Zázračný modrý prameň, povzbudzujúci sexuálny apetít a potenciu, nečakane zmizol a policajný náčelník Pepa Novák má opäť plné ruky práce. Pokračovanie divácky megaúspešného filmu Zdeňka Trošku.
Po tom, čo na zámku v Kameňákove vytryskol  zázračný „modrý prameň" liečiaci impotenciu, mestečko je hore nohami. Ako prišiel, tak aj odišiel - modrý prameň zrazu zmizol. Ako je to možné? Svoje o tom vie predovšetkým stará Kropáčková, ktorej bezbrehý sexuálny apetít si už vyžiadal nejednu obeť. Hoci sa po prameni zľahla zem, na policajnú stanicu neustále prichádzajú ďalší otrasení muži a zúfalí športovci, ktorých táto babička práve znásilnila. Ba čo viac, náčelník policajnej stanice Pepa Novák musí čeliť obetiam aj v radoch svojich vlastných policajných podriadených. Strata lukratívnych ziskov z „modrého prameňa" nedá zaspať ani miestnym mafiánom a je nad slnko jasné, že pátranie treba začať v domčeku pani Kropáčkovej... (TV JOJ)

Zagros

Ubylo dobrých vtipů, přibyla snaha něco hrát a tím pádem stupidita. Odpad nedám Troškovi asi jen za zásluhy a taky proto, že mi to přijde jako modní vlna, dávat všem jeho filmům bez rozmýšlení odpad a to já dělat nechci. ()

Davej

Nedá se říct, že by mě Kameňák 2 přijemně překvapil. Rozhodně to však není tak špatný film, jak by se ze zdejších hodnocení mohlo zdát. Postrádá sice cokoliv, co by se dalo s vážnou tváří nazvat příběhem a během 100 minut jeho trvání jsem se, přestože se jedná o komedii, usmál jen asi dvakrát, není však tak nechutný a trapasoidní jako pozdní snímky Soukupa či Olmera, ani usmolený jako mnohé jiné a občas i chválené filmy. Dokonce i poměrně rychle ubíhá. Další pozitiva se mi hledají těžko. I když jedno bych vlastně měl a nemalé. Mých devět spoludiváků (a to jsme seděli v obývacím pokoji ne v kinosále!) se při jeho sledování dobře BAVILO. Komentovali gagy, upozorňovali na nadcházející vtipné situace, sestavovali žebříček nejlepších momentů a po skončení se cítili příjemně. Není snad spokojený divák jedním z hlavních cílů filmu obecně? Ano, ostatní poslání hrané kinematografie Kameňáky nenaplňují. Ale to dělají vlastně jen málokteré snímky a ty jsou pak navždy kritiky vynášeny do celuloidových nebes. Filmových gurmánů také je, soudruzi přiznejme si to, v poměru k celkové populaci, jen malá hrst, a ostatní po takových veledílech ani příliš neprahnou. Právě téhle většině vychází Troška vstříc. Se svým filmem měl jen dvě ambice- laskavý čtenář ať si je doplni sám, jistě mu to nebude činit potíže- a ty se mu podařilo naplnit vrchovatě. Není proto divu, že nechápe lamentace filmových žurnalistů a tu s úsměvem, jindy zase podrážděně se nad nimi pozastavuje . Ze svého úhlu pohledu na to má nepochybně právo. ()

Stromovous87 odpad!

Pokud jsem v prvním díle našel pár dobrých vtipů, pak v dílu druhém, už jsem nenašel žádný, kterému by se dalo smát. Po pár minutách jsem začal být alergický na Vydru, jeho filmovou ženu (teď nevím jak se ta herečka jmenuje) a po chvíli i na zbytek herců. Levný hospodský humor je ještě nesnesitelnější, než v předchozím filmu. No prostě Kameňák 2 si odpad právem zaslouží. ()

Slimak odpad!

