Tensei Kizoku, Kantei Skill de Nariagaru

• Japonsko 転生貴族、鑑定スキルで成り上がる (viac)

Když obyčejný japonský úředník zemřel, znovuzrodil se v jiném světě jako Ars Roebent, dědic nevýznamného šlechtického rodu, nadaný ojedinělou schopností – hodnotit schopnosti a nadání ostatních lidí. Díky tomu může najít a přesvědčit výjimečné jedince, aby se stali jeho služebníky nebo spojenci. Stihne to dřív, než bude jeho malá země zatažena do války? (Elerrina)

klichem

Ďalším príklad fantasy anime, kde sa hlavná postava po smrti reinkarnuje do iného sveta a dostáva šancu na nový začiatok ako syn šľachtickej rodiny. Jeho schopnosť mu umožňuje získať si okolo seba skvelých spoločníkov.  Anime ponúka zaujímavý príbeh o snahách hlavnej postavy zmeniť svet k lepšiemu. Napriek tomu, že sa mu postupne darí dosahovať svoje ciele, príbeh pôsobí trochu známo a predvídateľne. Môže to byť príjemná letná oddychovka s dostatkom dobrodružstva. Viac od toho netreba čakať.  Porovnávajúc s podobnými sériami, ktoré som videla v minulosti, tento príbeh mi pripadal mierne slabší. Napriek tomu odporúčam tento seriál pre fanúšikov fantasy žánru, ktorí hľadajú zábavnú a ľahkú zápletku s pozitívnymi posolstvami o lepšom svete. ()