Agent FBI Jack Taggart (Steven Seagal) stráca svojho najbližšieho priateľa Franka Elkinsa (John Diehl) a prichádza do mesta Kentucky, aby pátral po príčinách jeho záhadnej smrti. Frank totiž ešte pred smrťou zistil, že do miestnych vôd sa vypúšťa z neďalekých skládok toxický odpad. V meste sa stretáva s nepriateľským prístupom miestnych ľudí, ktorí sú skorumpovaní bývalým rodákom Orinom Hannerom Sr. (Kris Kristofferson), ktorý si kupuje ich mlčanie peniazmi a ktorý pravidelne odváža toxický odpad do neďalekých baní. Za pomoci pôvabnej Sarah Kelloggovej (Marg Helgenberger) sa vydáva na miesto toxickej skládky, kde dôjde k tragickým udalostiam... (TV Markíza)

Pajky3

Steven Seagal se ve svém desátém kousku snaží varovat, opět coby ekologický zastánce. A bohužel to není naposled. Tentokrát mu společnost dělá Marg Helgenberger, která se později ukázala v Kriminálce Las Vegas. Záporák tentokrát s tváří Krise Kristoffersona. Steven už se začíná kulatit (proto nosí tu velkou koženou bundu) a už neni tolik ve formě (i když první bitka u obchodu byla fajn). Tentokrát už nám to trochu klesá ale tři hvězdičky to pořád udrží 55% ()

kingik odpad!

Velmi podprůměrný a schematický akční film, na kterém je snad všechno špatně, a to včetně akčních scén. A aby taky ne, když režijní taktovku v rukou třímá takový babrák jako je televizní režisér Félix Enríquez Alcalá. S ním by film natočil jenom blázen a dost se divím, že se tento film s evidentně televizním lookem vůbec dostal do kin. Tento nepovedený akční snímek jasně signalizoval definitivní konec Seagalovy kariéry. 0% ()

eraserhead666

Slabě nadprůměrná Seagalovka, z níž jde ještě cítit Seagalovu někdejší slávu a stále přítomné Seagalovo charisma. Ještě je pořád na co koukat, jeho nakládačka dřevěnou tyčí mě bolela jen od pohledu. A ani ten příběh není nijak moc špatný. Tak nějak mám ten film rád a jednou za čas se na něj i z radostí kouknu. ()

DaliX

Vôbec nechápem to nízke hodnotenie. Tento film som videl asi tak v 11 - stich rokoch ale stále je rovnako perfektný, či už po stránke príbehu, hlavnej postavy (Seagalovi to v tejto úlohe fakt svedčí), záporákovi (Kristofferson a jeho syn na zbohatlíckych a nenásytných hajzlov sedia dokonale), takisto aj country hudba alebo akcia. Videl som tento film minimálne 5 krát a zakaždým si ho v tv nenechám ujsť. Jedna z najlepších Seagaloviek. ()

tron

"Dám si na teba kurevské bacha.“ – „Budem na to myslieť.“ V r. 1997, kedy TAJNÝ AGENT vznikol (v Seagalovej produkcii a podľa scenára Jeba Stuarta – KRIMINÁL, LEVIATHAN, SMRTONOSNÁ PASCA), mal za sebou Steven sériu príjemných B-hitov (NICO , ŤAŽKO HO ZABIŤ, MUŽ SO ZNAKOM SMRTI, NEMILOSRDNÁ SPRAVODLIVOSŤ). Zároveň mal na konte PREPADNUTIE V PACIFIKU (2x nominácia na Oscara!). Ale zároveň svoj návrat do - podľa mňa strašného - PREPADNUTIA 2 podmienil u Warner Bros. možnosťou režijne debutovať ekologickou ALJAŠKA V PLAMEŇOCH. V r. 1996 sa síce dvakrát solídne vrátil (KONEČNÉ ROZHODNUTIE, SÁM PROTI ZLU), avšak potom to už bol prepad na video (česť výnimkám: LOVEC POLICAJTOV z produkcie Joela Silvera). V TAJNOM AGENTOVI nešťastne pokračuje v ekologickej agitke, ktorá kvôli prízemným dialógom ("Si môj priateľ a ja si to veľmi vážim.") a veľmi jednoduchému zlu (Kris Kristofferson sa de facto len mihne, inak samí béčkari a céčkari) nie je ani ekologická, ale kvôli nedostatočnému rozpočtu a celkovému televíznemu vzhľadu ani akčne namakaná. Doslova až na konci, kedy sa Steven konečne prestáva ovládať a ide sa pomstiť, snímka chytá dych. Pozeral som na IMDb a nechce sa mi veriť, že toto béčko mohlo stáť až 60 miliónov (ale už ľahšie verím tomu, že celosvetovo trhlo len trápne 4). Keď na konci spustí veterán Harry Dean Stanton (VOTRELEC) taneček na verande, chytám migrénu. Skutočný ekologický vrchol však Steven dosiahol až v hroznom PATRIOTOVI, ktorým uzavrel svoju smutnú eko-trilógiu a potom už dal pokoj. Našťastie je tu aspoň množstvo krásne siláckych hlášok („Mám rád nedeľné prechádzky, ale dnes tuším nie je nedeľa.“), krásna dedinská výprava (fakt) a celé je to príjemne "hrejivo ľudské" (nemyslel som, že niečo také niekedy napíšem u seagalovky). ()

• Film byl natáčen v Kentucky, ale automobilová honička se točila v Natural Bridge State Resort Parku. Několik záběrů z úvodu filmu bylo pořízeno v Cumberland Falls State Resort Parku. Scény z jeskyní se točily v Great Saltpetre Cave. (ssfan)
  • Hra postavy Stevena Seagala na kytaru není pouze hereckým výstupem. Seagal hudební nástroj skutečně velmi dobře ovládá a sám se v minulosti pokusil uspět na hudebním poli coby autor. Jeho debutové album "Songs from the Crystal Cave" vyšlo v roce 2004 jako mix country, etnické hudby, popu a soft rocku s hiphopovými prvky. V roce 2006 pak vydal další album "Mojo Priest". (DArtanan)
  • Natáčalo sa od 9. septembra do 4. decembra 1996. (m.a.t.o.)