Agent FBI Macolm Turner (Martin Lawrence) je pověřen důležitým úkolem. Dopadnout federální policií hledaného zloděje a vraha, který by se mohl motat kolem svého malého synka a své ženy Sherry (Nia Long). Jenže ta netuší, že je sledována právě Malcolmem, který střeží její bezpečí. Sherry se ze strachu chce ukrýt v domě své matky a telefonicky se domluví, že přijede. Jenže stará paní nečekaně odjíždí dřív, než dcera dorazí a to je příležitost pro Malcolma nahradit "Big Momma". Převlek je tak dokonalý, že Sherry, pravda dlouho matku neviděla, vůbec nepoznává, že to není ona. Jenže Malcolm musí také plnit profesní úkoly agenta nejen v převleku, ale i v civilu, a tak se Sherry setkává s Malcolmem nejen "v sukni", ale i v civilu. A Malcolm je zatraceně pohledným agentem. A tak láska na sebe nenechá dlouho čekat, jenže Sherry nic netuší až do příjezdu pravé matky... (oficiálny text distribútora)

-bad-mad-wolf- odpad!

Mrs. Doubtfire a Zamilovaný profesor v jednom, což už samo o sobě zní dost hrůzostrašně. Agent je navíc nejslabší právě v těch scénách, ve kterých měl ukázat své největší zbraně, tedy v těch, ve kterých dovádí falešná mamina. Hnus. Nedostatek tvůrčí promyšlenosti je vidět už v hrubých základech - zápletka i vývoj děje (včetně všech "vtipných" scének) je totálně absurdní a vše ostatní je zase strašidelně debilní a prvoplánovité. Závěr v kostele překračuje všechny meze - tak dementně provedenou moralistickou úchylnost by nesežralo ani šestileté dítě (kterému to naštěstí řádka hloupých sexuálních fórů neumožňuje vidět). Jediným droboučkým plusem je Paul Giamatti a krásná Nia Long. ()

AdamesWWE

[8/10] Výborny štart série, určite najlepší film z tejto trilógie a jeden z najlepších Lawrencových sóloviek. Popri Lawrencovi sa mi páčila aj Nia Long a Paul Giamatti. Humor je klasický "Lawrencovský", množstvo vtipných situácií, už len to ako Lawrence hrá túto postavu je samo o sebe zábavné a tie humorné situácie či sú už originálne alebo menej originálne alebo aj na úrovni trápnosti ma bavia, skvelá komédia. ()

kinghome

A mě to bavilo! Bláznivá komedie o bábině, která všecky nečekaně zachrání a všecko skončí úžasnym happy-endem. Ale bylo to vtipný a vůbec mi nevadil ten primitivní příběh. Ten film jsem viděl asi 100 krát a pořád mě baví. A to už něco znamená x) Na **** to neni ale kvůli tomu extrémně nízkému hodnocení tu 4 hvězdu přidám. ()

franya69

Když tady čtu ten nakydanej hnůj, musím sé této ptákoviny trochu zastat. Nařehtal jsem se u toho jako blázen, oko spokojeně spočinulo na Nie long ve spodním prádle, takže o co jde? U mě to svůj účel splnilo, nenudil jsem se a jako divák byl vcelku spokojen. Jestli film byl vykrádačka, jakej byl nebo nebyl scénář, nebo jaké výkony podávali herci je mi celkem u zadele, protože tato bláznivá komedie neměla evidentně jiné ambice než diváka rozesmát a to se u mě povedlo - nejvíc asi při dvou baterkách :-) ()

kingik

Agent Malcolm Turner je pověřen případem Lestera Vesca, který se před dvěma lety zmocnil dvou milionů dolarů a nyní uprchl z vězení. FBI předpokládá, že o penezích něco ví jeho tehdejší milenka a Malcolm ji má sledovat. Protože žena se synem ze strachu odjela, vydá se Malcolm a jeho parták do jižanského městečka, kde žije její jediná příbuzná, babička Hattie. Ta sice není doma, ale Malcolm je připraven a ví co dělat. Převleče se za ni. Od komedie očekávám hlavně pobavení. Tady se to nějak nedařilo. Lawrence vždy jednou za sto let přijde s nějakým námětem, který ho nad hladinou drží docela dlouho, ale mimo tyhle počiny o něm není vidu slechu. Nějaký herecký talent má, ale zjednodušování každého gagu do infantilní úrovně mě bavilo chvíli, ale pak to bylo celkem nezáživné a to jeho pitvoření tomu nijak neprospívalo. Námět asi lépe nešlo využít, příliš předvídatelné, natočené sice v rámci možností schopně, ale ve výsledku to nesplnilo právě ten hlavní účel a to pobavit. 40% ()

• Natáčení probíhalo v americké Kalifornii v lokalitách Burbank, Orange, Glendale, Beverly Hills nebo Piru. (Terva)
  • Natáčení s postprodukcí zabralo 5 měsíců. (HappySmile)
  • Film byl vydán na Enhanced Versatile Disc (EVD), což je digitální audio. (Terva)