Zfilmovat vtipy které zná každý druhý je vážně počin hodný mistra Zdeňka Trošky osobně. Lepit trapně natočené rádoby vtipné situace k sobě a vytvořit tak úchylný a otravný film. A oproti jedničce je to ještě mnohem větší humus!Neboť nějakou nadrženou rašpli která znásilňuje poldy(a to je ta sranda) ve filmu nepotřebuju... ()

wosho

Smrtelný skřekot režiséra Trošky má filmovou podobu. Ano, je to tak. Kameňák 2 je skoro na samotném dně filmového vkusu. Člověk co točí filmy pro lidi totálně zešílel a dal svým přátelům pěkný danajský dar. Ach, vidět to znovu či vypíchnout si oči? Pro mě jasná volba. ()

Castorr odpad!

Tak tohle je pro mě jeden z největších filmových pí....vin!! Film úplně bez děje. Vtipy jsou tak trapný, že nemám slov. Jednička taky nic moc, ale koukal bych na ni 100 krát víc než na tohle co nenazývám ani film!! Promiň Troško! ()

cab

Takzvane kammene vtipy jsou podkladem pro dalsi fimovy pocin. Ackoli se muze zdat, ze o vtipne scenky nemuze byt nouze, pravda je opacna. Bez ladu a skladu vytvoreny slepenec vterinovych vtipu muze oslovit opravdu jenom tupce, jez se nepotrebuji navazne plynouci pribeh z nejakym kloudnym scenarem a jasne danou strukturou deje. 20% za nadrzenou starenu a viagrovity pramen. ()

I.AM.NOT odpad!

Můj kamarád označil jiný film tohoto režiséra jistým slovem a já myslím, že se tímto slovem dá charakterizovat většina tvorby pana Trošky, tudíž i tento film. "Hovnařina." ()

Paity

Občas černý humor zabere. Jako "šetřič" obrazovky také dobré a hlavně sympaťanda Jana Paulová a Vašek Vydra, jiank nic. ()

pjotr76 odpad!

Do okamžiku K2 (K1 jsem neviděl) jsem si myslel, že Olmerovo waterloopočesku je největší sračka (to bez sprostýho slova nejde) v historii celé české a československé kinematografie - a teď jsem ze studijních důvodů šel na Kameňák 2 a ještě teď lapám po dechu z toho svinstva v kterém jsem skoro dvě hodiny topil. Jsem sebemrskač tak jsem to vydržel až do konce, ale v půlce jsem si skočil na záchod, koupil si popkorn a kolu, abych celej ten hnus povýšil na entou. Pana Trošku jsem měl jako režiséra relativně v úctě a pravda je, že jsem ho znal zejména z jeho starší a staré produkce, na jeho novější díla jsem nechodil a tak Troška u mě platil za lidového však v tomto lidově komediálním žánru dobrého režiséra. To co předvedl s protagonisty, scénářem, režií a vůbec vším v Kameňáku tohoto režiséra napasovalo do triumvirátu 3 režisérských diletantů v postproduktivním věku - Soukup, Olmer, nyní i Troška. Takovou snůšku vulgarit, sprosťáren nejhlubšího kalibru, takovou snůšku přehrávání, špatné řemeslné práce jsem snad ještě ve filmu neviděl. Pan Troška se neinspiroval pouze "vtipy" a nápady zjevně duševně pokleslých diváků, ale zejména odpudivou "erotickou" skopčáckou šou, která u nás běžela v televizi někdy po převratu a která se jmenovala tuším Tutti frutti, stříknu do toho trochu pozdravů z kožených kalhot a máme tu tu správnou lidovou prasáckou českou komedie. Jak je vidět tak jak pana Olmera tak pana Trošku to v jejich posledních dílech silně táhne do porna - proč ne? Protože bych dal radši body kvalitnímu pornu, než Kameňáku, který je ve své podstatě tím nejhloupějším pornem, které jsem kdy viděl. Maxa a Vondráčková - kouření, anál, orál atd? Na Kameňáku3 už se asi pracuje.... ()