Shiti Hanta

• USA City Hunter

Ryo Saeba je nenapravitelný sukničkář a soukromé očko s výjimečnou muškou. Když mu někdo zabije parťáka, pustí se s pomocí jeho dcery do pátrání po vrahovi. (Netflix)

ofanvex

Když jsem se poprvé díval na recenze tohoto díla - měl hodnocení 73%. Říkal jsem si, to bude fakt pecka... Myslím, že asijská kinematografie je od té západní poměrně odlišná, měl jsem z toho podobný pocit, jako z Hongkongské produkce osmdesátých let. Jako dítě mne to tenkrát bavilo, ale to je celé. Tohle mě přišlo úplně stejné jen s efekty a obsazením současné doby. Kolikrát jsem si říkal... to to těm Japoncům opravdu nepřijde trapný? I přes občasnou akci, pro mne nuda - asi hodinu jsem čekal, kdy se to nějak rozjede, pak mi došlo, že se to asi nestane. Johna Wicka jsem v tom neviděl ani omylem, jen trapný až teatrální přehrávání a nijak výrazné souboje. Začínám pochybovat, jestli si to zaslouží i ty dvě hvězdy, protože tohle dílo ve mne nezanechalo ani smíšené pocity. Škoda času.... pozn.: v popisu obsahu je "...pustí se s pomocí jeho dcery do pátrání po vrahovi." - není to dcera, ale nevlastní sestra. ()

Arsenal83

Nebola to taká shity hnáta ako som čakal. Naopak, zo začiatku dosť super, hoci potom sa Ryo dostáva akosi na šikmú plochu a to nielen očami. Dejovo sa to akosi zastabilizuje, už toľko neprekvapuje, akurát dievčina, čo tám odrieka "všetko pre Úniu, všetko pre Úniu" pripomenula tlačovku Regresívneho Slovenska. ()

Marcos22

Ztřeštěná asijská akční sexistická číčovinka, kombinující humor Jaye a mlčenlivýho Boba s nápaditou akcí Johna Wicka, které dochází s blížícím se koncem dech. Nejnovější snímek Júiči Satóa nejvíce trpí nevybalancovaností mezi vtipem a akcí. V mnoha uvolněných scénách se film bere přespříliš vážně, a naopak řadu vytříbených bojových akčních scén s prvotřídní choreografií zazdí nepovedený závěrečný joke. Je obrovská škoda, že si City Hunter nedokáže udržet v průběhu stopáže jednotnou tvář, takto divák nemůže v žádné scéně predikovat, zda bude následovat laciný vtípek nebo melodramatická pasáž s významnějším přesahem. Suma sumárum, za řadu velmi originálních akčních scén a odlehčenou atmosféru tři hvězdy. 🙂 (26.04.2024) ()

Fungore

Nenechte se zmást úvodní desetiminutovkou, kdy hlavní hrdina trousí vtípky a umně se ohání bouchačkou. Následuje skoro půlhodinová honička jedné holky, která je záživná asi jako zbytek filmu. Zápletka ucházející, vedlejší postavy otravné. Finále je na mě už bohužel až moc přeumělkované.. zrovna tam jsem čekal zlepšení a nějakou pořádnou akci, které se nám ve filmu moc nedostane. Je to škoda, protože postava City Huntera je zajímavá, dokáže být vtipná a protagonista se pro tu roli hodí. Zasloužil by více prostoru, více akce a nějaký jiný příběh. Sledovat uječené, ubrečené vedlejší postavy s typicky japonsky přehnanými reakcemi mě moc nebralo. ()

Jirka_Šč

Já toho chlapa miluju! A vášnivě rozporuju, že by kdokoli jiný zvládnul tuto roli tak dokonale jako Ryōhei Suzuki! Ztřeštěný, bláznivý, ve svém živlu nahý na pódiu a současně mužně silný detektiv a bezchybný střelec a bojovník (v průběhu sledování se mi opakovaně vybavil jeho historický výkon v HK Hentai Kamen). Neznám jiného herce, který by se pro tento erotikou posedlý charakter tak hodil! Musíte vidět! ■ Poslouchání Ódy na radost už nikdy nebude, co dřív! ()

• Komiks „City Hunter“ bol zasadený do konca osemdesiatych rokov minulého storočia. Film posúva dej do aktuálnej doby. (Arsenal83)
  • Film sa má natáčal v skutočných uliciach tokijskej oblasti Shinjuku, kde sa odohráva sága „City Hunter“. (Arsenal83)
  • V komikse "City Hunter" nosí Ryo (Ryohei Suzuki) balmacaanský kabát, v anime má modré sako a v tomto filme má na sebe trenčkot. (Arsenal83)