Káčer Howard T. Duck si spokojne nažíva v svojom káčerom svete, ktorý je takmer identickou kópiou toho nášho. Jedného dňa ho však tajomné sily vytrhnú z domáceho pohodlia a prenesú do ulíc New Yorku aj s milovaným kreslom. Howard sa zoznámi s mladou rockovou speváčkou Beverly Switzlerovou (Lea Thompsonová) a spoločne sa snažia vymyslieť spôsob, ako pomôcť osamelému a excentrickému káčerovi, aby sa dostal domov. Na pomoc im prichádza šialený vedec Phil Blumburtt (Tim Robbins), ktorý spoločne s kolegami zistí, že celú šlamastiku spôsobil ich urýchľovač častíc, ktorý nedopatrením preniesol káčera Howarda do nášho sveta. Pri ďalšom vedeckom pokuse vnikne do tela doktora Waltera Jenninga (Jeffrey Jones) príšera z alternatívneho vesmíru, ktorá ho celkom ovládne a začne tak pripravovať inváziu svojich príbuzných, ktorí zatúžili kolonizovať Zem. Nuž, a kto iný by mohol zabrániť votrelcom z vesmíru zničiť náš svet, než roztomilý biely káčer s neodolateľným zobákom? (TV JOJ)

HellFire

Chvílemi „komedie“, chvílemi drama, chvílemi horor, chvílemi erotika... Howard the Duck neví, jestli se má zalíbit dětem, nebo dospělým. Respektive napsaný je rozhodně pro dospělé, protože obsahuje až příliš mnoho scén, které dítě nikdy nepochopí (tohle napsali slizcí úchyláci, jinak není možné, že v jednom momentě málem sledujeme, jak Howard masturbuje u erotického časopisu, pak zjistíme velikost jeho přirození, načež musíme sledovat, jak pracuje v erotickém klubu či co to je... a nakonec se málem vyspí s Leou Thompson – na tohle producentsky dohlížel George Lucas?), zato rodič bude kroutit nevěřícně hlavou. Na druhé straně jsou nelogické scény, které nebudou vadit jen nevinné dětské mysli. V tomto podání tak není Howard sympatický pro žádnou cílovou skupinu. Tak tonálně nevyvážená věc mohla vzniknout jen v devadesátkách, kdy nikdo nevěděl, jak pořádně uchopit filmy podle komiksu. Děj se točí okolo kačera Howarda, který je jednoho dne bezdůvodně vysát portálem na nebi a přenesen na Zemi, kde se dočkáme klasického ,fish out of water“ scénáře. Bohužel právě v tomto kabátku se není na co dívat a já celou dobu jen nevěřícně kroutil hlavou nad tím, že něco takového mohlo vůbec vzniknout. V paměti mi utkvěl především naprosto příšerný soundtrack – tvůrci na nás doslova chrlí jednu písničku nevalné kvality za druhou. P.S. Nepamatuji si, že bych kdy viděl film s tak špatným dabingem. Herci musí normálně některé dialogy namluvit znovu ve studiu, protože na place bývá rušno. Je to veskrze normální postup a pokud nevíte, že se něco takového děje, nepoznáte to. Tady ale herci mluví na rušné ulici, přitom zní, jako kdyby byli zavření v telefonní budce. Tohle je jeden z těch mála filmů, které ukončují kariéry. Tady to, stejně jako třeba v případě Super Mario Bros. schytal režisér. ()

Tom Hardy

V podstatě absolutně nechápu, proč byl film takový propadák. Dobře, některé scény jsou fakt přetažený, ale Howard je sympaťák ve všech směrech a celkově má, díky němu, film strašně pohodovou atmosféru. Přelomové dílo to není, ale totální kravina hodná zapomnění taky ne. Prostě taková nenáročná pohodovka... ()

rogger

Ja som tento film vo svojej dobe proste zožral aj s navijákom. Mal som asi 12 rokov a preto aj znížené a nenáročné predstavy o filmovom pôžitku, no dostal som zábavu, fantáziu, originalitu a napätie v takom množstve ako mi vtedy stačilo. V dnešnej dobe som sa k tomuto snímku už nedostal, ale asi ani nechcem. Chcem si zachovať to čaro okúzlenia zo skvelého filmového zážitku. ()

Motinski

Jeden z tých príkladov filmu ktorý je svojím spôsobom stupídny, no zároveň hlavne vďaka tomu zábavný.(ajkeď iba miestami) Cítiť z neho starú 80's atmosféru, no vadilo mi že postavy prehrávajú, ku koncu ide v podstate o superhrdinskú blbosť (pôsobiacu lacno) a občas ma iritovalo aj dosť tmavé nasvietenie. Pri tak veľkom rozpočte na tú dobu, film sklamal ako celok a fakt neviem kam tie prachy naliali. Napríklad o rok starší Návrat do budúcnosti mal rozpočet o polovicu menší a príkladov ma napadlo viac. ()

JimiH

Jedna z nejnudnějších komiksáren, co jsem kdy viděl. Nefunguje zde nic – onelinery, kladné ani záporné postavy, scénář, natož režie. Když začne ve scéně se zoufale špatnou bitkou znít pompézní hudba působí film alespoň na chvíli jako skeč ze Saturday Night Live. Zbytek nsímku mi nepřišel zábavný ani trochu. ()

• Kačera Howarda nakonec mluví dva lidí. Během natáčení jej mluvil loutkář Tim Rose a později jej předaboval Chip Zien. (Terva)
  • Původně Kačer Howard nenosil kalhoty, ale ozval se Disney a obvinil Marvel z plagiátu. Tvrdili, že mají taky nějakého kačera...prý se jmenuje Kačer Donald...a že prý ho Marvel kopíruje. Aby se Marvel vyhnul tahanicím, oblékl Howardovi kalhoty, čímž se stal zcela novým a originálním kačerem. (Rodriguez)
  • Na Zemi při rvačce s chuligány, kteří obtěžovali Beverly (Lea Thompson), je Howard varuje, že proti nim použije Kvak-fu (kačeří variantu kung-fu). (noelcoward73)