Film vychází z původní populární hry Bloodrayne. V osmnáctém století, v Rumunsku, Rayne, mladá dhampirka (napůl člověk a napůl upír), náchylná ke slepé zuřivosti z krve, ale posedlá výčitkami svědomí k lidem, se snaží pomstít matčin únos a vraždu, kterou spáchal její otec Kagan, král upírů. Osiřelá a přinucena hledat si útočiště v cirkusovém, šíleném představení, které je jediným místem, kde jsou její schopnosti tolerovány, Rayne nezná své schopnosti dokud jedné noci neochutná lidskou krev, když se postaví proti muži-silákovi z cirkusu. Sžírána krvežíznivostí a trápená svou novou identitou se transformuje do Bloodrayne a živí se krví upírů, odmítajíc brát život nevinným lidem. Dva lovci upírů, Sebastian a Vladimir z Brimstonské společnosti ji přemluví, aby se připojila k jejich úkolu, zničit nejhoršího a nemojcnějšího ze všech upírů v zemi, jejího otce. Závodí při hledání třech ústrojí - talismanů: Srdce, oko, a žebro tepané z praotce upíra, Beliara, po kterém touží i Kagan. Talismany dávají jejich držiteli moc přivést zem do temnoty dovolující ovládnout upíří plémě navždy... (oficiálny text distribútora)

maverick10 odpad!

Bohuzel tady neni nic co bych mohl vyzdvihnout. Podprumernej az teenagerovskej scenar, uboha kamera, miziva vyprava. Bojove sekvence jakoby nataceli podomacku amatersky kluci ze sidliste.Kamera zabrala vzdy jen konec nejakeho toho souboje a na tom se pak vyradila, co se tyce prolite krve. A co do hereckeho obsazeni?? Michael Madsen se tam ani trochu nehodi, jeho pohyby ala lazo-plazo, byly dobre v Reservoir Dogs, ale tady je treba pohyb akce. Sir Ben Kingsley je nemasny neslany a hlavni hrdinka?? Tech cirkusovych opicaren tam proste bylo az moc, kde se dalo uhnout o pul kroku, tam delala takovy cirkusovy variace, ze by se artistum protaceli bulvy. Snad jen Matthiew Davis byl trochu akcni. Takze pro me byl tento film ztratou casu. ()

imf

Nejlepší Bollův film vůbec, což v přeneseném slova smyslu znamená, že vám nebudou krvácet oči, uvidíte nahou Kristannu Loken a šíleného Bena Kingsleyho. A ten zbytek? No... tam je všechno při starém... nesmyslné dialogy, zabité tempo a neuvěřitelně neohrabané akční scény. Uwe nám roste, pevně věřím, že Dungeon Siege lízne dvě hvězdičky. Je to ale škoda, už to totiž pomalu přestává být vtipné. ;) ()

jojinecko

Špecialista na sfilmované počítačové hry Uwe Boll, nám opäť nadelil poriadu porciu gýču, spolu s jeho typickou "klipovou" réžiou a úbohým príbehom. Celé sa to snaží zachrániť pár akože "cool" trikov, no efekt nulový Herci sú katastrofálny! Tak znudený výkon ako predvádza Michael Madsen sa dá vidieť snáď len u Segala v jeho novších filmových "perlách" (ale ja som sa na ňom bavil:), Ben Kingsley pôsobí nechcene komicky (skoro tak ako v Sound of Thunder:)), Michelle Rodriguez sa ako vždy tvári nesmierne drsne a zazerá, Kristanna Loken sa aspoň snaží hrať...Čo je na tomto filme kladné??? Výprava... a ešte dhampir má celkom fajn obleček...:) Ak chcete vidieť naozaj výborný film o dhampíroch, tak vrele odporúčam Vampire Hunter D: Bloodlust, od tohto ruky preč!!! ()

sidzej odpad!

Nechápem ako sa Bollovi podarilo obsadiť mená ako Loken, Kingsley, Rodriguez, Madsen či Zane.......to ich všetkých omámil nejakým ópiom alebo sa vyhrážal povraždením ich rodín? Jedno viem isto- honorárom to určite nebolo. "Film" dopadol presne podľa očakávaní. Uwe nedostal prezývku novodobý Ed Wood pre nič za nič. Chaotická videoklipárska réžia spôsobí akurát to, že nebudete vedieť čo sa tam deje, prečo sa to deje, nedozviete sa nič o postavách, ich motivácii, deji....miestami ma napadali čudné myšlienky o Bollovi či takéto braky nevyrába schválne. Ako sa hovorí- aj zlá reklama je reklama ()

teutates odpad!

Booože dejte už někdo Boll-ovi zvířecí kazajku a povinně na léčbu bez podmínečného propuštění... tohle je kluku na doživotí. Koho zajímá, jak tam nějaká Loken pobíhá v trapným oblečku a jakože zabíjí "upíry". Absolutně nechápu, jak přesvědčil Kingsley-ho do tady tý koliky. Nejenom, že to nemá ani hlavu ani patu, ale ještě to působí tak strašně lacině, že se chce člověku z toho až plakat. Mám pocit, že svým mobilem bych natočil akčnější promo, jak zajíc Tonda skáče po pohovce. Odpad! ()

• Film se natáčel ve Fargasu, v Muresu, v Bukurešti a na Hradě Fargas v Brasově v Rumunsku. (rafix)
  • V roku 2009 Time zaradil film na miesto číslo 6 v zozname desiatich najhorších filmov podľa videohier, pričom sa vyjadrili, že Ben Kingsley si asi povedal "mám už Oscara, kašľať na to". (Arsenal83)
  • Laura Bailey, hlasová herečka BloodRayne vo videohrách, povedala, že tento film nenávidí. (Arsenal83)

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (viac)

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (viac)