Šiesty prápor

Skutečný příběh elitního 6. praporu pod velením podplukovníka Henryho Mucciho, který podniká odvážnou záchrannou misi. Vojáci cestují 30 mil za nepřátelskou linii aby osvobodili přes 500 amerických válečných zajatců z nechvalně proslulého japonského zajateckého tábora. (oficiálny text distribútora)

andy60

Natočeno podle skutečné události..., no, mám trochu pochyby. Japončíci jako ti nejhorší, Amíci naprosto vzorní a čestní. ()

vonBahnhof

Tu je dôkaz, že nie každá pmäti-hodná udalosť z histórie si vyžaduje filmovú gloriolu, a už vôbec nie veľko-filmovú (80 000 000,- USD). Celý námet je založený na, relatívne úspešnom pozbieraní totálne zdecimovaných zvyškov najväčšieho vojenského nezdaru USA; ako film sám úvadza v intro. Radšej mohli natočiť film o Bataánskom pochode smrti, ktorý sa tu tiež spomína. Bolo by to síce odporné asi ako Katyň, ale bolo by to ctihodné, poctivé. Ukazovalo by to, koľko spojenci vytrpeli. Skutočnú povahu filmu, prezradia už prvé sekundy. Prelet pár stíhačiek P51-Mustang. To je sila! Predstavte si tú silu, keby aj iné veľko-filmy boli posilnené P51-tkami. Napríklad úvodná bitva v prvom dieli trilógie Pán prsteňov, Gladiátor (predstavte si Russela ako hladí klasky a hledí k vobloze), alebo dokonca Forest gump. Pána! Rovno tam, kamera sa skláňa k parku, pierko pokojne klesá a do toho zvuk Mustanga. Aj film by sa tak zvolna skláňal, už od úvodnej scény :D ()