Saw: Hra o prežitie

• Slovensko Hra o prežitie (viac)

Geniální vrah, bizarní smrti, dějové zvraty, falešné stopy. Pokud jste ujížděli na filmu Davida Finchera Se7en (Sedm), pak budete chtít skládat i tuhle SKLÁDAČKU. Ale pěkně od začátku: Probudíte se v neznámé místnosti. Nic si nepamatujete, nic nevidíte, protože je všude tma. Cvak, rozsvítí se světla. Ležíte na špinavé podlaze ve staré vysloužilé umývárně. Proti vám stojí chlap, který také nevypadá nejlíp, a mezi vámi leží mrtvola v kaluži krve. Chcete k ní, ale nejde to. Jste za kotník připoután k trubce u zdi. Ještě to nevíte, ale čeká vás nejhorší noc ve vašem životě. Nejhorší, nebo poslední - a nejspíš oboje najednou. Dostal jste se do spárů vraha, který terorizuje vaše město, vraha, kterému říkají Jigsaw, vraha, který proslul bizarními způsoby likvidace svých obětí... (oficiálny text distribútora)

Jansuper

Tak jo, to sem teda fakt nečekal, opravdu pěknej napínavej horor, který se většinou času odehrává v té místnosti kde sou uvěznění naší dva hlavní hrdinové a skutečně to rychle a utíká a má to šmrnc, nenapadlo by mě ale že to bude horor se vším všudy, napětí, atmosféra, lekačky, úzkost, brutalita, klaustrofobní  pocity, a zajímavý děj a příběh, a celou dobu ste zvědavý jak to dopadne, a nakonci takový zvrat a ste v rozpacích co bude dál jak to dopadne,  je pravda že možná začátek se trochu pomaleji rozjíždí a původně sem chtěl dát 4 hvězdy, ale nakonec z toho vyšel tak perfektní zdařený horor se vším všudy, všichni jak říkají že první díl je jen takový to psycho ale není to tak brutální jako všechny další díly ale že se říká že první díl je pro každého ke zhlédnutí, s tím teda moc nesouhlasím 😅, no a já musím uznat že některé ty drastické  Brutal scény a hlášky byly dost i na mě  v tomto prvním díle,  a to sem to teda fakt nečekal od prvního dílu, ale to co je v dalších dílech to je teprv něco šíleného, už teď když píšu tu recenzi sem viděl saw 1, 2, 3, 4 ale k ostatním recenzi potom, teď už nemám čas, ()

lotrfrodo

První Saw pro mě znamenalo také první setkání s touhle sérií, která patří ke stálicím hororového žánru posledních dvaceti let. Až nedávno jsem se rozhodnul doplnit si vzdělání a začátek nemohl dopadnout lépe. Je to film plný zvratů a tenkrát poprvé představil Jamese Wana světu jako nadaného filmaře, hýřícího nápady a překypujícího sebevědomým vyprávěním. Postavy nejsou ploché a je zajímavé je sledovat a postupně rozkrývat pozadí jejich příběhu. Celá série stojí a padá na pastích a ačkoliv to vypadá, že tohle je nejspíše první a poslední film, který je upozaďuje před příběhem a atmosférou, nejsou rozhodně opomenuty. I přesto hrají zásadní roli v celém vyprávění a bez jejich chytrého a vynalézavého zpracování by výsledek nebyl ani zdaleka tak poutavý. Obrovské překvapení a pro mě jeden z nejlepších hororů všech dob ()

drdus

Když jsem to viděl poprvé (v 2007) připadlo mi to na 5 hvězd. Teď po letech (2023), když jsem to zkouknul podruhé, mě to nechávalo naprosto klidným a to ještě s pocitem, že je to prostě blbost. I když se na první pohled zdá, že děj je dobře vymyšlen, při bližším prozkoumání to prostě nedává smysl. ()

JB001

Viděno poprvé 20 let po vzniku a musím konstatovat, že v kontextu současné filmové tvorby se jedná o hodně povedený thriller ()

Rebel24

James Wan a Leigh Whanell prakticky vo svojej veľkej premiére hýria nápadmi, akciou, štýlom i hudbou, v zásade vytvorili dnes už kultovú seriu Jigsaw. Veľká výhoda prvého filmu bola v jeho sofistikovanosti, žiadne samoúčelné krvavé scény ako nastúpili neskôr, inteligentná premisa s geniálnym zvratom na konci (pokračovania už iba horko ťažko napodobňovali) , výborná gradacia aj skvelý a originálny soundtrack. 88% ()

Eldur

Krása! Neočakávané prevratné konce už dávno nebývajú prevratné a už vôbec nie neočakávané...a v skladačke, ktorú nám autori na konci väčšiny podobných filmov kážu spätne poskladať, často chýba niekoľko kúskov puzzle...Tak je to aj v tomto nízkorozpočtovom kúsku. Lenže...napriek tomu, že neobsahuje nič prevratne originálne, spracovaním a atmosférou mi navodil takú úzkosť, že keď prišiel spomínaný koniec, priklincoval ma o sedačku a emocionálne roztrhal! ()

spaiky

Tak neco tak genialniho a zaroven brutalniho jsem uz dlouho nevidel! Neuveritelna atmosfera vas zcela pohlti az do necekaneho konce. Rozhodne doporucuju shlednout! Jeden z nejlepsich filmu posledni doby ()

