Komedie Galaxy Quest rozvíjí vtipný a zajímavý nápad: jak by se asi zachovali ti, jejichž tváře jsou důvěrně známé z televizních obrazovek a jsou diváky obdivováni pro mimořádné osobní hrdinství a schopnost rozhodovat se ve stresových situacích. Představují hrdiny, kteří jsou doslova nabiti znalostmi a zkušenostmi, jež běžnému smrtelníkovi prostě unikají. Jenže ve skutečnosti jsou to jen lidé. Před kamerou dokázali své role sugestivně interpretovat, ale když dojde na lámání chleba, tedy na skutečnou cestu do vesmíru, promění se v hrstku egocentrických, žárlivých jedinců, jen sotva schopných sebemenšího rizika. (oficiálny text distribútora)

VIPerson

Jedna z nejlepších sci-fi komedií (parodií),které kdy byly natočené.Je mi až záhadou,že mi film unikal tak dlouho,když tenhle žánr považuji pro mě jako za jeden z těch stěžejních.Do tohodle pytle házím Krotitelé duchů,Návrat do budoucnosti,Muži v černém 1,2 ale i Evoluci apod.A absolutně vůbec nezaostává ba naopak,některé jmenované snímky i hravě strčí do kapsy.Naprosto mne zde odzbrojili Alan Rickman,Sam Rockwell a pro mě neznámý Enrico Colantoni v roli groteskně dojemného mimozemšťana.I Sigourney Weaver překvapila svou rolí kdy hrála téměř naprostý opak své nejslavnější role ve Vetřelcích.Hudba naprosto sedící a parodující ty epická témata jaká známe ze Star Treku a jemu podobným.Efekty odpovídající době kde animatronika a masky Stana Winstona vítězí nad CGI animací.Pro mě příjemné překvapení a v podstatě se to u mě už teď Galaxy Quest stal klasikou. ()

Paity

Kdo to bere jen jako jednoduchou oddychovku u které fakt nehodlá přemýšlet obstojí to. Tedy pokud je venku naprostý slejvák, pět stupňů, vy máte zlomenou nohu a nemůžete se hnout z pohovky, manžel/ka vytřel/a podlahu a vy nesmíte chodit po podlaze, než to uschne. ()

Guzmicz

Tenhle film řadím mezi nejdokonalejší parodie, co se v devadesátých letech natočily. V dnešní době se za parodii počítá paskvil, který kloubí dohromady vše nově natočené. Nejen že to do sebe vůbec nezapadá, ale neustále vám tam začnou cpát víc a víc nesmyslů, fekálního humoru, spousty postav s pěti vteřinovými výstupy a jiné sra*ky. Tohle však není případ Galaxy Quest. Velmi doporučuji. ()

Petr.Kocfeld

Tim Allen se mi zde libil.Tento scifi film neni spatny.Galaxy Quest je svizna scifi/komedie.Allen zde dokazuje,ze hrat umi...Tento film je komicky a ma sve dobre momenty.Proto dam 4 hvezdy. ()

Bafo

Perfektni parodie na StarTrekove a jine scify serialy... Neskutecne vtipne gagy ktere mozna nejsou pro kazdeho ale ja se smal jako jiz dlouho ne... Proste ztrestena komedie ktera rozhodne neni ztratou casu... Vrele doporucuji... ()

_ksilt

Jako fanousek Star Treku, nemam co dodat ! Naprosta pecka a to herecke obsazeni, parada.:-) Jinak bezvyhradny souhlas s recenzi od Oskara. ()

Wishkah

Parodie na Star Trek a Trekkies si ze svého vzoru láskyplně utahuje. Nemusíte být ani nějaký velký znalec Star Treku a přitom se u tohohle filmu můžete skvěle bavit. Vše navíc podporují přijemně hrající posádka. Jedinou výtku bych měl snad jen k těm zbytečně moc sladkým a tupým mimozemšťanům. Chvilkama mi to přišlo trochu moc ()

unagi

Čo má toto znamenať? Paródia na nudný film? Neviem, ale takéto blbosti mi nehovoria nič. Samozrejme to nemôžem hodnotit ako odpad!, no ale ani nie ako dobrý film či komédiu. Niektoré pekné spracovania po grafickej stránke, čo sa mne osobne páčilo, ale to je asi tak všetko. Nemusím sa trápiť v budúcnosti nad novým pozeraním Galaxy Questu. ()

Teabag

Vždycky se mi v tomhle filmu líbili krásná Sigourney Weaver a bručoun Alan Rickman. Tim Allen ale nezůstává pozadu a celý tenhle tým prostě baví. A to především svou jednoduchostí, která zdůrazňuje žánrová klišé. ()

bloodcountes

Neskutečně jsem se bavila!!!! Tenhle skvost jsem obejvila koukám hodně pozdě, ale stálo to za to! Neuvěřitelně výborně fungující sranda. Zároveň je tu ale i prostor pro zamyšlení při konfrontaci čiré bezelstnosti až prostoduchosti Thermianů s lidskou hravostí a lstí :)) Totálně vymazlený scénář, s velmi laskavým humorem propírajícím všechny klišé, která se ve sci-fi vyskytují, smozřejmě hlavně ve Star Treku, který miluju. Vynikající herecké výkony a velmi dobrá hudba. Ale hlavně SMÍCH! Už dlouho jsem se takhle nezasmála! Skvělé! ()

kwoky

Povedená parodie na Star Trek plná vtipných momentů. Není to taková třeskutá sranda jako třeba Spaceballs, ale i tak je to stylovka a baví mě. ()

cityman

Snad nejlepší "sci-fi komedie" co jsem kdy viděl. Dreamworks mají prostě na dobré filmy čuch a my diváci jim za to můžeme být po právu vděčný! ()

willis

Nepovažuji se za Trekieho (i když jsem viděl asi 200 dílů seriálu a všechny filmy) ale můžu říct, že GQ je inteligentní parodie s kvalitními hereckými výkony (zdravím Kutily), u které jsem se bavil více než u většiny příhod ST. ()

GREGOIRE

Okouzlující parodie na vesmírné seriály. Místy snad poněkud hluché, ale jinak vynikající. Obsazení je výtečné a bručavý A. Rickman naprosto kouzelný. ()

fastum

Supr komedie s parádními situacemi, které rozesmějí i když nechcete. Tato parodie na scifi seriály mi fakt chyběla a doporučuju ji všem, kterým se star trek moc nezdál :)) ()

lukasd

Velice příjemná oddechovka, která elegantně paroduje Star Trek a seriály obecně. Rozhodně stojí za zhlédnutí-už jen kvůli opět geniálnímu A.Rickmanovi. ()

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Tak trochu zhulené sci-fi komedie Skvělé dobrodružství Billa a Teda a Neskutečná cesta Billa a Teda z přelomu 80. a 90. let můžete milovat nebo si u nich klepat na čelo, ale kultovní status jim… (viac)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

12.05.2012

Valí se na nás dvě seniorské týmovky. Jedna akční, druhá komediální. Začněme s Red 2, jehož premiéra byla stanovena na 2. srpen 2013. Bruce Willis, John Malkovich, Helen Mirren a Mary-Louise Parker… (viac)

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci