Major

Animovaný / Dráma / Komédia / Športový
Japonsko, (2004–2010), 62 h 54 min (Minutáž: 24–25 min)

Réžia:

Hiromiči Matano, Džun'iči Jokojama, Rjó Mijata, Tóru Išida (viac)

Predloha:

Takuja Micuda (komiks)

Kamera:

Taró Sató

Šótaró Morikubo, Motoko Kumai, Reiko Kiuči, Sajaka Aida, Fumie Mizusawa, Fujuka Óura, Eidži Takemoto, Šunsuke Sakuja, Tóko Aojama, Taiten Kusunoki (viac)

Recenzie používateľa Genryuusai k tomuto seriálu (4)

Season 1 (2004) (S01)

Musím říct, že Major mě mile překvapil a jako celek je jedním z nejlepších sportovních anime, co jsem viděl. Vynikající je jeho formát, kdy postupně pokrývá celé dospívání hlavního hrdiny, a tak nenudí stále stejnými turnaji nebo protivníky. Přitom je to ale klasický sportovní shonen. První série je navíc na sportovní anime nebývale emotivní a díky tomu určitě zajímavá i pro ty, co sportovnímu žánru dvakrát neholdují. ()

Season 2 (2005) (S02)

Druhá série navazuje na první po několika letech, kdy je Gorovi cca 14. Ze začátku je to trochu naivní, ale její konec společně s těsně navazující třetí sérií je imho nejlepší část seriálu. Od baseballového anime si nelze víc přát. ()

Season 4 (2008) (S04)

Dobrá série, která je sice poskládaná z dílů sledujících osudy různých postav (v pár případech by se řeklo až fillerů), ale přesto nenudí. Možná je to zatím nejslabší série Majoru, přesto si ale zasluhuje plný počet. ()

Season 6 (2010) (S06)

Závěrečná série Majoru si zachovává určitou úroveň, ale opravdu skvělých momentů až tolik nenabízí. Silné 4*, ale od Majoru se normálně dá čekat víc. ()