Ostrov

• Česko Ostrov (viac)
USA, 2005, 136 min

Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na něž hledá odpověď. A když se mu podaří vniknout do technického sektoru, zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a Ostrov neexistuje. Také Lincoln a Jordan jsou klony skutečných lidí, jimž mají poskytnout náhradní orgány pro transplantaci. Dvojici se podaří uprchnout, a přestože svět lidí je pro ně nebezpečný a v mnohém nepochopitelný, vědí, že svobodu si musejí vybojovat nejen pro sebe, ale i pro ostatní vězněné bytosti určené k likvidaci… (oficiálny text distribútora)

Terminator666

Myslím, že je to zajímavý snímek, který jasně ukazuje kam až naše společnost může dospět. Příběh je poutavý, nenucený. Ať chcete nebo ne, tak po čase soucítíte s hlavními hrdiny. Některé věci by se dali vyřešit lépe, ale i tak se mi film líbil. všem doporučji. ()

Djflash

Snímkem Ostrov ukázal Michael Bay naplno své režiserké schopnosti. Posloužil mu k tomu zajímavý námět a v neposlední řadě výborně napsáný scénář. V první polovině filmu má divák opradu pocit, že sleduje nějaké postapokalyptické drama s několika přeživšími, kteří jsou ukryti v jakémsi uzavřeném vojenskm komplexu, postupem času však pravda vyjde najevo a začíná druhá neméně zajímavá část, která je navíc okořeněna svižnými akčními scénami. S těmi si Bay opět vyhrál jak to u něj bývá zvykem. Sice to zas občas vypadá že pří tvoření těchto scén mu znovu hodně ujela režisérská ruka, ale na druhou stranu se jedná o sci-fi podívanou z blízké budoucnosti tak to lze akceptovat. Do hlavních roli byly obsazeny tehdy málo známé tvaře, což se týká především okouzlující scarlett johansonové, která teprvé rozjižděla svou hereckou kariéru. Mezi oběma to ve filmu velmi příjemně jiskřilo a dodalo to tak určité romantikcké prvky, Těch bylo, ale málo a tím pádem to filmu nijak zvlášť neuškodilo. K tecnickému zpracování není co dodat Micheal to prostě a jednoduše má takzvané v ruice, a i kdy to v určitých chvílích působí opět dosti komerčné tak nelze upřít, že je to všechno zvládnuto s velkým přehledem. Obzvláště práce kamery a kamerové záběry všeobecně zde zaslouží velkou pochvalu Michael Bay ukázal, že když chce tak dokáže vyladit všecnhny důležité filmové prvky tak, aby to dobře fungovalo, a bylo to napínavé a zábavmé zárovéň. Jen škoda, že na to dost často zapomíná a tenhle počin spíše dokazuje (vzhledem k jeho dosavadní filmové tvorbě) že vyjímka potrvrzuje pravidlo. ()

Patroxi

již v roce 2005 jsem tento film viděl na VHS ještě mám ten dojem už v tu dobu my přišel o mnoho lelů výš než jsou filmy jeho doby .. a i v dnešní době si myslím že nemá konkurenty ...jsem rád že jsem na něj po 7 letech znovu narazil doporučuji všem co se občas rádi zamyslí :) 5 ()

Chlo0opek

Akční film, jak má být. Dobrý námět, správné napětí během celého filmu i akční scény se mi líbily. Nakonec dám 4*, ale jen kvůli pár nelogičnostem, jinak by to bylo za 5*. ()

mine.slayer

Ostrov je film, který díky kvalitním hereckým výkonům a pěkné kameře dohání plytkost příběhu a scénáře. Nic méně je i díky kvalitní režii Michaela Baye stále na vysoké úrovni a jako oddechovka potěší, i když to vypadá, že tvůrcům šlo o víc než jen o akční "kousek". ()

Fenixx

Otázky, běžím, běžím, střílečka, běžím, běžím, znovu střílečka, běžím, běžím, otázky, běžím, běžím... no a tak až do konce. Nápad to asi nebyl špatný (byť ne originální), ale film mě nudil, nezachránila ho ani plejáda dobrých herců (Buscemi, fazole...). A tomuto konci bych asi mohla fandit jedině jako klon :-))) ()

mentos.

Ty jo, fakt se mi to líbilo. Velice dobrý námět a nápad, který byl velmi dobře zpracován. Nenudil jsem se snad ani na minutu a akční scény se taky celkem povedly. Scarlett je krásná a Ewan je chameleon, který snad zahraje všechno. Výborný film! ()

kotrlak

Lincoln Six-Echo: "Who is God?" McCord: "You know when you really want something, you close your eyes and wish for it really hard?......God is the guy that ignores you." ()

reccal

Velmi povedený scénář převedený do velmi povedeného filmu. Atmosféra podzemního života se všemi nástrahami, ponorkovou nemocí a červíčkem v hlavě velmi pěkně (a někdy dost mrazivě) předvedená . Bayův perfektní počin, který není zas až tak daleko od blízké budoucnosti... ()

ReTeZa

Akční, zábavné a napínavé... když dohrálo první cd, tak jsem mále vyletěla z kůže, že nemáme to druhé... naštěstí bylo hned po ruce a zábava mohla pokračovat... jak nemusím akční filmy, tak tenhle byl opravdu vynikající... ()

pajuscherry

Skvělý film s originálním námětem, scénář je opravdu dobře propracovaný, hlavní role v podání Scarlett Johansson a Ewana McGregora opravdu dobře zahrané, takže dávám 4 hvězdičky.;) ()

ProsteEmily

Zatím nejlepší Sci-fi film, co jsem kdy viděla. Ewan a Scarlett hrají úžasně a film má své kouzlo, že být bohatým neznamená žít navždy. Hezké efekty a chytlavá hudba od Steva Jablonskeho. 5 hvězdiček :))) ()

lapatata

Tajemství úspěchu tohoto filmu je výborný scénář. Kdyby to ještě režíroval někdo méně dychtivý po akčních napínavých scénách, pak by to mohlo být za pět hvězdiček, ale i tak je to pro mě velmi příjemné překvapení. ()

Pythonator

Až na pár logických mezer je Ostrov geniální sci-fi film. Rozhodně jeden z nejlepších filmů od Baye. Zápletka připomíná příběhy od Philipa K.Dicka a pro sci-fi fanouška jsou to hotové orgie. Já si to užil do poslední vteřiny a ani chvíli jsem se u toho nenudil. Jen jsem se občas pousmál nad Bayovským syndromem při zpomalených záběrech a nad chybějící logikou. ()

pavelpetr

Mrazilo mě při představě, že v nedaleké budoucnosti tato futuristická scifi podívaná může být klidně reálná. Film ve mně asocioval Equilibrium, které je také super. Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

J!b

Michael dělá "svoji" práci sakra dobře. Zde opět ve své vrcholné formě - bezchybně sterilní, opulentně akční, sošně herecký, spectator-friendly --> znovukoukatelnost - slušná. Prostě jistota letního a v dalších letech prémiově TV sobotního tyvolemegahypernářezu. Přidaná hodnota = 0 .... nebo že by Jordan 2-Delta? ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (viac)

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (viac)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (viac)