Na počiatku všetkého je rozhodnutie novozvolenej starostky. Na základe neho môžu všetci, bez ohľadu na veľkosť, váhu, pohlavie, vzhľad, či fyzickú silu, vstúpiť do miestnej policajnej akadémie a po jej absolvovaní sa stať ochrancami poriadku. Keď veliteľ akadémie, major Lassard (George Gaynes), uvidí nových adeptov na miesta policajtov, ktorí sú zmesou podivných a nemotorných čudákov, prikáže svojim podriadeným, aby im dali poriadne zabrať, a tak im vyhnali z hlavy prianie byť policajtmi. Každý z nich totiž môže kedykoľvek školu opustiť. V dave dychtivých čakateľov na policajný odznak postupne vystupuje do popredia niekoľko svojráznych postavičiek: mohutný a ťažkopádny černoch Moses Hightower (Bubba Smith), háklivý na každú narážku týkajúcu sa farby pokožky, ľahko strelený imitátor zvukov Larvell Jones (Michael Winslow), drobná a nesmelá černoška Laverne Hooksová (Marion Ramseyová) s tichučkým detským hlasom, tlsťoch Leslie Barbara, fanatický pištoľník Tackleberry a povaľač Corey Mahoney.  Ten jediný nemôže zo školy odísť dobrovoľne, pretože by skončil vo väzení. A tak sa začne vojna nervov, kde na jednej strane stojí Mahoney, a na druhej dôstojníci akadémie na čele s poručíkom Harrisom. Lenže medzi kadetmi je aj sympatická Karen Thomsonová a Mahoneyho odhodlanie byť vyhodený sa pomaly rúca. Po náročnom výcviku, v ktorom ide o to, kto z koho, sa neskúsení nováčikovia ocitnú v uliciach mesta. (TV Markíza)

7suede7

Prvy film zo serii Policajnej akedemii je velmi dobra oddychova komedia. Skvele hlasky,momenty,ktore mam vryte v pamati :) Rada si tento film pozriem viac krat. ()

Kennedy_R

Pro mě jedna z nejlepších komedií 80ých let, ještě v originálním prostředí. Další díly už bohužel neměly takovou sílu jako jednička. ()

kubilov

Šílená komedie mého dětství, sebranka těch nepodivnějších inidividuí ve službách policie, z nichž jsem měl vždycky nejradši Michaela Winslowa jako "Muže desetitisíce zvukových efektů" Jonese. Kdo by i po tolika letech zapomněl na teplé tance v Modré ústřici nebo na Mahoneyho, poručíka Harrise, Tuckleberryho, Callahanovou nebo Erica Lassarda? Jednoznačně nejlepší díl série. ()

J.Mayen

Take jeden z filmu, kdy frcelo jedno video u nekoho kdo mel znami na zapade a sesla se parta deti a divaly se na ponekolikate prehravanou VHS s rychlodubbingem a kdo nemel to stesti, slysel od nekoho druhy den ve tride prevypraveno. Tak to fungovalo pred padem a ty casy byt jsem silne proti te dobe byly k nezaplaceni. Dnes mi vse prijde az moc nejake snadne. Na kazdy pad k filmu bych jen podotkl je to, ze na ty komicke figurky, Mahonyho, Hightowera, Tackleberryho, Hooksovou, Harrise nikdy nezapomenu a mockrat jim timto dekuji, ze mi zpestrili detstvi. Vyborne. ()

casyy

Je to krasa u tyhle klasiky 80. let posedet, vypnout mozek a sqele se pobavit. Opravdu nevsedni osazenstvo vcele s rostakem Mahoneyem jsou vybornou zarukou kvalitniho polechtani zeber;)). ()

lisma

Tísíckráte reprízovaná série o kadetech z policejní akademie už je v této zemi pomalu fenoménem. S pokračujícími díly kvalita razantně upadala a až na geniálního Zeda již nebylo na co koukat, ale tato první část si čtyři hvězdičky určitě zaslouží. ()

OsuDNR

Najlepšia policajná akadémia.Jediná ktorá sa podarila a na ktorú sa dalo pozerať.Je to stará dobra rodinovka...ktorú sme pozerávali cela rodina večer pri telke.Komické situácie a vtipy krásne dotvarajú príjemnú rodinnu komédiu na ktorú sa ešte aj teraz vždy rád pozriem. ()

790511

Tak u takových věcích se dřív lidé bavili. Dnes už vtipné hlášky vyvanuly a Mahonney, producírující se v minikraťáscích a oplzle se snažící sbalit ženskou vzbuzuje spíš znechucení. ()

Axle

5* z nostalgie, protože u příběhu Mahonyho, Tackleberryho, Hightowera a dalších jsem se před léty nasmál až až ... :) ()

KacHnAop

Policejní akademie je film, pro který mám slabost. Od první zkušenosti, jsem akademii ani jednou v televizi nevynechal. Skvělý vtip, sympatičtí herci, především Mahoney překvapil . Komedie (na 80. léta) jak ma být :) ()

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme

21.08.2009

Dost bylo válek na vzdálených planetách (doufám, že vás teaser na Avatara příliš nezklamal), pojďme si trochu zatančit a zazpívat ;-). Tento týden se vynořily tři hudební projekty, které stojí za… (viac)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

02.12.2008

V sequelu včerejší novinky o pokračováních se dočtete o další Planetě opic, další Policejní akademii, dalším Hairsprayi a dalších Aktech X. Zpočátku to znělo jako totální kachna – internetem… (viac)