Píše se rok 1993, ve Rwandě vypukla kmenová válka mezi Hutu a Tutsii. Celý svět v čele s OSN fatálně selhal a nyní jen prostřednictvím médií bezmocně přihlíží jednomu z nejmasovějších a nejkrutějších pogromů od konce 2. světové války. Paul Rusesabagina je managerem hotelu, který za normálních okolností slouží diplomatické smetánce a bohatým cizincům. Bez váhání otevře brány luxusního resortu bezbranným uprchlíkům. Těch se tam až do konce konfliktu postupně tísní 1268. Jeden muž tak zmohl tisíckrát víc, než tisíce vojáků mírových vojsk. Konflikt si za pouhé 3 měsíce trvání vyžádal skoro milion lidských životů. (oficiálny text distribútora)

Xylobalsam

Poměrně dost působivý snímek, na většinu lidí dolehne ještě více, když si uvědomí, že vše je podle skutečné události. Velmi kvalitně zpracováno, plusové body za protizápadní odvahu filmařů a celkově všem, co se na této dobře odvené práci podíleli. ()

lucasss

Velmi emocionalny snimok o beznadeji nielen jednej krajiny, ale v podstate celeho sveta. Don Cheadle zahral skutocneho africana v nudzi. Klobuk dole ()

shinlove

Je k nevíře, jaká zvěrstva se v historii naší planety stala a stále dějí... Hnus a pohrdání z druhého, kdo není jako já z tohoto filmu jen čiší a já nemůžu dát jinak než dát pět, velmi smutných a bolestných 5* ()

aliajas

Hneď, ako som sa o tom filme dozvedela, chcela som ho vidieť. A neoľutovala som to. Hoci je to už dávno, isté veci si pamätám dodnes. Je to jeden z tých filmov, pri ktorých si poviete - ešte že žijem tam, kde žijem. Tiež vás určite napadne - Ako by som sa zachoval ja? A určite budete mať na chvíľu chuť urobiť nejaký dobrý skutok. Škoda len, že táto túžba nevydrží večne. To by bol svet hneď o niečo krajší. ()

Muňa

Jojo, trošku si zanadáváme, jaký se dějou zvěrstva, citlivější si dokonce můžou poplakat. Pokud z nás nasranost nevyprchala, tak... uspořádáme koncert nebo tak něco. Večer můžeme spokojeně ulehnout, že v Africe už je zase všecko v pořádku. ()

J.Bourne89

Už samotný fakt, o kterém film pojednává, je důvodem ke slzám. O to víc člověka dorazí nečinné přihlížení modro-baretníků, kteří jsou limitováni nesmyslnými rozkazy. Snímek mi připomíná neméně dobré Warriors......... ()

medvedobij

Drama podle skutečného příběhu, které každopádně stojí za obětování 110 minut volného času. Člověku se až nechce věřit, že něco takového bylo/je možné... ()

fero_lašák

Film vypráví o hrůzostrašných nedávných událostech a přijde mi nemístné dovolovat si tady o tom filozofovat a hodnotit. Není to žádná popkornová zábava, je to krutá zpověď. ()

aronofsky

Tenhle film mě...zklamal. Od 69. místa na ČSFD jsem čekal mnohem víc. A při přečtení komentářů typu ...ještě nikdy se mi při žádném filmu tolik netajil dech hrůzou... nebo ...mimořádný film, u kterého se nejde nedivit, nevztekat, neplakat... jsem byl opravdu hodně natěšenej. Čekal jsem něco zásadového, dostal jsem jenom obyčejné dráma, tradičně vystavěné se spoustou sladkobolných scén. Není to špatný film, ale ani to není nic VELKÉHO. 60% ()

JohnDeRooy

Jednoznačně jeden z nejpůsobivějších filmů vůbec. Jedna syrová scéna střídá druhou, nenajdete zde chvíli emocionálního klidu. Postoj západního světa, především řadových obyvatel skvěle vystihuje glosa: "Lidé to uvidí, řeknou si, že je to hrozné, příšerné, a budou pokračovat ve své večeři". Kdyby to (teď myslím ten příběh) vymyslel nějaký scénarista, byl by zatracován, proč ztělesňuje v lidech takové zbytečné zlo. Ale světe div se, ono se to stalo! Budete si říkat, proč někdo (úplně kdokoliv!) nezasáhl, přoč se na to všichni dívali skrze prsty, alespoň já jsem při filmu neustále cítil rozhořčení, bezmoc... Když jsem se dodíval, styděl jsem se za svůj "západní velmocenský postoj". Ale možná všichni, kdo ten film uvidí, odstydí si svých 5 minut, a půjdou, stejně jako já, zase dál po svých, možná dokonce sníst v klidu svou večeři... ()

