Série(3)

Recenzie používateľa ledzepfan k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2022) (S01)

Hodně velkej nářez zatím.. Týpeček si jde dokázat, že je jakože chlap (když není už ta vojna) a za dva dny to s brekem vzdává (protože asi někde v dálce prásknul blesk a zahřměl hrom a to už je jaksi daleko za čárou psychické snesitelnosti).. Pazderková v roli šílené Viktorky, jako trojskej virus, rozkládá zbytek soutěžících svého kmene zevnitř.. V druhém kmeni stejnou úlohu zastává přechytračelej a beznadějně sebestřednej řemeslník s propíchnutou bradavečkou.. Celé to stříhá a zvučí banda paviánů nadopovaných LSD a kofeinem. Čeština je pro všechny případy titulkama přeložená do slovenštiny, protože kdo by té cizí řeči rozuměl-žejo.. A moderuje to chudák Novotný, který asi netušil do jakých sraček vstoupil a jemu jaksi nerovnoměrně pomáhá (mě naprosto neznámej) Šmahel, kterej je tam asi jen proto aby si Ondra mohl občas odfrknou s rodinkou (Což je sice pochopitelné, ale tomu pořadu ta nefunkční dvojmoderace škodí..) Je škoda, že je to zatím (především technicky) tak zprasené, protože až na těch pár exotů je casting v zásadě povedenej a interakce těch charakterů by mohla být pod správným vedením ve výsledku zajímavá.. EDIT1: Po pár dílech se ty nejvíce do očí bijící technikálie napravily a teď už to hapruje spíš jen v takových těch věcech okolo pravidel hry, kdy někdy prostě někdo odjede na "medical check" před kmenovkou a tím se jí vyhne.. Někdy jeden kmen druhému něco v rámci hry "ukradne" aby to po pár dnech dostali bůhvíproč zpátky.. Celý ten nesmysl s duelem po kmenovce je podivný... Ale samotná interakce mezi hráči mě vlastně asi baví.. ()

Season 3 (2024) (S03)

Americký survivor s neustálým zkracováním doby pobytu a tlačení woke motivů nenabídnul snad už dobrých pět let opravdu kvalitní sérii.. Vedle toho prostě českých 70+ dní s castingem a dramaturgickým vedením které netlačí jinou ideologii než tu hru samotnou (a product placement), vychází o mnoho zajímavěji a to i přesto, že dobrá první polovina (která byla vždy i v US verzi jen seznamovací oťukávačkou) byla utrpení plné (ne)dobrovolných quitterů, místy tristního zvuku a docela slušnou náloží vaty... Druhá polovina je ale jízda, kterou US Survivor nabídnul naposledy snad když o svůj titul posledně úspěšně bojoval Boston Rob (a to už je hezká řádka let). Mikýřová cesta celým tím "sadistickým peklem" je z perspektivy hry samotné zatraceně silný příběh o nadhledu, zradě a pomstě, z prdele klice, zásadním přerodu z trolla na hráče a z neotřesitelného cynika na chlapa kterému se ta hra dokázala zavrtat hluboko pod tu (zdánlivě neproniknutelnou) masku. Ale určitě to nestojí jen na něm. Přirozeně vůdčí Pirát. Bandurko se svou "cigošskou" hrou. Nečekaný villain této série Márty (jak ten mě sere). Přitakávající Tomáš. Čestný chaotik Radek. Zatraceně silná Jana. Nesnesitelnej Jack. Ti všichni tomu celému zatopili řádně pod kotlem a mě se po řadě let stalo, že jsem u obrazovky během Survivora zažíval krásně infarktové stavy. ()