Policajt Marion „Cobra“ Cobretti (Sylvester Stallone) je poverovaný prípadmi, ktoré ostatní policajti odmietajú. Teraz je na stope maniaka, ktorý spáchal niekoľkonásobnú vraždu sekerou. Jeho úlohou je chrániť jedinú svedkyňu, modelku Ingrid (Brigitte Nielsen), ktorá akoby zázrakom prežila masaker bandy psychopatov. Hneď ako Cobra prevezme úlohu, má plné ruky práce, aby zachránil Ingrid pred ďalšími útokmi zabijakov... (TV Markíza)

emdvojka

Klasický akčný film z druhej polovice 80. rokov plný klasických hlášok ako " ty si choroba, a ja ju liečim". Drsný policajný detektív so špáratkom v puse a z "lennonkami" na očiach rozdávajúci tvrdé rany a rýchle guľky je ikonou tej doby. Arnold ma Komando, Stallone má Cobru. ()

PenaPP

Páni, rok 1986 a v autě už tlačítko "Nitrous". Tou dobou u nás jezdily Favority :) Každopádně velmi slušný akčňák se Sylvesterem Stallonem v hlavní roli. ()

Eduardo

Stalloneho Terminátor, kde Stallone hra niečo medzi Terminátorom a Reesom, robý bodyguarda Connorovej ktorú chcú všetci zabiť, hrá tam podobná hudba a ešte sa to aj končí v oceliarni :) (aj keď tá bola až v Terminátorovi 2, ktorý natočili 5 rokov po tomto). Len škoda, že tu je ten príbeh strašne nezaujímavý a miestami je to ešte aj poriadne nudné. ()

kluzo

Typický akčňák 80. let. Vážný ksicht hlavního hrdiny, trapně jednoduchý scénář kde jen hlavní hrdina je inteligent od policie obklopený stádem tupců. Hlavní hrdinka křehká Barbie aspoň s 4 silony... Dříve trapárna pro puberťáky, kteří měli to štěstí, že rodiče koupili VHS za 5 násobek měsíčního platu (byl jsem jedním z nich) dnes špatná komedie pro nostalgiky. ()

dalziel

Tento film ale hodnotí moje 11 ročné ja.Marion Cobretti bol pre mňa boh.Jeho plagát zPionierskeho tábora v Polsku som mal na stene dobrých 15 rokov 🤣 ()

rublik05

Testosteronem natřískaná akční jízda, typická osmdesátková záležitost, avšak nečekaně drsná a brutální. Zpočátku vůbec nejde poznat, že by se mělo jednat o obyčejné béčko. Vše nasvědčuje tomu, že budeme svědky napínavého thrilleru s mimořádně hutnou atmosférou, která je místy až strašidelná, a to zejména díky neskutečně povedenému hudebnímu podbarvení. Vše se zlomí v druhé polovině a zejména v závěru, který je totálně béčkový, nicméně pořád dost povedený. Stallonemu jeho role drsného policajta jde nadmíru dobře, jeho drsný výraz, sirka v puse a hromada hlášek z něj dělají přímo ukázkový prototyp akčního hrdiny 80. let. Akční scény jsou natočené dobře, působí docela krutě a kupodivu i reálně. Příběh není nikterak originální, děj je svižný a nenudí. Musím uznat, že mě Kobra mile překvapila, a přestože se jedná o obyčejné akční béčko, bavil jsem se po celou dobu královsky. 7/10. ()

Ewík

To byla taková bída, že jsem si vůbec nepamatovala, že jsem to viděla, a koukla jsem na to dvakrát (a říkala si, že je mi to nějak povědomý...to snad ne.... :-D ). ()

Titus

Rozhodoval jsem se mezi odpadem a jednou hvězdou. Pak mi došlo, že to se prostě stává a nechal jsem Slyovi otevřená zadní vrátka (využil je) ()

fandalehy

První polovina hodně drsného filmu vás nadchne. Chladný a drsný Stallone coby Kobra, nelítostní zabijáci a samozřejmě Brigitte Nielsen. V 80. letech možná herečka s největším sex-appealem. Jak říkám 1. půlka...to co režisér a nejen on vyprodukoval v té druhé sráží úroveň filmu o 70%...Atmosféra se dostane na bod mrazu poslední půlhodinu se pronudíte zbytkem filmu...nebo spíš prostřílíte...z kobry se stává rambo, který vystřílí polovinu města. Ač mám rád akční filmy, tohle byla i pro mě silná káva...:-( ()

Slavomír

S psychopatmi nekšeftujem, tých hneď odprásknem.... Sly.....modla, herec, scenárista, popkultúrna ikona, boh. Akokoľvek je tento akčný kus béčkový, patrí medzi náležite násilnícke osemdesiatky. Príjemná akcia a perfektný Stallone. ()

Werde

Po čertech drsnej Stallone připlul se svým nablištěným Mercurym nastolit pořádek, rozsekat všem hlavy, nohy, ruce a tak dále. Umí to někdo líp? ()

waska

Klasický Stallone, klasický příběh s hrdinou, který sám zlikviduje bandu 150 hrdlořezů. No, už jsem teda od Slye viděl lepší kousky. ()

Kingjiri

"Tady končí zákon a začínám já, hajzle." Netajim se tim, že jsem Stalloneho fanoušek, ale nemám zase problém přiznat, když nějakej film s nim za moc nestojí. A to je přesně případ Kobry. Je tu pár hlášek, nějaká ta povedená akce (zejména na konci), jenomže příběh byl stejně blbej jako Stalloneho jméno ve filmu. Jasně, je to akční béčko z osmdesátejch let, ale i tehdy se přece dalo vymyslet jako námět mnohem víc, než banda psychoušů, co lítá po městě, kuchá lidi a ve volnym čase v opuštěný továrně prováděj synchronizovaný cvičení se sekerama nad hlavou. Fakt nic moc, každopádně musim ale přiznat, že má Stallone ještě horší filmy. ()