Arakkis

Jedinečný námět, super scénář s mnoha nečekanými zvraty, skvělé herecké výkony... Takhle dobrý film jsem už dlouho neviděl... Můžu se dívat pořád dokola a stejně mě pokaždé naprosto vtáhne do děje a neskutečně vyšokuje... A scéna s pilkou - neuvěřitelně skutečná, ještě teď mě z toho bolí noha... ()

Paulisman

Ja z toho filmu nemozem. Vizuálna stránka velmi kvalitná, taktiež aj zvuková. Počas celého filmu sa udržuje vypätá atmosféra, čo je pri 100 minútach dosť obdivuhodné. Najviac ma prekvapilo (v dobrom) rozuzlenie, kedze bolo fakt perfektne. Myslienka filmu fajnova. Zaujimavy bol (ako to povedat) "vnutrozdesujuci" efekt. Cele to bolo vygradovane minimalne na 5 hviezdiciek. ()

Infernor

Není to nejlepší film jaký jsem kdy viděl, ale v rámci žánru hodnotit méně než za pět by bylo z mé strany opravdu nefér.. Temná a děsivá atmosféra, opravdu brutální záběry, moderní a dynamická kamera, dobrá režie a pro mně vskutku překvapující rozuzlení staví tento kousek na ty vyšší příčky..Opravdu jsem se příjemně trochu bál a bavil.. ()

J.o.h.n.ny

spíše 3,5*. Klady: syrový příběh o hře, ve které zjistíte, jak moc toužíte žít. Dobré nápady k protovozování této hry. Zápory: herecké výkony (Ani jeden ze dvou mužů mě nepřesvědčil k tomu, abych s nimi cítil), až příliš vyumělkované napjaté scény (Ten japončík, už dávno mohl ty vrtáky odstřelit) a hlavně odhalení vraha, ten měl zůstat utajen... Ať je konec jakkoliv dobře řežijně udělán, pointa s padouchem je nesmyslná... Ti dva ho museli dávno prokouknout... A to byl vrchol, proč jsem snžil hodnocení na 3* ()

jarhead

Bohužel jsem provedl největší hloupost, co jsem mohl a proklikal jsem celý film. A povedlo se mi trefit se do klíčové pasáže filmu na konci. Prostě smůla, když se díváte na film, o kterém víte jak dopadne. Sice byly nějaké nelogičnosti a díry ve scénaři, ale docela slušné herecké výkony, i když někdy pěkně přitažené za vlasy ()

elitedewd

Nyní, když jsem viděl i dvojku moci s jistotou říci, že jednička je určitě lepší!Jednička s epředevším odehrává v jedné místnosti, kdežto v dvojce je celý dům a rafinouvanější pastičky.Jednička mě však přesvědčila dát hodnocení lepší než u dvojky a to halvne kvuli "singl" efektu, tím myslim to, že tam neni 10 lidi co si maj pomahat, ale pastičky individuálně , každá pro jednoho:-)Pro mylovníky psycha jako jsem já je to to pravé ()

Painer

Vynikající thriller, nad kterým budete neustále přemýšlet a dávat si otázku (proč to ten dotyčný dělá?) a ten konec, hm ten konec je mým rozhodnutím dát 5. Nashledanou a game over!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Sajm0n

Skvely snimok od tohto rezisera. Z niektorych scen mi behali zimomriavky po chrbte a to chcel reziser urcite u divakov dosiahnut. Ale nie len to, aj skvely napad, dej a vynikajuci koniec, ktory len tak niekto necakal. Super atmosfera a herci takisto nesklamali. Jeden z mala filmov, ktore sa zapisu do ludskej mysli ()

Praso

Velmi zajímavý, ale místy až moc brutální thriller. Děj postupně upadal s novými vzpomínkami se člověk začíná do děje motat (možná to byl záměr), ale konec všem vyrazí dech což se mi líbí, je to jak na houpačce. Co bych ve filmu nepochválil, jsou tradiční nelogičnosti, Když Ali přijde o zbraň, nebo detektiv nezastřelí Zapa, když k tomu má výbornou příležitost, a nakonec se nechá zastřelit. Ale pozitiva u filmu jasně dominují a proto 85% ()

klaus

Zapelitý děj, ale lehce postřehnutelný! Konec nemá chybu. Kdo by to řekl, že nikdo nepřežije. A kdo by řekl, že vrah pozoruje oběti z první řady ()

John.Rebel

Film měl velmi vydařený nápad, samotný děj nabíral na obrátkách a vše pak vyvrcholilo pro mě celkem zajímavým závěrem, který sice byl šokující, ale zároveň tak trošku nelogicky pasoval do toho, co bylo předtím. Filmu hodně uškodili i herci, obzvlášť dr. Gordon se moc nepovedl. Film ale splnil, co měl, zajistil komerční úspěch, sympatie u mládeže, která je vždy vděčná za každou kapičku krve a ukázky brutality (to máme ale mládež,co?), podpořenou jednoduchým klišém. Přesto film dostává slušné hodnocení, protože jako jeden z mála horrorů nového tisíciletí měl opravdu pěkný nápad, byla z něj cítit tíživá atmosféra, určité napětí, i se tam objevily lekačky, včetně nechutných scének. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Studio Lionsgate na nic nečekalo. Desáté Saw se sotva ohřálo v kinech a už na sociálních sítích vyskakuje informace o tom, že jedenáctý přírůstek do této série dorazí již příští rok, a to konkrétně… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019

Reboot hororové série Saw nabírá obsazení. Snímek zatím pojmenovaný jako Saw IX tlačí kupředu herec a komik Chris Rock (Trestná lavice, Machři 2), který v novém snímku ztvární hlavní roli detektiva… (viac)

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)