Krstný otec

• Česko Kmotr (viac)

Dráma z prostredia mafie Krstný otec, nakrútená podľa rovnomenného románu Maria Puza, patrí medzi prelomové diela tzv. Nového Hollywoode. Príbeh newyorskej mafiánskej rodiny, na čele ktorej stojí don Vito Corleone (Marlon Brando), sa odohráva v rokoch 1945 - 55 a zaznamenáva prudký rozmach organizovaného zločinu po skončení 2. svetovej vojny. Film získal 3 Oscarov - za najlepší film, scenár podľa predlohy a mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Marlona Branda. (STV)

Radbuzaz

Ikdyž druhý díl kmotrovské ságy považuji za nejlepší díl, zde jsou všechny ingredience kultovního filmu - je dobré si ovšem napřed přečíst Puzovu knihu, aby byl člověk lépe v obraze. A nádherná hudba od Nina Roty potvrzuje vyjímečnost tohoto snímku. ()

rationibus

Film podobne dobrý ako kniha a to už je čo povedať. Vynikajúci výkon Marlona Branda a Ala Pacina /ten však podal pre mňa nezabudnuteľný výkon až v dvojke/ . A hlavne vynikajúca réžia, kde je všetko, ako má byť a nič nie je navyše. ()

Capy

K tomuto snímku jsem musel dospět, poprvé když jsem ho viděl asi v patnácti letech, byla to pro mne absolutní zívačka, a přepínal jsem programy. Samozřejmě co čas nechtěl i já jsem dospěl, a vidím věci jinak, stejně tak i když jsem si nakonec našel ten čas, a pustil si film v originálním znění. Co dodat, film ze 70tých let a já si opakuji scény? Asi vážně stárnu, naprosto úžasné ve všech směrech, bulldog Brando, přitroublo Pacino, dozrávají úplně stejně jako já, donutilo mě to přečíst si knihu, ale oproti novým interpretacím je to vskutku věrné, ve všech směrech spokojenost. Nemůžu nedat *****. C. ()

Mr.Orange

Krstný otec je film ktorý je považovaní za absolútnu klasiku v žánri gangsterských filmov a tento prvý diel trilógie je podľa mňa,ako to v trilógiách býva aj najlepším. Unikátny prerod hlavnej postavy syna dona Corleoneho Michaela ktorý z počiatku nechcel s mafiou nič mať no napokon sa zmenil na jedného z najväčších a najmocnejších gangstrov Ameriky. Herecký výkon ktorý tu podáva Al Pacino je pamätný a jeden z najlepších jeho kariéry no najlepší herec na plátne je Marlon Brando ktorý aj napriek tomu že nemal vo filme najviac priestoru ho absolútne ovládol a stáva sa kultovou postavou ()

marien1039

Pominu úžasnost tohoto snímku, skvělý výber herců i vynikající knižní předlohu a zaměřím se na to hlavní - v první třetině filmu se zcela nenásilně promítne recept na špagety. Trubky, které neumějí vařit, by se na tento snímek měly podívat už z tohoto důvodu. ()

Ginnidlo

Bezkonkurenčně nejlepší film všech dob. Excelentní příběh z pera Maria Puza byl famozně převeden na filmové plátno a musím říci, že to je jeden z velice málo filmů, který není na motivy knihy, ale podle knihy. Můžete defakto jít stránku po stránce zároveň s filmem. Francis Coppola vytvořil nezapomenutelné dílo, ve kterém poznáte, jak opravdu mafie fungovala a díky hereckým výkonům Al Pacina, Roberta Duvalla,Diane Keaton a především Marlona Brandona si budete přát být jedním z nich. Hudba k filmu je neuvěřitelná. Nino Rota dostal oskara za hudbu právoplatně. Soundtrack si pouštím neustále. Kdyby šlo dát hvězdiček víc, má jich film jako celek dvojnásobek. ()

Vanax8

Přestože jsem tento film sledoval když mě bolela hlava a měl jsem opravdu den blbec, seděl jsem přikovaný u obrazovky jak už dlouho ne. Skvělá gangsterka z amerického prostředí, to je přesně podle mého gusta. Není to přitažené za vlasy, solidně to odsýpá a já jsem se bavil přímo královsky. Kmotr je jedním z děl s takovou hodnotou, že člověk je schopen si z nich odnést i něco do života a za to si zaslouží dostat známku nejvyšší. ()

Signore

Jeden ze zásadních milníků v historii kinematografie, nicméně při zpětném (a tím asi trochu nespravedlivém) pohledu se jisté chybičky najdou, takže z mého pohledu je to "jen" 90% ()

J.Gotti

Po právu považuje Americký filmový institut tento filmový orgazmus za nejlepší snímek všech dob. Neskutečné herecké představení Marlona Branda a Al Pacina mě otevřela pusu že jsem musel sníst za těch pouhých a neskutečně krátkých 169 minut nespočet much. Neuvěřitelně zfilmované Gangterské gala představení kde nechybí zkrátka nic. Snad jen dalších 169 minut. Děkuji za zfilmování bestselleru Maria Puzoa. "Jen" 3 oskaři ? ()

J.J.1972 odpad!

