Následník legendárního filmu Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy Rocketeer je stejně jako jeho předchůdce plný napětí, humoru a vybroušených zvláštních efektů. Film, který je zasazen do kouzelného období 30. let minulého století, vypráví příběh smolařského pilota Cliffa Secorda. Štěstní se k němu obrátí ve chvíli, kdy najde přísně tajný vynález malého raketového motoru, díky kterému může létat po obloze. O zázračný motor mají zájem i další lidé, zejména tajný agent (Timothy Dalton). Krádež je dobře naplánovaná, ale Cliff se jen tak nehodlá vzdát a má nejlepší šance stát se opravdovým hrdinou. Pokud se chcete dobře bavit a vidět přitom skvělé akční scény, je pro vás Rakeťák tou nejlepší volbou. (oficiálny text distribútora)

noriaki

Krásně starosvětský a hladce plynoucí snímek, připomínající klasické dobrodružné filmy. Joe Johnston ovšem není žádný Steven Spielberg, takže se z Rocketeera klasika nestala. Vcelku mu to kladu za vinu, protože mimo schopného režiséra má téměř všechno potřebné. Od okouzlujícího vzhledu a sympatických postav, až po charismatického a nádherně zlého záporáka. Přijemným překvapením byla hudba Jamese Hornera a celkově zvuky. Tohle by si zasloužilo opulentní remake. ()

liquido26

Skvělá akční zábava situovaná do Los Angeles 30. let je plná narážek a vtipů na staré filmy a skutečné osobnosti. Prostě super. Objeví se tu scéna z natáčení filmu Smějící se bandita, která zcela nápadně připomíná Robina Hooda, z nápisu Hollywoodland se stane Hollywood, je tu i slavný pilot a režisér Howard Hughes atd. Prostě pecka. Nicméně chudák Errol Flynn. Herec Neville Sinclair, který byl hlavním záporákem filmu a nacistickým špionem je totiž vymodelován právě podle Errola. Sinclairův poskok je zase odkazem na herce Rondo Hattona. ()

neoBlast

Vzhledem k tomu, že za nedlouho na nás vletí Kapitán Amerika v režii Joe Johnstona a pomyslný kruh se uzavře, není od věci se podívat do minulosti co tomu před dvaceti lety předcházelo... Hodně odvázaná rodinná zábava co si hodně bere z Indiana Jonese a vlastně celého toho Spielbergovského feelingu 80. let. Ale hanba za hlavního hrdinu, jehož představitel Bill Campbell mě iritoval až do konce. Kdyby z toho nakonec byla série, nevím, nevím kam by to u nás absolutně neznámý The Rocketeer dotáhl. 60 % ()

Nin

Hezká retro oddychovka. Bill Campbell je přesně ten typ old school hrdiny, Jennifer Connelly je dechberoucí kráska a Alan Arkin si svého "sidekicka/mentora" zahrál s takovou chutí, že je radost ho sledovat. Ta stylizace prostě funguje a i když se tenhle film nedá srovnávat s klasickými adpatacemi komiksu jako Burtonovi Batmani či Donnerovi Supermani, jedná se o velmi pohodový a příjemný snímek. Tenhle komentář píšu jen pár dní před premiérou Captaina Ameriky od stejného režiséra - pokud bude film aspoň stejně fajn jako Rocketeer, budu spokojenej ;) (7/10) ()

kingik

Film otvírá krásný hudební motiv Jamesa Hornera. V hlavních rolích Jennifer Connelly, Billy Campbell a Timothy Dalton, což je trojice, kterou nelze vidět hned tak pohromadě. Joe Johnston je zdatný řemeslník. Příběh sám však ne a ne překročit běžný průměr. Billy Campbell nemá dostatečné charisma, aby se stal tahounem filmu, pokud scénář vysmaží průměr. Rocketeer po slibném rozjezdu spadne do kategorie nepříliš objevná comicsová záležitost s několika silnými momenty, ale díru do světa určitě neudělala. 60% ()

• Herečka Jennifer Connelly se při natáčení filmu sblížila s Billem Campbellem a s přestávkami spolu chodili několik let. (Roman.Ticka)
  • Ze skutečných postav se ve filmu objeví komik W. C. Fields (v podání Boba Leemana), Clark Gable (Gene Daily) a Howard Hughes (Terry O'Quinn), jehož představitel je slavný díky seriálu Ztraceni (od r. 2004). (Nin)
  • Historická nepresnosť: Hoci sa príbeh odohráva v roku 1938, nemecké komando je vyzbrojené ikonickými samopalmi MP40, ktoré sa, ako štyridsiatka v názve napovedá, začali vyrábať až o dva roky neskôr. (Theatis)

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Rocketeer dostane pokračování

Rocketeer dostane pokračování

28.07.2016

Ve 20. století nevzniklo zase tolik dobrých comicsovek, Rocketeer mezi ně ale rozhodně patří. Zábavné retro, v němž Joe Johnston trénoval na prvního Kapitána Ameriku, v kinech bolestivě propadlo. Za… (viac)

Superhrdinové se šikují

Superhrdinové se šikují

13.11.2008

Captain America, Wonder Woman a Black Panther na vás útočí v dnešní novince. Marvel Studios už našli režiséra pro First Avenger: Captain America. Svalnatý patriot v kostýmu z pruhů a hvězd by měl… (viac)