Obdobie štúdia je na konci, noví policajti nielen úspešne zložili skúšky, ale aj priamo v akcii dokázali, že sú schopní zvládnuť čokoľvek. Do čerstvých absolventov akadémie vkladá veliteľ Lassard  všetku svoju dôveru a  preloží ich na predmestie Los Angeles, do šestnásteho okrsku, ktorého veliteľom je Lassardov brat. Ten je momentálne zaneprázdnený riešením vážnej situácie v mestečku. Čoraz častejšie sa neochotne stretáva s rastúcim zločinom. Miestne obyvateľstvo sa obáva predovšetkým  nebezpečnej punkerskej bandy, vedenej divokým Zedom. Čerství policajti dostanú za úlohu obnoviť v uliciach poriadok a s vervou, sebe vlastnou, sa pustia do práce, čím premenia ulice v oázu absurdného chaosu. Súčasne sa rozhorí nemilosrdná vojna s punkermi a Mahoney (Steve Guttenberg) je vyslaní ako zved do jej stredu... (TV Markíza)

reich

Oproti prvnímu filmu, o něco slabší, ale i tak vlastně kvalitní komedie, která stojí za shlédnutí. Samozřejmě mínusem tohoto filmu je fakt, že G. W. Bailey (poručík Harris) a Leslie Easterbrook (Callahanová) zde nehraje, ale i tak je zde známa parta Steve Guttenberg (Mahoney), Bubba Smith (Hightower), David Graf (Tackleberry) či Michael Winslow (Jones). Hlavního záporáka Zeda si zahrál geniální herec Bobcat Goldthwait. Za zmínku stojí i krásná Colleen Camp v roli policistky Kirklandové. Kvalitní komedie 65% ()

Zeek

O něco slabší než první díl, ale stále ještě koukatelné a plné dobrého humoru a skvělých scének, na rozdíl od dalších dílů. Moje hodnocení: 60% ()

Bozvav

Slušná sranda i po letech, nicméně ne tak dobré, jako jednička. Pár dobrých vtipů by se našlo, ale zvláště konec působí dosti křečovitě. Steve Guttenberg jako Mahoney je neskutečně dobrý a ostatní také. Za mne 65%. ()

zdeny99

O maličko slabší než předchozí díl, ale i přesto je pořád dokonale zábavná, že si těch pět zaslouží. První nasazení se prostě povedlo. [21278. hodnocení, 236. komentář, 66%] ()

mls

Tak táto časť má ešte podobnú úroveň ako jednička. Pribudnú nové postavy, takže človek našťastie môže stále čakať niečo nové. ()

MikeeTheory

Nemůžu se vyhnout srovnání s předchozí jedničkou, u které jsem se smál daleko více. Je to možná tím, že laťka byla nasazena opravdu vysoko. Bylo to zase bláznivě šílené, ale už ne tolik účinně vtipné. ()

BeranSon

Dvojka ještě stíhá za prvním díle, ale některé momentu už nejsou tak perfektní. Je vidět, že nápaditost už trošku opadla, nemůže se držet neustále. Ale prča to je pořád! -5/10- ()