Súhlasím s hodnotením od "Jinpachi" a "zona"..... okrem toho: z akého dôvodu je film ktorý je natiahnutý ako sopel, s kurzom taliančiny bez titulkov, oslavujúci "prudký rozmach organizovaného zločinu po skončení druhé světové války" označený ako "7.nejlepši film" a "10. nejoblíbenější film"......??? ...buď to na té smlouvě skončí váš podpis nebo váš mozek... skutočne inteligentné vyjednávanie!!! ... I keby v ňom hneď hrali všetky esá kinematografie, i keby to režírovali najsamlepší režiséri a snímali kameramani akým niet páru, i keď to tu má takmer 50.000 hodnotení a neuverieľných 92% (začo?!?!?!), i keby mal 500 oskarov, ja tejto zvrhlej propagande brutálneho násilia, nepotrestaného zločinu, hazardu, prostitúcie, vydierania, zastrašovania a korupcie stále poviem: ODPAD, ODPAD, ODPAD....!!!! ... a ešte raz ODPAD...! ... a ani tie veterány to nevytrhli z biedy. Ani sa nečudujem že M.Brando odmietol oscara ... čudujem sa mu len, že túto rolu vzal, keď si v tom poriadne ani nezahral...a s tými cukríkmi v lícach vyzeral skutočne trápne :D ()

Pythonator

Tak si to shrneme. Film začíná větou "Věřím v Ameriku." (jak kouzelné) + Následuje nekonečně dlouhá nudná svatební hostina, během níž Don Corleone řeší byznys. + Hlava koně v posteli. + Další nuda plná mafiánských keců. + Postřelili Dona Corleoneho. + Mladý Al Pacino odpráskne dva chlapy v restauraci. + Pacino utíká na Sicílii. + Nekonečně dlouhá sicilská nuda s balením a pícháním mladé Siciliánky. + Mladá Siciliánka exploduje v autě. + Není co píchat, návrat do Ameriky. + Rozstříleli mladého Corleona. + Starý Corleone nechce válku mezi rodinami, ale mír. + Starý dostane infarkt s pomerančem v hubě. + Druhý mladý Corleone (Al Pacino) taky nechce válku mezi rodinami, takže jednoduše všechny rodiny vystřílí a odstraní velké konkurenční bosy = VELKÁ PŘECEŇOVANÁ NUDA (bohajeho skoro tříhodinová). Jo a bacha, SPOJLER. ()

Trescha

Konečně jsem si udělal čas,pohodlně se usadil a musím dát za pravdu většině. Jeden z největších skvostů kinematografie. Neskutečný Brando a jemu zdatně sekundující Al Pacino.... Tři hodinky ve společnosti největšího bosse všech bossů utekli jako voda v Habermannově mlýně;-) ()

dr.Hyena

Hvězdné výkony plejády slavných herců v čele s Gojkem Mitičem nenechají nikoho na pochybách, že tato queer friendly rodinná komedie patří skutečně ke stavebním kamenům homosexuálního hnutí za rovnoprávnost. ()

corobis

Som fanúšik mafiánskych filmov ale tento film Krstný otec I.II.III je top. top že keď som dopozeral všetky časti tak na druhý deň som si ich pozrel znova brutálne natočené hudba všetko dokonalé. ()

bungalov

Mně se to nějak bez těch všech souvislostí z knihy nezdá. Možná jsem na tom filmu zbytečně hledal chyby, ale s knihou nesrovnatelný.... asi jako většina adaptací. A těch 175 min? Hold když to nejde, tak se to alespoň protahuje. Za mě průměrný film, před 40ti lety možná jeden z nejlepších, ale to nedokáži posoudit. ()

nevergiveup

Těžko okomentovat takovýto film. Tento kus je filmem, u kterého nemůžete vypisovat, co je na něm dobrého nebo proč by se na něj měl člověk podívat, jelikož by vám nestačily dvě A4. Je to filmová klasika, dle mého názoru nejlepší film tohoto žánru. Marlon Brando v (dle mého názoru) jeho životní roli.Film trvá 175 minut a nenechá vás vydechnout ani na pár minut. ()

xardix

Dlouho jsem se Kmotrovi vyhýbal a bohužel jsem o nic zásadního nepřišel. Nepopírám, že má objektivní kvalitu, ale já se prakticky celou dobu nudil. ()

Jarda68

Kdo to myslí s filmem jenom trochu vážně a dosud tohle veledílo neviděl,ten ať to rychle napraví jinak dostane nabídku,která se neodmítá!:-) ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice

08.11.2023

Hezkých předělávek není nikdy dost a fanoušci přímo lační po tom, aby své oblíbené kousky mohli vídat znovu a znovu, jen v úplně jiném provedení. Nebo si to alespoň myslí hlavouni studia Paramount,… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)