtěte si deset procent. Jinak já dávám 75%. ()

lord_zail

Viděl jsem spoustu adaptací skvělé předlohy, tahle se však řadí mezi ty nejhorší. Filmařská práce je povedená, hudba k filmu také, ale práce s příběhem a jeho ohýbání oproti předloze kazí celkový dojem. Za mě to byly vyhozené peníze za vstupenku a zbytečně ztracené téměř 3h v kině. ()

Woodman

S přáteli jsme se po delší době vydali zkouknout něco do kina a nelituji! Tento snímek se opravdu vydařil a aktuálně bude patřit k těm výborným, co jsem viděl. Skvělá atmosféra, napínavé, kvalitní hudba.. Snad se někdy přečtu i knihu. ()

EDEN13

Jedno z filmových překvapení roku, které mi udělalo radost o to víc, že jsem film předem trochu zatracovala. Ovšem výsledek je až překvapivě celistvý, vyrovnaný, velmi dobře uchopený a zpracovaný. Navíc i velmi kreativně, jelikož několik věcí je zde oproti jiným adaptacím poupraveno, ke slovu se dostávají opomíjené postavy atd. Viděla jsem tři adaptace tohoto díla a tato je z nich určitě nejlepší, i přesto, že vtěsnat takto rozvrstvený příběh do jednoho filmu si vyžaduje určitý filmařský cit a nadání, který tu byl dle mě využit na maximum. Pokud má tato adaptace některé chyby , vyplývají jedině z toho, že na některé věci tu není dostatek času a prostoru, které by dané věci více vyšperkovaly a dokrášlily a více tak podtrhly emocionální hodnotu. To však ani nelze považovat za chybu, jelikož tvůrci jsou limitováni časovým omezením se kterým toho příliš neudělají. Stejně jako s tím, že příběh působí celkově velmi hutně a ta tří hodinová stopáž je zřejmá, což ovšem není synonymum proto, že by byl dlouhý a tudíž nudný, naopak. Jen si u něj člověk nějakou dobu posedí. Dalším mínus by leckterý divák mohl spatřovat v určitém volnějším pojetí předlohy, které je tu ale jen k dobru věci.    Film je po všech stránkách podařený. V mnoha ohledech překonává svou předlohu i své předchůdce. Je na něm znát velmi mistrná a pečlivá práce tvůrců, kteří překonali své předchozí Mušketýry. Film má nesporné kvality a to i tam kde by je divák ani nečekal. Vizuální stránka je podmanivá a nic si nezadá se skvěle zvládnutou stránkou narativní. ()

Zeuska

Nic jsem od toho nečekala, ostatně tento příběh lásky zrady a pomsty naše generace dobře zná a zpracování jsme viděli spoustu... Ale tenhle film byl opravdu "vymazlený". Ty tři hodiny stály za to. ()

darius1706

Chápu, že skalní fanoušci předlohy můžou oprávněně brblat, celkem dost věcí (zjistil jsem, že už mi paměť tak neslouží, dcera jich objevila ještě mnohem víc, než já) bylo upraveno či jinak změněno. Na druhou stranu nějaká adaptace ve formě filmu nebo seriálu na Monte Christa vychází v průměru tak jednou za pět let, takže abych řekl pravdu, já trochu jinou formu naopak vítám. Tvůrci nás maličko vyděsili hned v úvodu, kdy by byl hodně velký zásah do postavy Mercedes, naštěstí se ukázalo, že to byla jiná postava, jakási napůl pirátka, no, netřeba řešit, byl to naštěstí planý poplach. Měl jsem v souvislosti s plakátem maličko strach o postavu Edmonda, ale Pierre velmi mile překvapil, přestože jsem mu úplně toho námořníka nevěřil, tak role aristokrata mu sedla jako zadek na hrnec. I postava Mercedes klapla výborně, její představitelka se úlohy zhostila výborně. Záporáci byli také fajn. K tomu přidejte velmi vydařené záběry na přírodu a reálie vůbec, perfektní soundtrack a máte velmi zdařilé dílo. Škoda jen, že se tvůrci nevyvarovali do očí bijících ptákovin typu asi tisíce svíček osvětlujících kopanou chodbu pevnosti, nebo zahozené jediné louče do propasti, ale to jsou spíše úsměvné záležitosti, které na výsledný výborný zážitek neměly žádný dopad. Jednoduše - líbilo se. ()

