Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi (Nick Stahl) podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdva ročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet. Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X (Kristanna Loken), doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou. Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová (Claire Danes) sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnoť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Pokiaľ ovšem dokáže uniknúť vražednej T-X. Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika Terminátora (Arnold Schwarzenegger) - tajomného a teraz už zastaralého robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik. (oficiálny text distribútora)

Luksa

Výborná popcornová jízda. Nikdo snad od tohoto pokračování nečekal něco, co by se dalo srovnávat s troufám si říct geniální dvojkou, ale jako light verze Dne zúčtování je to perfektní. Spousta akce, slušný děj, Arnold zpátky ve své nejslavnější roli (a stále mu sedí) a spousta humoru pro "znalce". Cameron zůstal nepřekonán a tento film je jen jeho pokračování, ale bezesporu vydařené. ()

Maynard.

Po dalším (třetím skouknutí) musím přecijen tu jednu hvězdu ubrat. Tento film se neměl nikdy natočit, protože nejspíš odstartoval něco, co už půjde velice těžko zastavit. Zajímalo by mě, co na toto a i další pokračování říká James, který stvořil tento klenot. Samotný film, je pouze velká akční jízda, ve které se efekty rozhodně nešetří, ale po pravdě, je to sakra Terminátor a to musí být vždy něco víc než-li jen průměrný akčňák. Jediné, co stojí za zmínku je konec, kdy si John uvědomí, že tomu všemu prostě zabránit nešlo. Bohužel nešlo zabránit tomuto, ale i dalšímu pokračování... :o( ()

BMAJTZ

Nedavno jsem videl novy Terminator Salvation. A z te neskutecne naivity ktera zde oproti dalsimu dilu panuje tomuhle opravdu nemuz dat vic nez dve. ()

Earl10

A do třetice bezkonkurenční nářez! Výměna režiséra je už od prvních minut znát, ale Jonathan Mostow zaslouží obrovskou pochvalu. Film stojí na velmi kvalitním scénaři a brilantní režii. Navíc opět úžasný Arnold, který se jednoznačně pro tuto roli narodil. Ve "vedlejší" roli překrásná Kristanna Loken jako T-X potvrzuje vyjímečnost tohoto díla. Pro mě jeden z prvních megafilmů na kterých jsem byl v kině a za to jsem nesmírně rád. Měl jsem vyvalené oči ještě několik hodin potom. Film šlape od prvních minut na výbornou a působivý megalomanský závěr už je jen třešnička na dortu. Opravdu skvělá podívaná! [viděl v kině] [100%] ()

Sdoom

Nechápu zdejších 73%. Dyť je to kurevská paráda jen o malilinko slabší než první díl. Arnie sází víc dokonalých hlášek než kdy jindy, blíží se Judgement Day, T-X je krutopřísná a závěr famózní. Nějaké slabiny zde jsou (slabší akce než v předchozích dílech, dospělý Connor s veterinářkou Brewster se nemůžou rovnat Sáře či mladému Johnovi), ale pro fanouška téhle série to není až tak podstatné. Podstatné je, že Arnie je zpět v nejlepší formě! Edit 26.12.2016: I napodruhé v rámci zhlédnutí většiny série pohromadě mě to bavilo. I když už trochu lépe chápu některé rozhořčené komentáře. Je fakt, že tu chybějí nějaké ikonické a zapamatovatelné scény. Ale jak už jsem napsal poprvé, Arnie rulez a na tom záleží nejvíc! (Blu-ray, orig.) ()

h0n24 odpad!

Slušný film. Používá rychlé tempo druhého dílu. Záporačka je skvělá. Triky rovněž. Postrádá však vyšší myšlenku. Je lepší než jednička, ale řádově horší než dvojka. Je to pěkné řemeslo. ()

Arkanoid

Popretie myšlienky o osude z predchádzajúcej časti. Arnoldov terminátor opakovaný z dvojky. Iba trikmi a akciou sa atmosféra neurobí. Moju pozornosť udržiavala Claire Dianes a hlášky. ()

Circumscriptor

Nemuselo to nutne vzniknúť, ale keď už, je to natočené veľmi dobre. Nie je to síce jednotka ani dvojka, ale svoje kvality to má, a je to asi najlepšie a najdôstojnejšie ukončenie celej prvej trilógie terminátora. ()

