Mike Judge, jeden z tvůrců seriálu Beavis a Butt-Head, Tatík Hill a spol. a Maléry pana Šikuly, přináší šílenou komedii, která vás donutí dvakrát se zamyslet nad budoucností lidstva. Seznamte se s Joe Bowersem (Luke Wilson). Moudrosti sice moc nepobral, ale když se po jednom nepovedeném vládním experimentu probudí v roce 2505, tak zjistí, že společnost zatím pod náporem reklam a hloupých televizních pořadů úplně zdegenerovala a z něho je rázem nejchytřejší člověk na planetě. A tak je na průměrném Joeovi, aby lidský vývoj vrátil zpátky do správných kolejí! (oficiálny text distribútora)

cab

Dobry napad na komedii, ktera se zameruje na strmy pad procenta inteligentnich a schopnych lidi na planete a nasledny celkovy upadek a smer civilizace. Provedeni bylo dobre nasmerovano i zacatek se povedl, ale postupem casu se opakovani stejne veci dokola a dokola nejevi jako az tak dobry napad. Vice invence, protoze kuraze meli autori dost. 50% ()

Junglista

Z tohohle námětu šlo vážně vytřískat mnohem víc... ale zase taková hrůza to neni, občas sem se i zasmál. Nehledě na to, že některý scény spíš připomínají realitu, místo aby byly k smíchu. ()

SphereF

Hodně zajímavý nápad, ale trochu mě zklamalo jeho podání. Čekal jsem něco víc, ale i tak jsem se docela bavil. Škoda, že jsem se moc nezasmál ()

Bobek27

Zajímavej nápad a možná i skutečná lidská evoluce. Musim říct, že mě některý scénky pobavily a příběh taky nebyl tak marnej. Určitě lepší než 90 minut prdící prdel =D ()

noby

Na to, že se film vůbec nesnaží být inteligentní, je i docela inteligentní. Ale je to opravdu jen relativní, ten film se snaží být blbý a zábavný, a taky blbý a zábavný je. ()

farfalla

Tato sci-fi má největší šance, že co předpovídá, se skutečně stane. Je absurdní, jak je ve filmu vykreslena budoucnost lidstva. Tvůrci však vycházejí z dnešní reality a jenom ji trochu rozpracovávají do všeobecna. Záchody jsou zabudovány do křesel, aby diváci nemuseli vstávat od televizorů. Obrazovky mají uhlopříčku 73 cm, jako dnes, jenom se od nich sedí asi na metr. Na obrazovce současně běží v malých oknech asi 8 programů, v centru je jedno okno, které divák momentálně ´sleduje´. Oblečení je z lesklých látek, nebo jsou to trikoidní oblečky potištěné reklamami. Lidé mají na zápěstí vytetovaný ´bar code´, kam se zapíše jakékoliv jméno, jaké řeknete, a ten složí jako identifikace člověka. Všude na ulicích jsou obrovské čtečky, aby si státní správa mohla najít člověka, kterého hledá. Nikdo už nestuduje. Zaměstnání člověku přidělí počítač. Tak se může stát, že váš obhájce u soudu neví nic, neumí psát a ztěží něco přečte. Půlka země pracuje pro jednu firmu. Každý má rád peníze, každý chce miliony. Lidé ani neví, jak se vyrábí jídlo. A že se rostliny zalévají vodou? Vodou jako ze záchodu? Taková blbost. Když se zmražený Joe Bauers (Luke Wilson) rozmrazí v roce 2500 stane se rázem nejinteligentnějším člověkem. Jeho rozhovory s místními vyvolávají až tíseň jako z Kafkova ´Zámku´. Tento film není postaven na skvělých hereckých výkonech, spíš tady jde o zajímavou koncepci budoucnosti. ()

Greenpeacak

Obvykle americké komédie nemusím, ale dávkovať dementný humor v jej prirodzenej forme sa vyplatilo - a to aj bez použitia bežných komediálnych prvkov, akými sú moč, výkaly, ejakulát či hlieny, tak typických pre amerických vrcholových zabávačov. ()

DocBrown

Velmi zajímavý a vážný námět, potlačování přirozeného výběru je rozhodně velkou hrozbou pro evoluci lidstva. Nelze si nevšimnout zjevné podobnosti s několika díly Sliders. Začátek filmu je vskutku výborný a přemýšlel bych i o plném hodnocení, bohužel čím dál více se to odvrací od inteligentní satiry ve stylu Sexmise k teenagerovské bláznivé komedii plnou obřích dild. Zhruba po útěku z vězení už musím jít s hodnocením dolu a kdyby byl film o 10 minut delší a dále by rozmělňovali původní myšlenku, musel bych jít ještě níž. Zoufale průměrný Luke Wilson do své role slušně zapadl. Aspoň ten Starbucks bude v budoucnosti dělat něco užitečného. Ačkoli natočeno už v 2006, nemůžu v prezidentovi nevidět mix Obamy a Trumpa Make 'em grow again ()

Drc

Tento film si zaslouží kladné hodnocení především za námět. Svět plný idiotů vyvolává skoro až mražení a nutno říct, že momentální společnost přesně k něčemu takovému spěje. Jinak co se týče zábavnosti tak mirný podprůměr, dívat se na to dobře dá, ale na komedii to není až zas tak moc zábavné. Postě nosná idea je zpracována hodně jednoduše s úsporně. ()

