Scott (Scott Mechlowicz) práve zmaturoval, ale v ten istý deň sa s ním rozišla jeho priateľka Fiona (Kristin Kreuková). Na večierku sa Scott opije a pošle nie práve lichotivý mail svojmu nemeckému kamarátovi, s ktorým si píše už dlhší čas. Potom však zistí, že Mieke je vlastne dievča, čo vyzerá ako riadna sexbomba, ktorá chcela za Scottom pricestovať. Po nelichotivom maile sa však Mieke nahnevala a už nemá žiadny záujem Scotta ešte niekedy vidieť. Scott sa rozhodne zachrániť vzťah za každú cenu. A tak sa vyberie naprieč Európou spoločne so svojím kamarátom Cooperom (Jacob Pitts) a dvojčatami Jamiem a Jenny (Travis Wester, Michelle Trachtenbergová). Začína sa strastiplná cesta do Berlína, ktorá vedie cez futbalový Londýn, romantický Paríž, mesto voľnej zábavy Amsterdam, pápežský Vatikán, ale aj cez Bratislavu, ktorá vyzerá ako susedne mesto Černobyľu až do Berlína. Bude však mať Mieke záujem so Scottom sa stretnúť? (TV JOJ)

Babous odpad!

Přesně tenhle typ filmů z hloubi srdce a duše nenávidím. Z Američanů dělá debily, z Evropanů dělá debily a z diváka jakbysmet. ()

herr_carter

Jednoduché, předvídatelné, avšak poměrně úderné, fakt mě rozesmály dvě věci - americká vize východní Evropy a hajlující mrňous................moje hodnocení = 6 z 10. ()

misstake

Mírně nadprůměrná teenagerovská komedie. Víc než Amíci se ale nasmějeme při návštěvě Bratislavy, která zřejmě je neplánovaným vrcholem filmu. Buď další důkaz znalostí průměrného Američana o Evropě a nebo snad i nadsázka/parodie (za předpokladu, že průměrný filmař je na tom s představami o světě líp než průměrný Američan). Když už nic, tak aspoň Mirek Táborský ke štěstí přišel a Dan Brown se dověděl, jak to je s tím Vatikánem v tak nějak trapném konci. ()

joora1

Existují filmy podobného žánru, u kterých se ukousáte nudou nebo vám bude trapně za herce, kteří se propůjčili k něčemu tak otřesnému.Toto je ale film, který umí pobavit, ale jen pokud člověk hodí za hlavu všechny zákonitosti kvalitního filmu a bere vše v první řadě jako oddychovku.U mě to tak fungovalo.Pár slušných vtipů, Matt Damon v roli punkového zpěváka (Scotty doesn´t know),Vinnie Jones jako fanda Manchesteru, sympatičtí hlavní hrdinové a Česká republika v mnoha(někdy i otřesných-byť měla představovat Bratislavu) záběrech.Ono se to fakt dá. ()

Tjaden

Místy vtipné, místy dost trapné. "Hrdinové" křižují Evropou a naráží na místní specifika. Představení Slovenska mi přišlo ještě drsnější než v Hostelu. Už jen výkřik: "Bože, jsme ve východní Evropě!" a záběr na psa ohlodávajícího lidskou ruku mě dostal. Těžko soudit do jaké míry to autoři mysleli s nadhledem. Nebýt Vinnieho Jonese v roli anglického chuligána, možná bych šel s hodnocením i dolů. Klasická oddychovka, která neurazí. ()

Pollock

Tak tady nemohu více než za dvě a sice jednu* pro tlupu hýkajících francouzzských nudistů (skvělá parodie na zombie - takhle natočenou jsem ji skutečně ještě neviděl) a druhou* pro Davida Hasselhoffa - jinak cesta plná ohromných náhod amerických studentíků, kteří vidí Evropu chvílemi až trapně přehnaným způsobem. Zdalipak si pan Táborský koupil svůj vysněný hotel? :-) ()

leon_id

Par velmi povedenych vtipku (cela cast natacena v "Bratislave" celkem pobavila). Kdyby se vetsinu filmu tolik netlacilo na pilu a mit ke sledovani po ruce nejakou zrzatou fraulein a hasisove kolacky mozna zvedam hodnoceni na 65% :)) Rozhodne lepsi nez vetsina teencomedy, ktere jsem mel tu cest videt, ale nic svetoborneho necekejte. ()

Wally

Teenagerovská komedie ve stylu Prciček u které jsem se ale paradoxně bavil víc než u pokračování na začátku zmíněných Prciček. Tato komedie mi přišla plná skvělých hlášek a situací - od ústřední písničky 'Scotty doesn't know...' přes 'zábavné' vyobrazení Slovenska a malého Hitlera až k volbě papeže :-) Nehledě na to, že 'herečky' mají pěkná těla ;-) Kdo se chce zasmát, těm doporučuji. ()

noctambule

Čekala jsem hloupou teen komedii a dostalo se mi ji. Ano, mělo to dobré momenty, to jaké mají Američani představy o Evropě bylo vtipné, ale bylo to moc přehnané a většina "vtípků" byla prostě klasických, dost se mi stávalo, že jsem se nesmála vtipu, ale spíš té trapnosti. Hodně jsem slyšela o části pojednávající o Slovensku, evidentně jsem byla natěšena příliš:-) Je to typický party film, to se mu nemůže upřít. V porovnání s jinými teen komediemi je nadprůměrný. Slovenský dabing tomu dával šťávu. Navíc se tu objevilo neuvěřitelné seskupení herců v ještě neskutečnějších rolích...50% ()

klukluka

Ohromně vtipný, bezvadný. Rád bych si myslel, že je to díky z poloviny českýmu štábu, ale na to už jsem viděl moc českých komedií, který mě div nerozplakaly. Tohle je ale vymazlená prča. ()

iXtr3m3

O niečo slabší a chudší príbuzný k perfektnému Road Tripu. Síce viac trápne ako Road Trip, ale niektoré scénky nezabudnem nikdy viď. vlaková scéna "Mi scusi, mi scusi" :) ()

Eraserhead

Amíci jsou boží a Evropani úchylové. Zajímalo by mě jak si tvůrci představují třeba takovou Ukrajinu nebo Rumunsko, když nám Bratislavu naservírovali jako totální odpad Evropy. I já se cítil lehce dotčen a to jsem Čech! Ale když si tohle odmyslim tak zbytek byl celkem zábavný. ()