V novém dobrodružství studia Walt Disney uvidíte plno superhrdinů i populární hollywooské herce Kurta Russella a Kelly Preston. První rok na střední škole je vždycky obtížný. Tím víc, když nastupujete na střední školu pro superhrdiny, rodiče jsou legendární zachránci světa Velitel (Russell) a Raketa (Preston), ale u vás se zatím neobjevil ani sebemenší náznak nějakých zvláštních schopností. Ten nešťastník se jmenuje Will Nezdolný a potíže ho provázejí od prvního dne. Nakonec ale i on objeví své superschopnosti. Ty by mu ale byly málo platné, kdyby neměl skvělé parťáky! (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Je to už pekných pár rokov, čo som ukončil štúdium na strednej škole. Ale i tak mi občas nejaký ten americký high school movie príde vhod. Zvlášť, keď sa jedná o komediálne ladený sci-fi snímok akým je "Sky High". Naviac silne říznutý štýlom starých filmov o komixových hrdinoch. Povedal by som, že to celé malo jemný retro feeling s využitím najnovších filmových trikov. Naozaj som sa pri tom výborne pobavil. *** ()

unagi

Takto vyzerá zbytočne netočený film. Fakt niekedy nerozumiem načo nám majú poslúžiť takéto filmy....také o ničom !!! nevravím, že to bolo desné, ale umelé s americkou fantáziou mať nejakého hrdinu a všetkých zachráni. Po grafickej stránke by som hodnotil tento film odpadom! Čakal som aj nejaké vyvrcholenie, ale nedočkal som sa lebo som pri tej nude zaspal a prespal celý plesový záver. ()

Han22

Škola superhrdinů je přesný mix mezi superhrdinskou týmovskou a klasickým středoškolským filmem, přičemž nechybí i ty nejprovařenější klišé - rodiče kladou na syna přehnané nároky, hrdina miluje hvězdu a nevšímá si kamarádky, kolem sebe má partu looserů, na který se vykašle kvůli popularitě atd... A přesto se to výborně sleduje - naprostá kanonáda hlášek, gagů a vizuální fórků, které nepadají do trapnosti, tuna odkazů, do mrtě využité postavy učitelů, hrdinů i poskoků (i ten autobusák je nakonec platnej), rodiče ala Superman a Lois Laneová po 20 letech a nechybí ani ďábelský záporák a nadupané finále. Mimochodem co se týče různých schopností a proměn, hravě tenhle film strká co se týče originality do kapsy i X-Meny. Perfektní zábava natočená s neuvěřitelnou lehkostí. ()

kingik

Film se sice moc nevytáhl a milovníci komiksových spektáklů se neubrání zklamání, ale na druhé straně jako zábavný kousek funguje o dost lépe. Za přispění herců, jako jsou Michael Angarano, Kurt Russell, Kelly Preston nebo Mary Elizabeth Winstead, si užijeme zábavnou i poměrně nápaditou jízdu završenou velmi překvapivou pointou spočívající v tom, že se z jedné hodně hodné postavy stane hodně záporná postava. ()

Trellíno

Na to abych Škole superhrdinů mohl dát více hvězdiček, by mi muselo buď tak maximálně patnáct a zároveň by nesměly existovat pecky jako Úžasňákovy či X-Meni, pak bych asi tři hvězdy neřešil, byť se vcelku jedná o docela příjemnou záležitost s milým obsazením a pár dobrýma vtípkama (hláška o skutečných lidech u hry "Zachraňte civilistu"). ()

• Gwen Grayson je kombinací jmen ze dvou komiksů: Gwen Stacy ze Spider-Mana a Dirck Grayson z komiksu DC. (HappySmile)
  • Do role Speeda chtěli tvůrci obsadit chlapce s výjimečně atletickou postavou, ale když se na konkurzu objevil Will Harris, řediteli castingu připadal tak sympatický, že ho obsadil do role a přizpůsobil ji jeho větší postavě. (HappySmile)
  • Pro Danielle Panabaker to byl první v kině uváděný film, ve kterém si zahrála. (HappySmile)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman