Zdraví prochází žaludkem

• USA Hack Your Health: The Secrets of Your Gut (viac)
USA, 2024, 79 min

Réžia:

Anjali Nayar

Kamera:

Tom Turley

Hudba:

Jim Chuchu

Ponořte se do svého zažívacího traktu v odlehčeném a poučném dokumentu, který bourá různé mýty o tom, jakou roli ve zdraví člověka hraje trávení. (Netflix)

theSaint

Vítám cokoli, co zlepšuje gramotnost stravování, protože 90% populace chybí. Obzvlášť té české. Setkávám se s tím denně. Hravá forma, která je dělaná jak/i pro děti, což vítám. Otřesné stravovací návyky si totiž dospělí tahají právě z dětství, které jim předali rodiče. A na změnu jim chybí vůle i informace. Všiml jsem si tu komentářů, které tento způsob předávání informací haní- já ho naopak kvituji, protože drtivá většina dospělích se jako retardované děti v otázce stravy chovají a nic jiného než ve stylu "Byl jednou jeden život" jim nepomůže. Horem dolem jim můžete říkat základní pravdy a je to jako házet hrách na zeď. Palec nahoru. ()

Arsenal83

Skoro nič, čo by sme už nevedeli. Je dôležité, akú máte črevnú mikroflóru, ako sa stravujete, že treba sa stravovať zdravo. Že mozog je úzko spojený s črevami. Dodal by som, že u niektorých jedincov je mozog ešte nižšie ako v črevách, napríklad u Borisa Kollára. Príde mi to ako dokument, ktorý mal vzniknúť len na to, aby vznikol. Oživí tému, no nič extra neprinesie. Vlastne prinesie - je o hovne a doslova. Predstavte si, že niekto vás zastaví na ulici a spýta sa: nedáš mi kus tvojho hovna?... Ale tvrdia, že vraj sa to stretáva s pozitívnou odozvou. ()

klukluka

Kdyby mi z důvodu absence jiných možností nabídli léčbu metodou fekální transplantace, vážně bych zvažoval, jestli chci tak moc žít. Pokud bych do toho nakonec šel, určitě bych to na sebe nepropálil v televizním dokumentu. Motivy odvážné hovnožroutky jsou mi záhadou. Čtyři hvězdy dávám za obsah, forma mi nepřišla úplně šťastná. Vidět by to ale měli ideálně úplně všichni. Věřím, že si z toho každý člověk může odnést něco pozitivního. ()