Kacenka_73

Ve spoustě aspektů krásné zpracování… mně tam ale i přes tu spoustu pozitivních recenzí některé části drhly, občas mě film uváděl do rozpaků, občas rozesmíval… vystřelené oko, obličejové masky s mimikou, defibrilátor, polovina meče zapíchnutého v těle neohrožující ani orgány, natož život… :-D  A tvůrci jednoduše hřešili na chronicky známý příběh, protože neznat ho, spoustu míst by divák prostě nepochopil ani s íkvé Sidise. ()

Zeduke

Pozor, nepozornosť sa trestá! Veľmi bohatý, estetický a úprimný veľkofilm s optimálnym tempom rozprávania príbehu, bez bočných úmyslov, zavádzania diváka či fantázie. Aj keď osobne by som vymenil štipku romantiky za dvojitú dávku psychológie, divák nezažíva žiadny žvást ani filibustering. Naopak, každé stretnutie a veta má hlbší význam, no rozhodne nejde o prehnané puntičkárstvo. Film je dôkazom, že historický výpravný film nemusí byť stavaný na vojnách, bitkách ani krčmových rvačkách - naopak, tie sú len prirodzeným korením vzťahov medzi postavami.  Päť laických palcov hore. ()

ToshiroM

Tak toto bola nálož. A myslím to veľmi, VEĽMI pozitívne... Sledovať takýto úžasný príbeh, ktorý je klenotom medzi svetovou literatúrou, sfilmovaný takýmto spôsobom bez úžasných špeci-efektov a premachrovanej výprave tradičným „remeselným“ štýlom, to je pastva pre oči. Pierre Niney svojím poňatím postavy Edmonda Dantesa hravo strčí do vrecka predchádzajúcich Dantesov od Caviezela, Depardieaua, Maraisa, no aj doteraz (podľa mňa) najlepšieho od Vebera... Ostatné postavy sú tiež dobre vkreslené, obzvláť ústredná „badass“ trojka záporákov, ktorých bez ostychu označím za najlepšie záporné postavy, aké sa v historických veľkofilmoch objavili. Emócie, dobrodružstvo, úžasná hudba a atmosféra nahráva celkovému vyzneniu filmu a dostáva tak snímok úplne do inej dimenzie, v ktorej sa divák ocitá rovno v tej dobe - vo Francúzsku po Napoleonovom páde a v kolobehu rýchleho striedania monarchií, ktorý znamenal chaos vo všetkom, aj v súdnom systéme (ako tomu je aj vo filme). Čo na tom, že príbeh je od predlohy trochu pozmenený. Takto má vyzerať správny novodobý historický film. Vďaka vám Francúzi, klobúk dole za toto veľdielo. Viac takýchto snímok... ()

SandroCZ

Záběry jsou sice super ale děj je mizernej, spoustu věcí si musí divák domyslet, je tam hodně postav který se tam prostě objeví bez vysvětlení takže to působí trochu chaoticky a logika úplně chybí. Potřebuju loď?! Pohoda je spawnutá v zátoce. Dostanu 30cm čepelí do břicha?! Nevadí regenerace lvl 100(jinak to nejde vysvětlit) můžu v pohodě odejít dom. Na konci jsem se těšil na hppy and, nic takového se ale nekonalo, láska nezvítězila(aspoň u hlavního hrdiny). ()

Pussyslayer9

Po několika letech zklamání téměř při každé návštěvě biografu jsem šel na hraběte Monte Christa trošku skeptický, ale odcházel jsem nadšen, jako už dlouho ne. Neviděl jsem žádnou jinou adaptaci tohoto románu od Dumase a ani jsem nečetl knihu, nemůžu proto srovnávat. Možná je to ale dobře, takhle na mě ten silný příběh zapůsobil naplno bez předchozích očekávání. Pokud váháte, zda za to film stojí i přes tříhodinovou stopáž, tak neváhejte a nebudete toho litovat! Ten pocit po konci filmu, který každý fanoušek kinematografie moc dobře zná, jsem takto silný již dlouho nezažil;) ()