Obdobie štúdia je na konci, noví policajti nielen úspešne zložili skúšky, ale aj priamo v akcii dokázali, že sú schopní zvládnuť čokoľvek. Do čerstvých absolventov akadémie vkladá veliteľ Lassard  všetku svoju dôveru a  preloží ich na predmestie Los Angeles, do šestnásteho okrsku, ktorého veliteľom je Lassardov brat. Ten je momentálne zaneprázdnený riešením vážnej situácie v mestečku. Čoraz častejšie sa neochotne stretáva s rastúcim zločinom. Miestne obyvateľstvo sa obáva predovšetkým  nebezpečnej punkerskej bandy, vedenej divokým Zedom. Čerství policajti dostanú za úlohu obnoviť v uliciach poriadok a s vervou, sebe vlastnou, sa pustia do práce, čím premenia ulice v oázu absurdného chaosu. Súčasne sa rozhorí nemilosrdná vojna s punkermi a Mahoney (Steve Guttenberg) je vyslaní ako zved do jej stredu... (TV Markíza)

gombarix

Vyloženě špatné to není, ale z toho námětu a kontrastních charakterů se dalo vycedit humoru mnohem víc. Přitom spousta scén je zbytečně natahovaných, takže prostor by na to byl. A Hesseman sice zahrál otráveného vyhořelého policajta výborně, ale ne pro praštěnou komedii, pročež tady nepůsobí nijak sympaticky a člověk mu ani nemá chuť fandit, což je trochu blbé. A magor Zed mi k srdci nikdy moc nepřirostl, takže to taky nespasí. ()

foundation

vsetkych 6/siedmu neratal ako akademiu/ som mal nahratych na starych VHS kach a pozeral som to dookola az kym neboli uplne zodrate takze na ziadny z tych siestich nedam dopustit.. ()

Stíba

Asi o malinko slabší než jednička ale stále velice slušná zábava. Kadeti opustili prostředí akademie ale i mimo ni jim to jde navýsost dobře. ()

rublik05

O něco slabší než jednička, přesto stále solidní podívaná plná humoru, ve které se tentokrát podíváme do rušných ulic Los Angeles, samozřejmě u toho nesmí chybět stará známá garda v čele s Mahoneym, Hightowerem, Tackleberrym atd. Mrzela mě neúčast kapitána Harrise, místo něj zde máme neméně nepříjemného Mausera, který mi však přišel pouze jako taková náhražka, byť víceméně stejně povedená. Humoru se zde opět nešetří, hlavní záporák Zed je opravdu klenot. Oceňuji i inovaci, co se příběhu týče, takže ve všech ohledech příjemná oddechová záležitost. 7/10. ()

Sosak

Taková očekávatelná dvojka, rozvíjející příběhy oblíbených postav. Osobně bych řekl, že existovat by to nemuselo, ale když už je to jednou natočený, tak co se dá dělat. Místy to ještě pořád vyloudí úsměv. ()

Grogan

Čerství absolventi z policejní akademie potřebují nabrat zkušenosti, a tak je velitel Lassard vysílá na pomoc svému bratrovi, který má svém rajonu škodnou v podobě bandy zlotřilého Zeda. Pokračování populární komedie je lepší než předchozí film. Perfektní Bob Goldthwait v roli Zeda a kupa vtipných hlášek. ("Eriku, já nutně potřebuji nějaké chlapce." - "Jsou určitá místa, kam můžeš zajít. Různé bary a tak...") ()

donkocicak

Druhý díl není rozhodně slabým pokračováním série. Příjemně jsem se bavil, ale na jedničku to u mě nemá. Ale chyběl kapitán Harris bohužel. ()