Haymar

Idiocracy aneb sonda do daleké budoucnosti. Tvůrci celkem vtipně glosovali známou premisu, že lidstvo neustále degeneruje a blbci se šíří geometrickou řadou. Je to všechno značně přitažený za vlasy, taky styl humoru notně balancuje na hraně infantilní teenagerské komedie (čekal ale snad někdo od tvůrce Beavise & Buttheada něco jiného?! :-)) I přesto je to docela srandovní podívaná, relativně dobře udělaná a natočená se spoustou výbornejch nápadů. Škoda že místo Luka Wilsona neobsadili do titulní role někoho "komediálnějšího" (mnohokrát během filmu mě napadlo, že třeba s takovým Jimem Carreym by to byla teprv sakra parádní jízda!)... Hodnocení 65% ()

TERRORDROME

O tomto filme som nikdy predtým nepočul, proste som sedel v noci pred telkou, ono to znenazdajky začalo a ja som sa výborne pobavil. Hneď na úvo nám tu odborne vysvetlia že svet speje k zamoreniu idiotmi pretože intelektuálom sa plodiť nechce, zato burani sa množia ako kobylky. Jeden úplne priemerný flákač je v rámci experimentu zmrazený a keď sa potom prebudí v roku 2505 planéta je jeden obrovský bordel plný dementov. Všade sú ohromné hory odpadkov, rastliny sa polievajú malinovkou ( Obsahuje predsa elektrolity ), prezidentom je šialený wrestler a pornoherec ( nie, nie je to Zombieho El Superbeasto ), najobľúbenejšou televíznou reláciou je "Au moje gule" a v kine ľudia čučia 90 minút na holú riť. Nie je to nejaká treskúca sranda pri ktorej z človeka od smiechu nekontrolovateľne strieka moč, ale poctivá absurdná blbina ktorá po celý čas prichádza s ďalšími nápadmi a vôbec jej nedochádza dych. Luke Wilson určite nie je nejaký komik, ale vzhľadom k povahe jeho role sa tá nevýrazná priemernosť akurát hodí do kontrastu s retardovanými klaunmi budúcnosti takže je prekvapivo ideálnou voľbou. Pre mňa osobne príjemné prekvapenie ktoré sa zjavilo z ničoho nič aby ma rozosmialo. ()

bloodcountes

Nejhorší je, že to už skoro ani není sci-fi, jak se to možná zdálo tvůrcům v roce šest. Nebo nezdálo? Není tenhle film třeba náhodou jen pokus o jakési varování formou, kterou snad-možná-doufejme budou dnešní lidé alespoň trochu pobírat?;) A povedlo se jim to, nebo je to přeci jenom ještě trochu příliš intelektuální, když se tomu lidi ghehe jakože komedie? ;) Ne, bohužel tohle není absurdní a nemyslím si, že by k tomu bylo ptřeba celých pěti set let, než se naše realita té filmové přiblíží. V tom lepším případě tedy:)) Ačkoli mě obvykle lidská blbost málem fyzicky bolí, tak při sledování tohoto filmu jsem netrpěla, ba jsem se i bavila, akčoli si říkám čím vlastně? Zvláštní věc. Zatím nevím přesně proč, ale bavilo mě to. Až do poslední sekundy potitulků:)) ()

Disease

Nápad nebyl špatný, jen se mělo asi trochu zapracovat na scénáři. Idiocie prezentovaná jako chování typoňů z 80s akčňáků mi vtipná nepřišla. ()

Yardie

Velice zajímavý námět. Ale zpracování dost zlé. Líbil se mi námět, který je v jistém ohledu možné brát reálně a jde asi pozorovat už v dnešní době. Ale zpracování bylo hozeno až moc do absurdna. Těžko říct, jak to bude za 500 let vypadat, třeba takhle. Ale přišlo mi to až moc. Buď to chtělo trošku ubrat z absurdnosti, aby to bylo více vtipnější. A nebo si dát více záležet na vtípcích. Takhle to bylo strašně prvoplánovité a málo vtipné, resp. místy až trapné. Zasmál jsem se asi 6x, zbytek bylo docela utrpení. Chtělo si to více pohrát a pojmout to trošku jinak. Buď by z toho byla celkem slušná komedie. A nebo z toho naopak udělat psycho sci-fi. Howgh! ()

kamigava

Sice je tu plno vtipných až absurdních scén, ale jako celek to na mě působilo nesympaticky až odpudivě. Ani bych si nechtěl představit, jak ohavně bude vypadat svět za 500. Je to zajímavý námět, ale osobně mě tenhle typ hloupých komedií odpuzuje. Naštěstí stopáž není tak dlouhá, jinak bych to asi vypnul. Aspoň že se všechno obrátí na dobrou stranu a rostliny začnou růst. Kdybych měl hrát v tomhle filmu, asi by to bylo proti mojí důstojnosti a přesvědčení. Tyhle filmy dávají do podvědomí dětem, že tohle chovaní lidí je normální. I když je to jenom další potrhlá komedie, pořád to nepřímo ovlivňuje jejich životní hodnoty a představy o světě. ()

NJD

Po většinu filmu se ve mě odehrával boj, jestli se mám smát nebo brečet. Každopádne námět: 5* zpracování: 3,5* ()