Keď sa večne upracovaná workoholická Lindsey Meeksová (Drew Barrymoreová), ktorá nemá čas na nič okrem práce zoznámi so šarmantným a uvoľneným Benom Wrightmanom (Jimmy Fallon), okamžite ju očarí, a z jeho strany je rovnaká odozva. Obaja sa dajú rýchlo dohromady a celú zimu spolu trávia každú voľnú chvíľku. Zdá sa, že na ich vzťahu niet žiadneho kazu, ale s blížiacim sa letom Lindsey nečakane objaví Benovu posadnutosť bejzbalovým tímom Boston Red Sox. Všetko, čo sa stalo doteraz dokonalé, zrazu mizne a s ich vzťahom to ide jednoznačne z kopca... (TV JOJ)

DaViD´82

Osm let po zdařilé ostrovní filmové adaptaci Hornbyho románu přichází americký remake od bratrů Farrellyových. Děj přesunutý od fotbalu k baseballu by se dal ještě pochopit. Ovšem to, že zmizelo veškeré kouzlo, nadsázka, pravdivost a trefný humor, tak to již ne. Ty tam je i originální "sportovně-deníčkové" vyprávění a sympatický hrdina. Místo toho je zde klasický mustr americké romantické komedie "obohacený" o jeden trapný pokus o humor vedle druhého. Ovšem nejhorší ze všeho je jak byl napsán hlavní hrdina. Místo sympatického učitele a jeho slabosti pro fotbal je tu regulérní ubohý magor, kterého byste k dětem do třídy raději ani nepustili. Místo sympatií vzbuzuje totiž přesný opak. Fanaticky zamilován by bylo neskutečné peklo i bez stínu vynikajícího originálu, v něm je to nepopsatelně špatný a především zcela zbytečný snímek. ()

boni

Vcelku vydařený remake, který mi překvapivě nedokázala znechutit ani Drew Barrymore, ani záměna fotbalu za baseball. Ale pochopitelně na anglický originál se to nechytá. __ A jen mě tak napadá, že když koukám na ty názvy, tak jak je kolikráte zavádějící český překlad, který vlastně ani žádným překladem není. Protože z Fever Pitch udělat nejdříve Ve fotbalovém kotli nebo Fotbalové opojení, což by ještě horko těžko a metaforicky přeneseno šlo, a nakonec Fanaticky zamilován, to je prostě na přes držku, neb originální názvy by se měly ctít. ()

dopita

Bratři Farrellyovi se už asi uplně odstřihli od filmů s postiženejma lidma a nekorektním humorem a natočili čistokrevnou romantickou komedii. Fanaticky zamilován je natočenej podle románu Nicka Hornbyho, a je to o chlapíkovi, kterej se musí rozmyslet jestli má radši Drew Barrymoreovou nebo Baseball. Jak to dopadne je myslím uplně jasný. Natočený je to celkem svižně, humor je občas i vtipnej a romantická linka taky docela funguje. Shodou okolností jsem nedávno viděl britskou verzi s Colinem Firthem (Ve fotbalovém kotli) a musím říct, že americká se mě líbila výrazně víc. ()

cab

Ben (spatne vybrany predstavitel sympataka Jimmy Fallon) posedly baseballovym tymem Boston Red Sox potka upracovanou a ambiciozni Lindsey (normalne hrajici Drew Barrymore), ktera jeho zanicenost pro oblibeny americky sport objevi az ze zacatkem sezonu, kdy je uz davno zamilovana. Co je prednejsi pro Bena? Jestli je to milovany tym nebo okouzlujici divka prozrazovat nebudu. Jen reknu, ze kdyby bylo rozdilnych hercu, lepsich scenaristu a jineho sportu, bavil bych se na urovni. Jiskra mezi obema nepreskocila ani omylem. 40% ()

Klay

Už začíná být k nesnesení jak hollywood chrlí jednu romantickou komedii za druhou a všechny jsou si podobné jak spermie spermii. Dokud někdo nepředepíše pánům scénáristům novou dějovou šablonu, podle které pojedou, tak se na tyhle filmy nemůžu dívat pozitivně. Začíná to klasicky; dva se seznámí, začnou spolu chodit, pak přijde nějaký ten problém...kupodivu není nikdo z páru mentálně zaostalý, jak bych od Farrellyovské komedie čekal(alespoň nějaké překvapení), tím problémem je baseball. Pak samozřejmě přijde nějaká ta neshoda, dočasný rozchod, scény sebeuvědomění a sladký happy end. Myslím že jsem nic podstatného nevyspoileroval, protože kdo viděl více jak dva tyto filmy tak stejně ví co bude následovat a jak to dopadne už od úvodních titulků. Jediné co film drží na ucházejících 2 hvězdách jsou slušní herci a dva tři dobré vtipy. ()

• Film je remakeom osem rokov starého anglického filmu s totožným názvom Fever Pitch (1997). (genetique)
  • Film vznikol podľa románu známeho britského spisovateľa Nicka Hornbyho Futbalová horúčka. Bratia Bobby a Peter Farrellyovci, od ktorých sme zvyknutí na drsnejšie, tzv. fekálne komédie (napr. Niečo na tej Mary je), tento raz zostali veľmi umiernení. Posadnutosť hrdinu futbalom sa v americkej snímke zmenila na lásku k jednoznačne americkejšiemu športu – bejzbalu. (ash99)
  • I přes to, že Jimmy Fallon ve filmu ztvárňuje postavu Bena - fanouška Boston Red Sox, ve skutečnosti je herec velikým příznivcem týmu New York Yankees, jednoho z jeho největších rivalů. (Dio_Padre)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)