Kapitán Willard si počas služby vo Vietname získal povesť vynikajúceho vojaka, poveria ho preto dôležitou misiou - nájsť a zlikvidovať plukovníka Kurtza, ktorý dezertoval a vedie svoju súkromnú vojnu proti všetkým. Cestou proti prúdu Mekongu spoznáva najpodivnejšie a najstrašnejšie aspekty vojnového pekla a dostáva sa stále bližšie a bližšie k samotnému srdcu temnoty. (STV)

Kopy17

Co na to říct... je těžký najít ty správný slova po tom, co mi film vyrazil dech. Naprostá špička toho, co kdy v Hollywoodu vzniklo. Válečných filmů je nespočet, ale žádný není jako tento. Tak silnou atmosféru jsem snad ještě nezažil. Film mě prostě vtáhl do krvavého Vietnamu a já 3 hodiny v kuse zíral s otevřenou pusou na nekonečnou džungli. A klidně bych to zvládl ještě jednou tak dlouho. Ani nemá cenu hledat nějaké nedostatky, nebo tu dál vypisovat moje pocity... prostě zavři csfd a běž si to pustit! 95% ()

1234Horymir

Po dlouhé době jsem se na to podíval znovu, i když jsem věděl, co mě čeká. Holt v dobách, kdy být sjetý po LSD bylo strašně cool, takové artové filmy i artová muzika frčela a tvůrci se v rozhovorech nezapomněli pochlubit, kolik toho do sebe během tvoření naprali. Dnes jsem u zbytečně dlouhých nudných pasáží - čím více barev, tím více art - usínal. A když film o válce ve Vietnamu, tak Četa, Olověná vesta a nakonec i Forrest Gump jsou o parník lepší. ()

Johnyckie

Okej, uznávam, 1 hviezdička filmu, ktorý ma asi 2 hodiny celkom bavil môže vyznieť veľmi prísne. Zo začiatku som si myslel, že film ide u mňa na plných 5 hviezd. Legenda okolo Branda a.k.a plukovníka Kurtza bola počas celého filmu vykreslená D*O*K*O*N*A*L*E*! Skupinky ľudí, ktoré po ceste džungľou stretal Willard a jeho tím boli všetky prepnuté iným štýlom (hlavne Duvallova postava bola za mňa mega). Situácie boli ujebané (surfovanie počas bombardovania, výmena nafty za sex s Playbunnies, tiger), za mňa všetko legendárne scény. Takže prečo tak hrozivá recenzia? Osobne milujem tématiku siekt, Vietnamskej vojny, psychedelík, keď som sa dozvedel, že jeden film to v sebe všetko zhromažďuje, že Marlonovi Brandovi jeblo v strede džungle a s partou zmagorených Kambodžanov obesí každého bieleho/čierneho/žltého/tyrkosového ktorý sa k nemu priblíži, že to všetko režíruje jeden z najväčších velikánov svojho remesla ever za peniaze od filipínskeho diktátora, skoro som strelil od radosti. Najväčší problém vidím práve v tom, že Brandova postava mala byť krutý magor ktorý si zo svojich obetí robí smootiečka s mangom, namiesto toho sme dostali utrápeného hippie poeta pre ktorého bol Sheenov dar smrti vlastne vykúpenie. Takže len 1 hviezda za pomerne silnú retardáciu (vraj opak gradácie :D) deja, za kult leadera, ktorého by nenasledoval ani mongolský Forrest Gump, a berme to aj ako môj osobný atentát na 86% hodnotenie, ktoré keby nie je až tak vysoké, dávam skôr 2 hviezdy, lebo až také kulo to fakt nebolo. ()

festr2

Coppola tvrdí, že nechtěl jen natočit film, ale vytvořit monumentální umělecké dílo. Snímek je naprosto šílenou jízdou, která je tak znepokojující, že na konci projekce vůbec nevíte, co jste to vlastně viděli. Jedno z nejfascinujících děl v historii kinematografie. ()

Megalopolis staví kampaň na negativních recenzích

Megalopolis staví kampaň na negativních recenzích

dnes

Jak všichni jistě už víte, legendární režisér Francis Ford Coppola (Rozhovor, Vyvolávač deště) na letošním 77. ročníku Festivalu v Cannes uvedl svůj dlouho chystaný opus magnum pod názvem Megalopolis… (viac)

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

10.01.2023

Opakuje se snad historie a nadělí nám legendární režisér Francis Ford Coppola (Kmotr) další Apokalypsu? Na takové soudy je asi brzy, pro tuto chvíli to ale vypadá, že produkce na vysněném projektu… (viac)