Geriho hra

Jan Pinkava

Scenár:

Jan Pinkava

Bob Peterson

Stárnoucí dědula jménem Geri hraje v parku sám se sebou celodenní šachovou partii. Začne ho však porážet jeho čilejší soupeř. Když už je hra téměř u konce, Gerimu se podaří otočit skóre ve svůj prospěch. (HBO Europe)

greymon

Tohle je snad nejlepší krátký animovaný film jaký jsem kdy viděl. 4 minuty, které se velmi povedly Janu Pinkavovi. 4 minuty, u kterých jsem se zasmál a musím přiznat, že jsem ze začátku nemohl uvěřit momentálnímu hodnocení 93%. Teď, ale vím, že si toto hodnocení a procenta zaslouží. Postava Geriho je perfektní a chovaní přesné. ()

PATWIST

Skvelý kraťas s dobrým nápadom, ktorý bol tiež dobre prevedený čo sa týka postavy starčeka, ktorý sa neskôr objavil v Toy Story 2 ako opravár hračiek. Musela to byť pecka vidieť v kine po nejakom animáku. ()

johnny01

Nádherný krátký film se stále úchvatnou grafikou a příjemnou hudbou. Jednoduchý děj pochopitelný i pro neznalé s překvapivým zlomem. Velice povedené. ()

PlayEasy

Jednoznačně nejlepší Pixar short film a jsme hrdí, že to dělal Čech. O starém pánovi, šachovém mistrovi (něco jako náš dědeček, i my hrajeme šachy), který hraje sám se sebou (to někdy i děda). 100% ()

klichem

Schyzofrenická partia šachu, ktorú rozohrá sympatický dôchodca Geri...No kto by nechcel vyhrať, ked je hlavná cena vlastná protéza! Fakt skvelý námet. Príjemné a vtipné, k tomu krásna nadčasová (film je z roku 1997) animácia. ()

Lucbric

Roztomilý krátkometrážní snímek vytvořený českým talentovaným rodákem Janem Pinkavou :) Jan Pinkava má opravdu velký talent, jak později dokázal i ve snímku Ratatouille. ()

swinevenca

Tohle je jedna z nejschizofrennějších point, co znám. A bavila mě rok co rok na silvestra po obědě, kdy jsme ze skříně tasili VHS, na které byl tenhle děda hned za Bohoušem. Pravidelnou reprízu Bohouše v 18:00 jsme totiž nikdy nestíhali kvůli odjezdu na párty. ()

Disney utahuje opasek

Disney utahuje opasek

04.12.2006

Pět měsíců po tom, co Walt Disney Company vyhodilo dvacet procent personálu pracujícího na hraných filmech, se na řadu dostává i jeho animátorské oddělení z Burbanku. Walt Disney Animations, které… (viac)