Georgia Byrdová (Queen Latifah) žije v New Orleans. Je veľmi hanblivá a sníva o kariére kuchárky. Počas flirtovania so svojím kolegom v práci si udrie hlavu a je odvezená do nemocnice na vyšetrenia. Tam jej lekári objavia nádor na mozgu a oznámia jej, že jej zostávajú iba dva týždne života. Georgia dá následne výpoveď v práci, zbaví sa svojho majetku a vydáva sa na svoju poslednú dovolenku snov do luxusného hotela v Karlových Varoch. Rozhodnutá užiť si naplno jej zostávajúci čas si zarezervuje prezidentskú izbu, nakúpi najdrahšie oblečenie, rozhodne sa vyskúšať snowbording, zahrať si v kasíne. Jej životným štýlom sú uchvátení všetci v hoteli. Až na hotelovú manažérku a zopár hotelových hosťov, ktorí si myslia, že Georgia má v pláne narušiť ich životy a zničiť ich kariéru. Georgia si chce pritom iba  užiť každú jednu sekundu svojho života. (TV Markíza)

Sandiego

Velmi příjemná komedie, se skvělou Queen Latifah, která se postupně začíná stvávat jednou z mých nejoblíbenějších hereček. Je zde mnoho velmi vtipných scén, několik velmi dojemných scén, ale celek mi ke konci přišel nějak moc přeslazený a rozhodně jsem čekal trochu jiný styl, ale asi jsem zase Američany podcenil. Nakonec však jsou Poslední prázdniny filmem, u kterého určitě budete litovat, že tak brzy končí a ta představa K. Varů, jako místa, kam by se Američané vypravovali umírat je roztomilá... ()

Estrellita

Nádherná věc, viděla jsem ji mockrát a zřejmě se mi neomrzí. Líbí se mi kombinace prostředí USA a Karlových Varů a taky je příjemné, že tvůrci zvolili do rolí Čechů české herce. Lucinka Vondráčková mi udělala doopravdy radost, stejně tak i francouzský šéfkuchař Gérard Depardieu... a další. Pointa je sice každému známá témař od začátku, přesto si člověk tuto milou komedii užije až do konce. 80% ()

ScreamJay

Co do příchuti hořko-sladká, nastrojená a spíš úsměvná, ale především celkem VKUSNÁ komedie. Příběh se strašnou spoustou očekávaných zvratů, příběh s klenutýma dvoutisícovkami na obzoru za Karlovými Vary (no né, vážně, tak usilovně sem v předklonu u obrazovky studoval, kde jsme splašily ty Alpský vrcholy, až mi prdly švy u svátečních spoďárů), střet patriotismu s křehkou hranicí poselství naděje a umělohmotného kýče v nutně natažené stopáži. Potěšil Gérard Depardieu, sladký pohled Lucky Vondráčkové, nepotěšil neustálý švenk na kupu žrádla, který sem prokládal švenkem na oschlou hermelínovou pomazánku k večeři. Wayne Wang a jeho druhá Krásná pokojská bez pokojské, s pikolíky a zdlouhavě obkecávanou pravdou, že každá chvíle v životě má svojí nezpochybnitelnou hodnotu, jedinečnost. [5/10] ()

juta

Queen Latifah mám v tomhle filmu rád a vlastně i tento film a to i díky tomu, že se odehrává v České Republice, s několika českými herci a v hotelu Pupp, u kterého jsem stál, sice jen přede dveřmi, ale i tak. :D Jsem rád, že ukázali Kalamáry Vary v dobrém světle, i když světlo bylo hodně přibarveno. Příběh je velice příjemný a dobře pobaví. ()

Josefin

Parádní komedie, brzy sice přijdete na pointu, ale tohle mě vůbec nevadilo. Koprodukce USA a ČR, režisér Wayne Wang mě potěšil. Hrsti humoru, špetka nostalgie. Nádherná Queen Latifah, tahle ženská má opravdu talent a obrovský šarm. V malé roličce šefkuchaře také Gérard Depardieu a překvapivě i ostatní ne moc známí herci skvěle hráli. Viděla jsem to víckrát a pro mě je to příjemný relax. ()

• Společnost Food Network zveřejnila recepty na všechna jídla, co se objeví ve filmu, na své webové stránce. (HappySmile)
  • Film se natáčel převážně v České republice, konkrétně v Karlových Varech v Západočeském kraji. (Elisebah)

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu