Gertrude „Trudy“ Ederle (Daisy Ridley) se narodila v roce 1905, vyrostla na Manhattanu a ve dvanácti letech vstoupila do ženské plavecké asociace (WSA), ve které se začala učit americký kraul. Vytvořila mnoho národních i světových rekordů, na Letních olympijských hrách 1924 v Paříži získala dvě individální bronzové medaile a jednu zlatou ve štafetě, a o rok později se rozhodla pokusit přeplavat jako první žena v historii Kanál La Manche. Film Dívka a moře ukazuje tuto její cestu poměrně přesně. (Jirka_Šč)

bonovox

Kvalitný športový film o mladej plavkyni, ktorá ako prvá žena preplávala Kanál La Manche. Daisy Ridley v hlavnej úlohe hrá výborne, taktiež treba pochváliť dobovú výpravu a hudbu. Celkovo za posledné obdobie ďalší vydarený snímok o plavcoch. 80% ()

fafejt001

DOOST  dobrá  Gertrude , tedy   i  Daisy . Včetně  hudby , dřiny ,    plavání   ,  i závěru . Prostě  silný  příběh . ()

Polux

8/10 | Rønning natočil takový neoficiální prequel loňského "plaveckého" biopicu Nyad a naštěstí nejen tématem, ale i výslednou kvalitou filmu. Všechny povinné atributy podobných historek o nezdolné síle lidského ducha, vzniklých na základně skutečných událostí, jsou pochopitelně přítomny a příběhová linka se ubírá po předem očekávaných kolejích. Nechybí okolím podceňovaný, ale o to více odhodlaný, jedinec s celoživotním (v tomto případě sportovním) snem a nepřející živel v podobě nejen obtížných přírodních podmínek, ale i sabotážníka z vlastních řad a samozřejmě dojde na překonávání překážek na více frontách, fyzické/mentální krize, přepisování historických tabulek a nakonec vítězné pokoření do té doby nemyslitelné mety. | Podstatné ovšem je, jak to všechno funguje dohromady a jakým způsobem se to divákovi podá. A v případě Rønningova počinu to funguje přesně tak, jak má od napínavého děje a výborných hereckých výkonů všech zúčastněných (vedle Ridley v hlavní roli a rodičovského páru Bodnia a Hain zaslouží zmínit bodrý samorost Graham), přes přirozeně zakomponovanou emancipační linku a poučnou historickou lekci nejen po stránce vlastního sportu, ale i tehdejší společnosti (puritánská morálka, rodinná výchova, předem domluvené sňatky, uplatnění žen kdekoliv jinde než v domácnosti, atd.), až po silné momenty (důležitá majáková scéna připomene LOTRa) a dojemný závěr a je to podáno natolik poutavě, že všudypřítomnou hru na jistotu divák tvůrcům snadno promine. | PeZet ()

ArgeeMan

Nevěřím vlastním očím, že se v roce 2024 dokáže ještě natočit brilantní kinematografický snímek. Pořád tomu neveřím! Děkuju! ()

KuceraJohny

Tohle je perfektní příklad toho, kdy bych skutečně ocenil možnost snímek hodnotí 3,5 hvězdičkami. Rozhodnout se mezi 3 a 4 bylo pro mě extrémně náročné a nakonec díky skutečném příběhu dávám z úcty čtyři. Nutno podotknout, že já jsem ideální cílovka pro tento film. Miluju životopisný, sportovní filmy, ve kterých je hlavní postava outsider. To snímek splnil dokonale, avšak nijak zvlášť mě nepřesvědčili herecké výkony. Vlastně u všech mi to přišlo trochu slabší a nebo tedy aspoň takový průměr. Nebyl tu nikdo kdo by herecky, vyloženě vynikal a to mě mrzelo. Samozřejmě jsem to čekal od Daisy Ridley, ale buď byla skutečná Trudy, v podstatě nezajímá osobnost a nebo jí prostě Daisy nedokázala vtisknout duši. Paradoxně byla lepší její dětská představitelka. Ale takhle, jedná se o dobrý snímek, který splnil vše co jsem od něj hledal. Bohužel, ale nepřidal nic na víc. Toť vše. ()

jirikzaboj

WOW, překvapení roku a přitom nenápadný film na Disney plus. Hluboce inspirativní, přeslazený, ale nádherně natočený starosvětským způsobem, dojem ve mně zanechal čistě organický. Podobně jsem se cítil u filmů v dětství a dlouho mě tak nehřálo u srdíčka. O to větší radost mi dělá, že Daisy Ridley svoji kariéru nevzdává, protože zde byla naprosto fenomenální. Někdo filmu může vyčítat přílišný patos, který má Disney produkce často ve zvyku. Ale tady to snad ani nejde jinak, protože ten příběh si přesně tohle emocionální stupňování a výkyvy zasloužil. Hudba od Amelie Warner vymazlená na max, výprava pompézní, tohle je za mě obrovský triumf po dlouhé době, co se životopisných filmů tyče. Budu doporučovat všude, kde se dá. Film pro všechny generace. ()

Lafrankoni

Ku filmu sa celkovo vyjadrovat nebudem, ale takyto vykon podat, si nedokazem ani v tom najlepsom sne predstavit. Klobuk dolu. Viac nedokazem napisat.  /85% ()

hdraf

+ 80% - Film do mé TOP 10 za rok 2024. Až na nějaké drobnosti skvělý!!! Muži si u tohoto filmu uvědomí, jak to měly ženy ještě nedávno těžší se prosadit ve sportu. ()

Globus_Jirka

Mám rád filmy podle skutečných událostí, o překonávání toho co "prostě není možné". Přiznám se že jsem vůbec nevěděl do čeho jdu protože se o sport zajímám jen okrajově. Skvěle natočený filmy s velmi silným příběhem mě opravdu dostal, hlavně v závěrečné fázi. Vřele doporučuji. ()

hafak

Na Disney vyjímečně hezký film. Pokud člověk nebude moc pátrat jak to opravdu bylo, lze si film užít. Já si ho užil naplno. Trochu bych to prostříhal a bylo by to za 5 hvězd, takto jen za 4 a velký kus k tomu. ()

guasimodo

Škoda že takové kvalitní filmy vzniknou jednou max dvakrát do roka.. ale pak to vždy stojí za to. Pokud nemáte srdce chladné jako voda ve které Trudy plavala tak na konci filmu nemůžete mít oči suché. ()

lubosco

Silný príbeh o žene o ktorej máloko tuší, ale Disney to vzal na parádu a výsledok je vnikajúci. Zobrazenie puritánskej spoločnosti zo začiatku 20. storočia, kde prím hrajú muži a ženám hádžu polená pod nohy je ukážkové. V celom filme sa objavujú výrazné postavy, a nie je tam zbytočná ani jedna minúta, napriek dlhšej stopáži. Neviem nakoľko je všetko vo filme reálne, alebo len inšpirované skutočnými udalosťami, každopádne to čo Trudy dokázala je obdivuhodné a zaslúži si rešpekt, tak ako celý tento film. ()

Sukdolakus7

Joachim Rønning opustil Karibik, nastavil kurz na Lamanšský průliv a přivezl s sebou poměrně příjemné životopisné drama. Celkový dojem bohužel kazí přehnaný romantizující patos, který zapříčiňuje, že film v konečném důsledku (například oproti loňské Nyad) působí vyumělkovaně a nedůvěryhodně. Naštěstí je tu ale Daisy Ridley a její neodolatelný úsměv. ()