Strážce duší

Krimi / Mysteriózny
Česko, (2005–2009), 11 h 51 min (Minutáž: 52–76 min)

Kamera:

Peter Beňa

Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová, Ladislav Frej st., Jan Šťastný, Markéta Hrubešová, Ilja Racek, Adrian Jastraban, Jana Hubinská, Luděk Randár, Pavel Zedníček (viac)

Série tajuplných příběhů se Zuzanou Norisovou a Lukášem Vaculíkem v hlavních rolích. Žánrově se seriál pohybuje na pomezí detektivky a napínavého thrilleru s prvky tajemna, ale i jemného humoru. Sympatická dvojice, spisovatel Armín a studentka Katka, v něm pátrá po záhadách minulosti i současnosti. Do nečekaných souvislostí se v nich dostávají záhady z dávné minulosti s příběhy zcela současnými. (Česká televize)

Recenzie používateľa sator k tomuto seriálu (12)

Strážce duší (2005)

Mám rád mystiku, jsem rád že čt dala tomuto tématu prostor,co mě zaráží, jsou hrozné herecké výkony. Zvláště tam kde režíruje Dušan Klein to je až na oblast.... 70 % ()

Maska smrti (2005) (S01E02)

V epizodě se objevuje skupina Kučerovci, která byla činná v letech 1946 – 2016.Zazpívají i slavnou "La mulher rendeira" známou spíše jako "O Cangaceiro". Píseň je přikládaná Frederiu Bezerry Macielu, a Virgulinu Ferreira da Silvovi a byla nazpívána v roce 1922. ()

Démoni noci (2005) (S01E03)

👀 stane se někdo kdo má patologický strach ze smrti policejním fotografem ? 😇 ()

Pozdní návrat (2005) (S01E05)

Kaple sv. Anny byla jednou ze čtyř hornických modliteben. Jako jediná zůstala stát, zachovaly se z ní obvodové zdi, oltář a část fresky. V současné době prochází postupnou rekonstrukcí. Vznikla v letech 1890-1891, kdy nahradila původní vyhořelou dřevěnou kapli. V roce 2016 zahájil spolek "Horní a Dolní Údolí" opravu Kaple svaté Anny. Dostala novou střechu, která je v horní části pokrytá skleněnými deskami. ()

Madonin dar (2005) (S01E06)

Slovo víra, v Novém zákoně v řecké podobě pistis (πίστις) v sobě nese ideu důvěry, jistoty, pevného přesvědčení, někdy též věrnosti.(vyšetřovatelka - Pavlína Kafková) ()

Brána andělů (2005) (S01E07)

Enochiánský jazyk nebo také andělské písmo  je prvně zmíněno v Bibli v souvislosti s Enochem který tímto jazykem mluvil s anděli. Alchimista Edward Kelley spolu se svým kolegou Johnem Dee jej o tisíce let později písemně zaznamenali a dekódovali. ()

Jeskyně běsů (2005) (S01E08)

Točilo se na Blansku, zámku Hnojník v okrese Frýdek-Místek a jeskyni Lidomorna a zřícenině v Holštejně. ()

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein

10.01.2022

Ve věku 82 let zemřel oblíbený režisér Dušan Klein. Kvůli svému židovskému původu byl jako dítě internován v koncentračním táboře Terezín. V 50. letech se objevil v dětských rolích ve filmech Můj… (viac)