Zachovalá pětatřicátnice, učitelka ze školky Sarah, se před osmi měsíci rozvedla. Pro její rodinu je to nekonečně dlouhá doba, a poněvadž s ní mají jen ty nejlepší úmysly, rozjedou plán, jak jí opět udat. Operaci vedou její sestry Carol a Christine, které za ni vyplní profil na seznamovacím serveru a přidají inzerát se značkou: Musí milovat psy. Za nějakou dobu si Sarah projde sérií bizarních schůzek na inzerát, v úvahu by však připadal jediný, ale svým způsobem zajímavý stavitel lodí Jake. Jake by s ní rád dál rozvíjel vztah, ale Sarah ho nepustí dál, než sama chce. Mezitím dojde v její práci k dalšímu setkání - s nedávno rozvedeným otcem jednoho z jejích svěřenců Bobem. Bob je okouzlující, uvolněný, prostě dokonalý. Není to však všechno příliš krásné, než aby to byla pravda? (oficiálny text distribútora)

josieaddms

Nuda, sentimentalita, kýč. Nic nového, nic vtipného, nic svěžího, nic originálního. Takových romantických komedií jsou tuny a tuny. Nepobaví vás, nepřekvapí ani názorem, obsazením, myšlenkou, závěrem nebo čímkoli jiným. Asi jsem na tyhle filmy moc stará, nebo moc chytrá. S názory hlavních hrdinů ani jejich přátel nesouhlasím, randění mi připadá ubohé a trapné, všechno už tisíckrát viděné, a zápletka nijak nepřekvapí. Charaktery ty osoby nemají, chybí i švih nebo nějaká jiskra. Herci hrají jak papundeklový panáci, a je to přeslazené až z toho bolí v krku. A navíc to podporuje průměrnost. Jedna hvězdička za Cusacka, ale teda, nic pro mě. ()

Mylouch

Romantická užitková záležitost o chvílích, kdy se mnozí z nás učí dívat na svět jinak. "Dva chlapi tráví odpoledne tím, že se dívají na Dr. Živaga. Něco tu nehraje !" Zralé ženství D.Lane a incestní téma po americku, ale naštěstí další kočka už je na cestě. Jemné vtípky prozrazují v našich krajích málo známou scénáristickou práci.. ()

Spooner

Ona a on. Oba jsou čerstvě rozvedení. Jí se snaží pomoci rodina, on staví lodě. Poté si dá na internet inzerát a on odpoví. No a potom už je to klasická romantika, která neurazí ale ani nějak zvlášť nenadchne. John Cusack sice zažil lepší romantický chvilky, ale Diane Lane to ještě docela sluší a hraje příjemně. No a když si odmyslíme ty občasné rádoby poučné dialogy, tak je to celé docela příjemné. ()

zdenny

žádná sláva. Romantiky a tím i lásky mi film moc nenabízí. Postavy také nejsou moc prokreslené. Diane Lane vypadá celkem sešle. John Cusack to nezachrání. A samozřejmě, jak už to v amerických romantických komediích bývá (a co mám rád), chybí vygradování v závěru. Jo a vlastně vůbec nevím, proč jsem napsal romantická komedie. O komedii se snad ani nedá mluvit a vlastně ani moc o romantice. Takže si myslím, že kdyby režisér více přitlačil na pilu, bylo by z toho průměrné melodrama. ()

nash.

Nic moc jsem nečekal a dočkal se příjemného překvapení. Diana Lane i John Cusack patří k mým oblíbeným hercům a už jen vidět je spolu v romantickém příběhu je skvělé. Navíc v romantickém příběhu, který je nečekaně příjemný a zábavný. Spousta výborných a zábavných scén (kondom), spousta drobných vydařených drobností (řezník), spousta romantiky. Nenudil jsem se ani chvíli a od začátku do konce se příjemně bavil. Jistě, je tu spousta klišé a obvyklých scén (třeba obligátní koláž nepovedených rande), ale jako fanda romantických filmů jsem byl spokojen. Je to asi trochu nadsazene, ale dávám pět a nestydím se za to. ()

• Fenka Matka Tereza byla hrána dvěmi šestiměsíčními newfoundlandskými štěňaty - Molly (která hrála ve většině filmu) a Maeve (která hrála scény ve vodě). Režisér Gary David Goldberg po skončení natáčení obě štěňata adoptoval. (HappySmile)
  • Maskotem společnosti UBU, kterou vlastní režisér Gary David Goldberg, je také newfoundlandský pes, jako ve filmu. (HappySmile)
  • Režisér Gary David Goldberg dal Johnu Cusackovi scnénář a povzbudil ho k tomu, aby změnil kterékoliv dialogy své postavy tak, aby mu lépe seděly. Nakonec byl pěkně překvapený, když mu Cusack poslal 35 stran nových dialogů. (HappySmile)