Legendárny western Johna Sturgesa nie je iba majstrovským príbehom o siedmych pištoľníkoch, ktorí sa nechajú najať hŕstkou chudobných mexických dedinčanov, aby bránili ich životy a majetok pred bandou chamtivých banditov. Ide zároveň o prvý remake diela japonského klasika Akira Kurosawu, ktorý dokazuje, aká úspešná môže byť kultúrna inšpirácia, z ktorej ťažia obe strany. Akokoľvek je morálny kódex pištoľníkov a samurajov odlišný, obe skupiny sa púšťajú do boja, v ktorom vyhráva ten najslabší. (ASFK)

garry

Co dodat. Skvělí jsou všichni. Charles Bronson: "To dříví sekáte pro peníze? Ne. Jsem unuděnej milionář." Mlčenlivý nájemný pistolník James Coburn. Jeho nejdelší věta byla: "Nikdo mi nemá co sahat na moje pistole" a vzápětí zemřelo deset lidí. ()

Washa84

Úžasný western a pro mne naprosto srdeční záležitost :-) Snad na žádný jiný film se nedokáží dívat 10x do roka :-) 7 charismatických pistolníků a sedm odlišných charakterů, bandité v čele s Calverou, kterého nezapomenutelně ztvárnil Eli Wallach. Nejoblíbenější postavy jsou pro mne Vin (Steve McQueen) a jeho občasná vtipná prupovídka, rozvážný Chris (Yul Brynner), starostlivý Bernardo (Charles Bronson), tichý Britt (Jams Coburn) a starý muž z vesnice (Vladimir Sokoloff). Hodnocení filmu 10/10 - herecké obsazení skvělé, hudba úžasná, kamera perfektní. Originální znění se všemi autentickými zvuky je dokonalé, v dabingu pak u mne suverénně vyhrává verze AB Barrandov z roku 1994. Pokud máte rádi westerny a neviděli jste ještě Sedm statečných, rozhodně doporučuji :-) ()

Gig

Tomuhle říkám správný remake. Kostra a duch stejný, prostředí, doba jiná. Má humor, vážno, napětí, partu správných chlapů s různou náturou různých charakterů. Co víc si přát od výborného westernu. Využít námět Kurusawy ve westernu se snažili i jiní (např. Zneuctění) Ale už nikdy se dle mého mínění nepodařilo to, co tady. Oni jsou totiž jako ten vítr, co zavane nad planinou a zmizí. ()

swinevenca

Báječná muzika, hvězdný obsazení, ctnostný i napřeshubu hrdinové, strhující finále. Tak si to pamatuju odmala a tak jsem si užil i poslední reprízu. A byť s každou další se najde nějaká věc hodná kritiky, seru na to. Nějak kult vzniknout musel a protože se tohle líbilo předchozí generacím bez předsudků, pouštěli to mojí generaci, a tak jsem tenhle western viděl hned po Vinnetouech a na dětský hrdiny se nesahá. ()

klichem

Prijemne hlody v hlaskach. Ale ked mna raz takýto westernovo dobrodruzny zaner plny muzov so srdcom na spravnom mieste neberie. Dokonca som sa chvilami dost nudila. Davala som si na cas s vzhliadnutim lebo som mala iste pochybnosti uz predtym a nechcela som sa nechat nicim rusit. Aj to u mna skoncilo nechvalne. Takze pre mna bohuzial sklamanie. ()

DR.SZ

Kultovní western se u mě dočkal jenom obdivu. Filmař John Sturges se nepokusil o dojemnost osudů westernových hrdinů, ale o zkomedializování postav četností hlášek. Právě díky tomu je ku prospěchu všem divákům, i kdž ke konci větší polovina zemře, podívanou si nelze nechat ujít, upoutá už od začátku. Byť se setkáváme s převzatým námětem, zřejmě je dle hodnocení lepší než předchůdce. Hudba a výprava navíc udaly filmu svěží tempo bez typických dobových zastávěk a zdržování. 95% ()

lobo87

Pre mňa o trošku lepšie ako japonský originál, ale zároveň menej atmosferické ako iné westerny z tej doby. Klasika žánru s úžasnou ústrednou melódiou a kultovými postavami... 80% ()

wopi

marusaj, chápeš, že je to film z r.1960 a je třeba ho hodnotit podle dobových měřítek a ne nahlížet očima 21. století?? ()

Garros

Já vím, jsem ostuda, vidět takovýhle poklad až v r. 2015! Ale když já ty westerny prostě................. No, každopádně. Na tu dobu neskutečný film, kamera, HUDBA a vůbec. Ale i tak mi tam pár scén přišlo špatných - konkrétně např. (POZOR SPOILER) když se zlatokop Harry (Brad Dexter) nesmyslně vrátí prostředkem vesnice aby "pomohl" svým kámošům v přestřelce a vlastně se jen nechá zastřelit. Nebo, že vlastně nikde nebylo vysvětlené proč kopou ty příkopy. Přijde mi to škoda, bylo to nepromyšlené. Ale určitě oceňuji spoustu jiných věcí a film si zaslouží být na předních příčkách žebříčku. 4* ()

Piedone

Posledná repríza s dabingom ČST Brno bola vo štvrtok 27.12.1984 o 17:00 na 2. programe ČST. S týmto dabingom bol film odvysielaný aj v sobotu 20.9.1980 o 20:00 na 1. programe. ()

diccon

Dokonala nesmrtelna westernova klasika. Vyborny je tady snad vsechno. Hudba, scenerie, vsech sedm hrdinu, Calvera i Mexicky senozrouti. ()

solisoli

Keď si chce človek pripomenúť, čo znamená česť, spravodlivosť, dobrotivosť a obetavosť v siedmych odtieňoch rozdielnych postáv, tu si ich vždy opakovane nájde. Koľkokrát sa mu zachce a nikdy pri tomto absolutóriu nezapochybuje, že stratil čas, pretože pre toto dielo sa čas zastavil . ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

09.04.2022

Chystaná velkolepá akční sci-fi Rebel Moon režiséra Zacka Snydera (Armáda mrtvých, Liga spravedlnosti) pro streamovacího giganta Netflix, jež je škálou a pojetím přirovnávána rovnou ke slavným Star… (viac)

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (viac)