Herkules v New Yorku

• USA Hercules in New York

Diův syn Herkules žije na hoře Olymp, ale začíná se tu trochu nudit. Napadne ho, že by mohlo být zajímavé navštívit svět obyčejných smrtelníků. Zeus z toho není zrovna nadšený, ale nakonec se Herkules přece jen vydává do New Yorku. Svým zjevem a hlavně silou budí pozornost všech lidí, se kterými se setká. (Vapet Production)

nevermore

Dlouhou dobu jsem chtěl dát jednu až dvě*, ale je to fakt děsně zlý. Dialogy jsou totálně ztracený a nikam nevedou, stejně jako hodně chabá kostra filmu, bitky, kde se borci tahaj za ramena jsou tak otřesný a maketa medvěda, která se chovala spíš jak opice ta zase dokazovala předpokládám neuvěřitelně nízkej rozpočet. Posledních 20 minut bylo takový peklo, nelogičnost a nuda, že jsem to přehodnotil na * ()

MrPierc

1. film věhlasného akčního herce Arnodla Schwarzeneggera v jeho filmové kariéře. Není to žádný zázrak, ale já se bavil. Smál jsem se i když byl film amatérský, protože Arnie je ještě více prkenný, než jak ho znáte. Jeho abnormální tělo, které obléká do bílého svetru a hraje turistu s fotoaparátem nebo s malým svetříkem kolem obrovských ramen. Pořád má touhu ukazovat svaly kolemjdoucím. Chová se jako dítě na pískovišti. Nakonec amatérský vzhled pomáhá i některým městským scénám a dodává tomu normálnost, všednost. Kde jinde uvidíte Arnolda, který hází oštěpem, diskem a vlastníma rukama umlátí medvěda do bezvědomí :-) Za zmínku stojí určitě také herec James Karen, kterého si pamatuji hlavně z filmu Návrat oživlých mrtvol (1985) = http://www.youtube.com/watch?v=CRgJ-hTCsRM ()

Lateef

Film sám o sobě je totální odpad! Jenže účelem této slátaniny bylo ukázat Arnoldovu velikost. A to bez pochyby splnila. Snímek obsahuje přeplněnou míru trapnosti, jednoduchosti a lacinosti, na to ale nehledí. Snaží se ukázat celému světu přelomovou osobnost kulturistických dějin v jejím maximálním fyzickém rozkvětu. Arnoldovi bylo tehdy 23 let, vyhrál svůj první titul Mr. Olympia a skutečně byl obrovský! V žádném svém jiném filmu již nedisponoval takovou surovou a šokující masou svého svalstva. Jednotlivé scénky působí sice naprosto směšně, ale Arnold si svoji první hollywoodskou roli užíval. A já jsem se jeho vystoupením popravdě docela bavil. Jen lituju toho dvouspřeží na konci, protože tahat se po New Yorku s Arnoldovým hrudníkem a bicepsy musela být větší fuška, než oběhnout Central Park se čtyřmi tlustými turisty... ()

willis

Herkules v New Yorku je jeden z těch filmů, který je tak špatný až je vlastně zábavný. Chtělo to jenom více akce (jako souboj s 300 kg "medvědem"), těch nevtipnejch keců je tam místy nadbytek.... Vynikající jsou ruchy, když na "Olymp" (točeno někde v parku ve městě) pronikají zvuky z okolí včetně troubení aut. ()

Superpero odpad!

LOL Arnold furt dělá hyperdebilní držky, nehledě na jeho angličtinu. Nejlepší jsou bitky... Něco tak debilního jsem douho neviděl, vrchol je když Arnold sroluje medvěda. Arnoldova holka pořád nosí minisukně což je good. Nejlepší je ovšem Olymp, kterej určitě točili někde na hřbitově nebo v parku, něco tak nízkorozpočtovýho dlouho nebylo k vidění. A vrchol filmu jak Arnold jede v kočáru po New Yorku..... No prostě něco tak debilního se dlouho nevidí. Ale Arnolda nejde než obdivovat když začal s takovou sračkou, kam až se dostal. ()

• Ve scéně, kdy se Hercules (Arnold Schwarzenegger) prochází po Time Squere s fotoaparátem, jenom září a v jeho obličeji je patrný údiv nad newyorským kouzlem. Arnold Schwarzenegger ve své biografii "Total Recall" říká, že nic nehrál, skutečně byl jako jednadvacetiletý mladík Amerikou natolik uchvácen. (ClintEastwood)
  • Film byl vydán pod názvem Hercules Goes Bananas, který byl později změněn na Hercules in New York, aby byl serióznější. (Danny F.)