Jesus Christ Superstar

(divadelný záznam)
všetky plagáty

Muzikál s biblickým příběhem je dnes již kultovní záležitostí. Z divadelních scén, kde byl osud Ježíše zpracováván od počátku středověku, převedl příběh do hudební podoby Andrew Lloyd Weber ve spolupráci s Timem Ricem. Do širšího podvědomí se muzikál zapsal díky filmovému zpracování Normana Jewisona z roku 1973, ve kterém ztvárnil postavu Ježíše legendární Ted Neeley. Na tento snímek navázal v roce 2000 již méně úspěšný Nick Morris, který si do role Ježíše vybral Glenna Cartera. Tuzemské publikum pak muzikál Jesus Christ Superstar zná především díky české verzi s Kamilem Střihavkou, Danem Bártou a Bárou Basikovou v hlavních rolích. Premiéru u nás měl 24. července roku 1994 na prknech divadla Spirála. V současné době prožívá toto dílo symbolické vzkříšení v podobě znovunastudování divadla Karlín, při zachování původního obsazení ve většině hlavních rolí. Tento záznam jest však z roku 2005, zachycuje tedy první éru Weberova skvostu u nás, za účasti několika zvučných hostů naší hudebně populární scény (Pepinec)

jprmusic

Věčná škoda, že se nepodařilo natočit původní verzi z divadla Spirála. Ježíš byl první a žádný další muzikál ho nepřekonal a pravděpodobně nepřekoná. ()

reccal

Jupíííííjou aneb Bohouš Josef, 4TET, vynikající Dan Bárta a hlasově nepřekonatelný Kamil Střihavka na jednom pódiu pod tatkovkou Oty Balage, který dokázal sestrojit rockově-bluesový koncert/muzikál s prvky snad všech možných hudebních žánrů vyjma dechovky. Úžasné! Dvě Máří Magdalény však byly zbytečné, a Renáta Podlipská má sice silný hlas, ale výrazově sahá Athině Langoské leda po pás, to její jemné a krásné vibrato se k Máří hodí daleko víc, než pevný a tvrdý hlas Renáty. Zvlášť musím vyzvednout výkon Dana Bárty, který by na pódiu nechal i duši, prostě prodal, co to šlo, což se třeba o Brichtovi nedá říct ani omylem. Celkově skvělý zážitek, škoda, že jen zprostředkovaný. ()

M.Gift

Tento muzikál nikdy nebyl o slavných jménech, výrazných kulisách ani kostýmech. Tento muzikál byl vždy o zpěvácích a zpěvačkách s velkým Z. A to Kamil, Dan a Bára rozhodně byli. Dara je proto pro mě nejen velké zklamání ale i lehké znechucení. Nic proti Darince, ale vždy to byla spíše roztomilá zpívající módní "ikona", než paní zpěvačka. Dodneška si syslím svou starou pirátskou kopii výročního představení ze Spirály a vzpomínám na svou dětskou návštěvu Karlína. Proto prosím, prosím žádné zázračné vzpomínání. ()