Potrublo

skutocne udalosti v Rwande, spracovane citlivo civilne - takze ja ako divak som si absolutne nevsimal filmarcinu len brutalnu silu pribehu ()

saaaky

Musím uznat, že válečnou literaturu a filmy upřednostňuji a dosti si na její propracování potrpím. Zde je celý děj a problematika provedena téměř bez chyb do posledního detailu s dávkou utrpení, kterou jako by divák společně s hlavními představiteli pociťoval také. Strhující scény, napínavé jednání o osudech lidí a nakonec i samotné rozuzlení člověka místy přikurtuje k židli, či křeslu - a tak to má u dobrého filmu být. Nebo ne? :) ()

Mangus

Film, ktorý núti zamyslieť sa nad problémami zaostalého sveta a existenciou zbytočnej nenávisti medzi ľuďmi. Dobre natočený film so skvelou tématikou, ktorým pôsobí lepšie ako dokument vďaka zobrazeniu osudov konkrétnych ľudí. Možno presvedčí aj mnoho odporcov podpory týchto krajín o potrebe tejto pomoci a možno...budú padať pečené holuby raz z neba... No, každopádne to treba neustále skúšať a otvárať oči pred realitou, ktorá sa denne deje. Film skvelý, Don Cheadle nám do tohto filmu priniesol punc známej tváre medzi černochmi, Nick Nolte a Joaquin Phoenix tiež príjemným spestrením. Film nenudí, má atmosféru, dobre zapadajúcu hudbu do africkej lokácie. Filmu nie je čo vytknúť a ja oceňujem každé kvalitné spracovanie nekomerčnej tématiky. 10/10 ()

w.w.

Jeden z najlepších filmov, čo som videl (po pozretí Shooting Dogs ho hodnotím ešte vyššie) Skvelá dráma s naozaj charizmatickým hlavným hrdinom. Tisícka utečencov v jednom hoteli, ktorých delí od istej smrti pár metrov a plot chránený vojakmi OSN - každým dňom to však môže byť inak. V Schindlerovom zozname to mali všetci zrátané a nebol priestor na nádej, tu sa nádej striedala s pohľadom do hlavne samopalu a práve to je na tomto filme fascinujúce. ()

tomasso19

Veľmi dobrý, ale veľmi ťažký film. Film Hotel Rwanda nám zobrazuje aká krutá a bezcitná bola genocída medzi kmeňmi tutsi a hutu. Do dnešného dňa sa nevie, kto bol za atenátom na Rwandského prezidenta, ktorý túto genocídu naštartoval. Buď to boli tutsijský povstalci, alebo kamuflovaný hutuovia, ktorí potrebovali zámienku na začatie vojny. Film taktiež zobrazuje ľudkú bezmocnosť a snahu jednotlivca pomôcť slabším. Terry George odviedol vynikajúcu prácu a rozhodne odporúčam pozrieť si tento film. Vtedy človek pochopí, aké šťastie v živote má že žije tam kde žije a všetky jeho problémy sa zdajú byť malichernosťami. ()

Eddieg

Velmi přímočaře líčí počátky bouří ve Rwandě, velké zmatky okolo jednoho hotelu vás nenechají vydechnout až do posledních minut. Velice si zde vážím hereckého výkonu Dona Cheadlea, který zvládl i jednoduchou angličtinu jíž místní mluví :). ()

complex

film, pri ktorom začne človek rozmýšlať, že ľudstvo je úplne skazené, milión mŕtvych, zdevastovaná krajina nikto s tým nerobil nič... fakt film na veľmi vysokej úrovni s dalo by sa povedať neskutočným výkonom herca Dona Cheadle... niet čo dodať, tento film má všetko.. ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Charlize Theron versus Vikingové

Charlize Theron versus Vikingové

25.10.2012

Bohužel, prozatím jen jako producentka. Její společnost Denver & Delilah totiž pro stanici ABC natočí pilotní film nového historicko-dobrodružného seriálu The Clan. Ten se bude odehrávat v raném… (viac)

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz