Když jste malý mravenec, svět vám připadá obrovský – a dobrodružství ještě větší! To se Lucas naučí v okamžiku, kdy namíří svoji vodní pistoli na zdánlivě bezbranné mravence. Mravenci ho pomocí tajného elixíru zmenší na svoji velikost a z mraveniště se stane hromada napětí, akce a hlavně smíchu! V původním znění poznáte hlasy Julie Roberts, Nicolase Cage, Meryl Streep a Paula Giamattiho, čeká Vás opravdová rodinná lahůdka. (oficiálny text distribútora)

Bauer

62% je podle mého názoru velmi málo!! Je možné, že to bude tím, protože já animované filmy mám velmi rád. Je to ten typ filmu, který mně pobaví a potěším, takže tento film by si i těch 75-80% zasloužil. Určitě to má originální příběh, i když je pravdou, že ten u animáků najdeme vždy!! Je to plné zábavy ale především mně překvapila akce. Například konec s tím létajícím hmyzem ( nevím co to bylo zač ) byl skvěle akční. To samé hudba bylo výborná, taková dynamická, kterou bych klidně použil do akčního filmu. A samozřejmně výtečná animace!! Právem zasloužené 4*!!!! ()

Malarkey

Pro menší děti je Mravenčí polepšovna jako stvořená. Sice jsem se i já docela dobře zasmál, ale ze začátku mi to zbuzovalo právě opačný dojem. Přiznám se, že jsem na film koukal s českým dabingem, což mi ani jak koukám líto být nemusí, podle toho kdo co píše se ten originální ani moc nepodařil, což samozřejmě není pravda ohledně českého, který naopak dopadl velice dobře a možná díky jemu jsem se v druhé půlce skvěle bavil. Jak řikám Petr Rychlý je hrozný herec, ale skvělý dabér a i nyní to znatelně prokázal. Po grafické stránce je Mravenčí polepšovna ztvárněna vcelku dobře a rozhodně je to jeden z těch lepších animovaných filmů v dnešní době, ale i tak to není na více jak tři hvězdičky. --- Řiká se, že se k nám jednoho dne vrátí a medovice bude pršet z nebes jako déšť. - Takže vy chcete aby z nebe padali teplý bobky? - Ano to by byl požehnaný den! ()

lennyd

Lucas je obyčejný malý kluk, který má ale jedno velké trápení. Čas od času se k němu přiřítí banda starších kluků a pěkně mu nabančí. Aby vybil svůj vztek, nachází si Lucas také menšího soupeře - mravence v blízkém mraveništi. Těm ale brzy dojde trpělivost, a vyšlou svého čaroděje, aby vymyslel nějakou fintu, jak jej zastavit. A nejlepší fintou bude jej očarovat aby se zmenšil do mravenčí velikosti, a zkusil si pár dnů s mravenci žít, by viděl jaké to je. A tak Lucas vidí svět z úplně jiné perspektivy, a navíc se musí s mravenci (a okolním hmyzem) pokusit zastavit zákeřného deratizéra ... Asi nejsem tou pravou cílovou skupinou pro tuto "pohádku" (neb mravence jsem nidky neničil, takže mne film nikterak moc neoslovil. Nedá se říct, že by byl úplně špatnej - když toto pustíte svým dětem, tak budou určitě nadšeni - je to barevný, hejbou se tam postavičky a jakejs takejs příběh to taky má. Jenom si dejte bacha, aby vám pak děcka nezačali moc kamarádit s okolo letícím (plazícím, jdoucím) hmyzem, aby ste nemuseli volat deratizéry :) ()

genetique

Spomedzi troch veľkých mravenčích animákov má práve tento 'najmenšie mravenisko'. Množstvo hlúpučkých postáv, len dve tri, ktoré vedia naizaj pobaviť a aj to len pousmiatím cca každých päť minút. Navyše originál hlasy som si v nadabovanom znení moc neužil a v telke som moc 3D zážitok nemal, ale je to milé, rýchle, poučné a miestami nápadité, takže to ostáva v peknom priemere. 55%. ()

dthwinter

Tady rozhodně nejde o nějaké zklamání. Sice to není na úrovni pixarského nadprůměru, ale i tak se jedná o poměrně slušnou zábavu. Zejména mě nadchl český dabing, ve kterém jsem snímek zhlédl. Pasáže určené pro děti i hlášky, po kterých jsem se upřímně zasmál, se dobře prostřídávají, ale celkově je to zaměření přece jen směrováno o pár let pod můj věk. 70 % ()

• Mravenčí polepšovna je třetí trojrozměrný animovaný snímek o mravencích. Předchází jej Mravenec Z (r. Eric Darnell a Tim Johnson, 1998) a Život brouka (r. Andrew Stanton a John Lasseter, 1998). (imro)
  • Julia Roberts, která ve filmu namluvila Hovu, namluvila dalšího brouka, konkrétně pavouka, také ve filmu Šarlotina pavučinka (2006). (jezurka42)

Blizard ve filmu

Blizard ve filmu

10.05.2006

Resident Evil, Doom, Mortal Kombat, Alien vs. Predator, Street Fighter, Super Mario Bros, Wing Commander a Dvojitý drak mají něco společné s novým projektem v těchto chvílích dorážejícím na pracovní… (viac)