Sawyer, který obelstil Černý dým a ukradl mu loď, byl i s ostatními zajat. Na Widmorově ostrově se při vylodění setkává Jin se Sun, které se radostí vrací řeč. Jsou umístěny do nám známých klecí. Jack si to rozmyslel a skočil z lodě do moře, aby se vrátil na ostrov. Ten zrovna začal Widmore bombardovat a Černý dým ho zachránil. Zbyli jenom oni dva se Sayidem a plánují, jak ostatní zachránit z klecí. Černý dým zaútočí na Widmorův ostrov a Jack mezitím se Sayidem ostatní vysvobodí z klecí a společně utíkají k letadlu. Černý dým zjistí, že je letadlo zaminované, a navrhuje, že bude nejlepší ostrov opustit v ponorce.
V alternativní realitě Jack operoval Lockeho, kterého přejel autem Desmond, a říká mu, že je kandidát na zákrok, který by mu vrátil cit do nohou. Jackovi začíná pomalu a jistě docházet, že cestující z linky 815 jsou nějak propojeni. (PROCESOR)

Anderton

Jedna z najakčnejších epizód seriálu a akcia k seriálu rozhodne patrí, najmä ak sme svedkami viacerých žánrových zmien v rámci každej série, kvôli vyváženiu tempa a rytmu. Osobne ma ale dianie na ponorke nezaujalo tak, ako som si predstavoval podľa toho, ako dlho sa táto akcia chystala. Prečo sa ale veci odohrali tak, ako sa odohrali, je celkom chytro vymyslené, teda aspoň jednou z postáv. Bohužiaľ to vynorenie v závere pôsobilo dosť nerealisticky. ()