Před 17-ti lety si ve studentských dobách zašpásovali s krásnou Colette a pak se vydali každý po svém. Zbyla jim jen hezká vzpomínka, ale možná i problematický teeneger Scott, který se právě vydal kamsi do světa na zkušenou. Protože si nešťastná matka Colette neví rady, osloví oba potencionální otce o pomoc. A všechny to stojí dost práce a přemlouvání, než je všechno tak, jak má být... (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Režisér, rodák z Komárna, Američan žido-slovenského pôvodu, Ivan Reitman natočil v roku 1997 v produkcii Joela Silvera, snímok "Deň otcov" (Father's Day), čo je remake francúzskej komédie "Otec a otec" (Les compères). Do hlavných úloh obsadil hercov Robina Williamsa a Billyho Crystala. No oproti pôvodnej divácky obľúbenej verzii z roku 1983, v ktorej si zahrali Pierre Richard a Gérard Depardieu, bol Reitamanov snímok absolútny prepadák. Pre mňa to však nebolo žiadne prekvapenie. Zvykol som si na to, že americké prerábky francúzskych komédií v prevažnej väčšine stoja za hovno. Presne tak to bolo aj v tomto prípade. ** ()

Hal_Moore

Komedie s obrovským potenciálem, dvě komediální superstar, režisérská ikona... A výsledek? Klasický, zkažený americký remake francouzské komedie. Duo Williams + Crystal naprosto nevyužité, jejich improvizační schopnosti odstrčeny do pozadí a nevýrazný mladý klučina jako "bonus". Tohle se Hollywoodu moc nepovedlo, což se díky bohu projevilo také v tržbách. Dvě hvězdičky za ústřední dvojici. ()

Malarkey

Obyčejná komedie. Ale nemusela to být obyčejná komedie. Mohla být začarovaná. Proč? Protože to režíroval Reitman a hlavní role ztvárnily vcelku úspěšná a oblíbená komediální jména. Bohužel se to docela nepovedlo, ale já na to koukal i přesto rád. Jenže to jsem ještě nevěděl, že tohle je předělávka... ()

Anthony

Objektivně vzato má ten film víc jak na jednu hvězdičku. To bych ovšem nesměl vidět úžasný francouzský originál Otec a otec s výbornými Dépardieuem a Richardem - film, který miluju a tenhle americký remake mu nesahá ani po kotníky - spíše mě dost štval - nejvíc snad ty trapné exhibice mého oblíbeného Robina Williamse (snad jeho nejhorší výkon). ()

helloween93

Myslím si, že trojice Reitman-Crystal, Williams vůbec nedokázala naplnit potenciál a ač film párkrát pobaví, je z něho cítit scénáristická křeč, hlavně díky konci, kdy autoři trochu nevěděli, jak příběh ukončit. Francouzský originál jsem viděl jako dítě a vybavuji si ho matně, nicméně byl minimálně o třídu lepší. Propadák Ivana Reitmana a producenta Silvera. 2* ()