Forsberg11

Atmosféru prvých dvoch častí by ste tu hľadali márne, ale akcia je to stále špičková. Mostow možno nie je Cameron, no je tu napumpovaný Schwarzeneger, krásna nórska topmodelka a niektoré nadupané akčné scény, ktoré stoja za to. Dôstojné pokračovanie legendárneho kultu s konečným súdnym dňom na konci. 85 %!! ()

herr_carter

Nebýt toho přehmatu v podobě jedné z největších castingových chyb a neherece Nicka Stahla, jednalo by se o lehce nadprůměrné pokračování kultovní série. Druhou chybou (za kterou si mohu sám) je sledování tohoto filmu bez původního dabingu, ten český se taktéž "vyznamenal"..žádné nové terminátory už prosím pěkně netočit...................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

sedm.1

Parádní jízda. Možná, že trojka už tedy nemá takový kultovní status a až tak významný přínos do celé terminátoří série, jako předchozí dva díly, nicméně co se zábavnosti a především dynamiky týče, nelze jí absolutně co vytknout. Od prvních minut totiž film nabere neuvěřitelné grády, končící až skutečně se závěrečnými titulky, akce střídá akci, načež ta je pak navíc vážně perfektně zpracovaná, efektní a opravdu všedrtící, samozřejmě vše na maximální trikové úrovni doby vzniku. Zápletka je jinak fakt jednoduchá, kdy jde v podstatě o to samé, o co v dvojce, jen tady je snad ještě přímočařejší, což ovšem není vůbec na škodu, o to víc prostoru tu totiž dostala již zmiňovaná akce, ale i třeba vážně fungující hlášky, padající především z Arnoldových úst, to byly fakt šlehy 8D! Ten tu mimochodem opravdu válí, on se pro tuhle roli zkrátka narodil a je úplně jedno, jestli je ten zlý nebo hodný, pokaždé kraluje. Pro mě fakt nečekaně mu tu ovšem fantasticky konkuruje Kristanna Loken, jenž je ve své životní roli jednoduše dokonalá, a ty její nekompromisní pohledy mě fakt dostávaly, boží. Skvělé je, že se ale tvůrcům podařila zachovat i terminátoří atmosféra, která byla opět velice výrazná a působivá, stejně tak, jako emoce. Já jsem zkrátka ze Vzpoury strojů upřímně nadšen, bavilo mě to na maximum, prostě skvělá podívaná. ()

Eraserhead

Musím přiznat, že jsem se hodně bál o to jak bude vypadat pokračování dokonale uzavřeného příběhu. Tento film je jedním z největších překvapení roku a důkaz toho, že hollywoodští scénáristé ještě umí používat mozek. Ukázat jak to všechno začalo je geniální nápad a závěr je famózní. ()

Frankie

Není vůbec jednoduché hodnotit pokračování filmů jako byly oba Terminátoři, proto se může na Vzpouru strojů pohlížet ze dvou různých pohledů, z pohledu fanouška předchozích snímků a z pohledu těch ostatních. Jonathan Mostow měl k dispozici monstrozní rozpočet, Arnolda (což by se mohlo zdát v kontextu jeho posledních filmů spíše nevýhodou) a jedinečnou příležitost ukázat se světu. A povedlo se. Mostow bezesporu natočil nadupaný a spektakulárními explozemi nabitý akčňák, který získává body především ve chvílích, kdy se "nekecá a de rovnou na věc" (Arnold byl asi při čtení scénáře spokojený:)), ale na původní temnotou a atmosférou prosáknuty první díly tohle bohužel/bohudík nestačí. Pokud tedy stručně popsat Trojku asi bych sáhnul po frázi- Vynikající akce, ale špatný Terminátor...! ()

PALINO

Z T3 mám dvojaké pocity. NA JEDNEJ STRANE JE TO POCIT SPOKOJNOSTI, pretože sa jedná o vynikajúci akčný film. NA DRUHEJ STRANE JE TO POCIT SKLAMANIA, pretože T3 nedosahuje takú vynikajúcu atmosféru, pre ktorú sme si tak obľúbili jeho dvoch starších bratov. Veľmi sa ale hnevám na Jamesa Camerona, ktorý sa k svojmu filmovému dieťaťu obrátil chrbtom a tak musel režijnú stoličku prevziať Jonathan Mostow. Ten odviedol pomerne dobrú prácu, akčné scény sú bravúrne (napr. automobilová naháňačka, súboj titánov medzi T-800 a T-X) a svojou kvantitou nám nedávajú veľa príležitostí na oddych, ale napriek všetkému sa nemôžem ubrániť dojmu, že tento film jednoducho nevyzerá na to, že stál 175 miliónov $. Ak si však niekto zaslúži uznanie, je to určite ARNIE, ktorý hláškuje ako nikdy predtým a tých 12 rokov po T2 akoby sa na ňom vôbec nepodpísalo. ()

Borec3

Popcornová zábava, všechno je lepší, nepřítel je lepší, triky jsou lepší, arnold je protřelejší a přesto kouzlo je pryč. Jsem zvědavý jestli se nám studio rozhoupe a vypustí čtyřku, nahráli si opravdu pěkně. Otázka času. ()

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)