George Banks má už bílé vlasy, ale pořád se ještě cítí mladý. Zdá se mu, že má život před sebou: dvanáctiletý syn Matt se doma ukazuje jenom na jídlo a starší dcera Annie se čerstvě vdala. Už to byla pro milujícího otce velká rána. To však byl jenom začátek: jednoho dne Annie překvapí rodinu zprávou, že čeká dítě. George se nedokáže smířit s tím, že bude dědečkem, ale ani pokusy s barvou na vlasy a s prodejem starého rodinného domu na skutečnosti nic nezmění. Starostem však ještě není zdaleka konec: obyčejně tak spolehlivá manželka Nina přichystá muži další nečekané překvapení. Vyplašený George se musí začít připravovat na příchod hned dvou miminek. Devět měsíců uplyne jako voda, celá rodina se chystá na šťastnou událost, jen George pořád ještě neví, jestli se má víc těšit, nebo bát... (oficiálny text distribútora)

Jello Biafra

Nemám rád Stevea Martina, ako komik je totiž úplne jalový. Jeho zmätené výrazy a vtípky mňa nikdy nedokázali zabaviť. No a nie je tomu inak ani u pokračovania už tak ľahko priemernej komédie, kde sa tentoraz stáva zároveň dedom aj otcom. Už námet filmu zaváňa lacnosťou a napríklad postava, ktorú tu hrá Martin Short je vyložene na odstrel. ()

Paity

Film ocení hlavně lidé, kteří už mají nějáké děti a nemusí to být zrovna dítka dospělá.Říkám to z vlastní zkušenosti. Dříve jsem to jednoduše nedokázal tak ocenit. Film totiž otevírá (i když to třeba není vyloženě jeho cílem) spoustu otázek trapící rodiče či nastávající rodiče. To vše velmi vtipnou formou. ()

Petule3

Miluju jedničku, ale dvojka je ještě lepčí! Ta hudba, to prostředí, barvy, pohodová atmosféra. Výborná Diane Keaton, krásná Annie, Steve Martin to je kapitola sama o sobě a perfektní Martin Short, který tomu dodává jiskru a úplně poslední, ale stejně důležitý "jimův táta" Eugene Levy, který je prostě boží: Mechale chalem!!! Málo prostoru, ale super využitého :). Nejlepší film na depku, samotu, na nedělní odpoledne, na zimní večery - kdykoliv. ()

B!shop

O hodne slabsi nez prvni dil. Hlavne to uz neni zdaleka tak vtipne, ale spis se to snazi byt dojemne, coz mi moc nesedlo. Martin se sice opet sem tam zatvari znicene, ale hned ho to zase prejde. Co se tyce deje, tak je to sice nastavovana kase, ale neni to aspon tak ocividne. Porad se u toho da celkem dobre zabavit, ale neni to takova zabava jako prvni dil. ()

Mr.Lojza

První díl už nasadil docela solidní laťku a i přesto díl druhý je podle mého zajímavější a zábavnější. Stále rodina Banksů bydlí v krásném bílém „panství“ a užívá se rodinné trable. Problém, který řeší v tomto pokračování, je originálnější, a ukáže divákům ještě výraznější rodinné semknutí. A navíc jejich dům bych hrozně moc chtěl! :) ()

• Když pan Habib (Eugene Levy) dává Georgovi (Steve Martin) 15 tisíc amerických dolarů jako odškodné, že se musí odstěhovat do 10 dnů, tak mu je vyplácí v tisícidolarových bankovkách. Takové však neexistují. (veronikajel)
  • Když scéna v kuchyni končí a postavy diskutují o rozpadajícím se domě, tak Nina (Diane Keaton) říká: „Nejdřív odešlo topení, pak se rozbil plyn a zamrzl vodovod.“ To je výčet událostí, které se stanou postavě Diane Keaton ve filmu Baby Boom (1987). (veronikajel)